با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیکولا کوچولو و فیل گنده

دانلود و خرید کتاب نیکولا کوچولو و فیل گنده

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیکولا کوچولو و فیل گنده  نوشته  رنه گوسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نیکولا کوچولو و فیل گنده

کتاب نیکولا کوچولو و فیل گنده یکی از کتاب‌های مجموعه نیکولا کوچولو، نوشته رنه گوسینی با تصویرگری ژان ژاک سامپه است که ماجراهای جذاب و خنده‌دار پسری به نام نیکولا را در خانه و مدرسه تعریف می‌کند.

درباره مجموعه کتاب‌های نیکولا کوچولو

تمام کتاب‌های نیکولا کوچولو داستان و شرح حال یک کودک فرانسوی در دهه پنجاه میلادی است. اولین سری این کتاب‌ها در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. رنه گوسینی نویسنده این کتاب و ژان ژاک سامپه تصویرگر این مجموعه است. همه داستان‌های این کتاب را نیکولا کوچولو نقل می‌کند. اتفاقات عجیب و خنده‌دار این مجموعه این کتاب را برای همه سنین از کودک تا پدربرزگ و مادربزرگ محبوب و دوست‌داشتنی می‌کند.

شخصیت‌های اصلی این مجموعه عبارتند از خود نیکولا کوچولو، پسری که بسیار به ارزش‌هایی مثل دوستی پایبند است و به دنبال اجرای عدالت است. ریاضی‌اش خیلی خوب نیست و کوچکترین شاگرد کلاس است، کلوتر که شاگرد آخر کلاس است، السست بهترین دوست نیکولا، اود، قلدر کلاس، آنیان، شاگرد اول کلاس، روفوس که پدرش پلیس است و ژوفراو که یک پدر خیلی پولدار دارد.

خواندن مجموعه کتاب‌های نیکولا کوچولو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب‌های نیکولا کوچولو، کتاب‌هایی جذاب برای تمام نوجوانان و کودکانی است که سال‌های آخر دبستان را می‌گذارنند. با اینحال این داستان‌ها آنقدر جذابند که در هر سنی که باشید، از خواندنشان لذت می‌برید.

درباره رنه گوسینی

رنه گوسینی (René Goscinny‎) ۱۴ اوت ۱۹۲۶ در پاریس متولد شد و ۵ نوامبر ۱۹۷۷ در سن ۵۱ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. دوران کودکی خود را در آرژانتین سپری کرد و مدتی هم در آمریکا زندگی کرد. او نویسنده و ویرایشگر کتاب‌های مصور بود. در آمریکا با موریس آشنا شد، کاریکاتوریست بلژیکی که یکی از همکاران او برای خلق مجموعه پر طرفدار لوک خوش‌شانس بود. او همچنین با همکاری آلبرت آدرزو، ماجراهای استریکس را آفرید. اما شاید عمده شهرت او به دلیل خلق مجموعه نیکولا کوچولو باشد. ماجرای پسرکی که در مدرسه و خانه همراه با دوستانش، ماجراهای زیادی درست می‌کند، حسابی خرابکاری می‌کند و خلاصه کاری می‌کند که از ته دل بخندید.

درباره ژان ژاک سامپه

ژان ژاک سامپه (Jean Jacques Sempé‎) که با نام سامپه شناخته می‌شود ۱۷ آگوست ۱۹۳۲ میلادی، چشم به جهان گشود. او کاریکاتوریست فرانسوی است که به دلیل طراحی‌های پوسترگونه‌اش و همچنین تصویرگری کتاب‌های نیکولا کوچولو مشهور است. او در نوجوانی از مدرسه اخراج شد و برای تامین نیازهای زندگی‌اش، وارد ارتش شد. اما در دهه ۱۹۵۰ با رنه گوسینی آشنا شد و این آشنایی به نقطه عطفی در زندگی او بدل شد.

بخشی از کتاب نیکولا کوچولو و فیل گنده

از امروز یک همسایهٔ جدید داریم!

ما قبلاً هم یک همسایه داشتیم؛ آقای بلدور. او خیلی مهربان است و دائم با بابا بحث می‌کند. اما طرف دیگر خانه‌مان، یک خانه خالی برای فروش بود. بابا از حیاط این خانه، که کسی در آن نبود، برای ریختن برگ‌های خشک باغ‌مان و گاهی هم کاغذ و چیزهای دیگر استفاده می‌کرد. چون کسی آن‌جا نبود، مشکلی به‌وجود نمی‌آمد. مثل آن دفعه نبود که بابا پوست پرتقال را انداخت توی باغ آقای بلدور و او یک ماه با بابا حرف نزد. هفتهٔ پیش مامان به ما گفت که لبنیات‌فروش به او گفته که خانهٔ بغلی به آقای کورت پلاک فروخته شده. آن‌ها یک زن و شوهر هستند و دختری هم‌سن من دارند. آقای کورت پلاک مسئول بخش فروش کفش در طبقهٔ سوم فروشگاه ((صرفه‌جوی کوچولو)) است، و همسرش عاشق نواختن پیانوست. لبنیات‌فروش به‌جز این چیزی نمی‌دانست. او فهمیده بود که بنگاه ((ون‌دن‌پلوژ و شرکا)) ترتیب اسباب‌کشی را برای پنج روز بعد، یعنی امروز، داده‌اند.

وقتی کامیون بزرگ اسباب‌کشی را دیدم که دوروبرش نوشته بود ون‌دن‌پلای داد زدم: آمدند! آمدند! بابا و مامان آمدند کنار من و از پنجرهٔ اتاق‌پذیرایی تماشا کردند.

دنبال کامیون یک ماشین بود که یک آقا با یک عالمه ابرو بالای چشم‌هایش، یک خانم با پیراهن گلدار که چند تا پاکت و یک قفس پرنده دستش بود، و بعد یک دختر کوچولو اندازهٔ من که عروسک بغلش بود، از آن پیاده شدند.

مامان به بابا گفت: می‌بینی زن همسایه چطوری خودش را درست کرده؟ انگار از پرده لباس دوخته!

بابا گفت: بله، فکر می‌کنم ماشین‌شان مدل قدیمی ماشین من است.

باربرها از کامیون‌شان پیاده شدند و موقعی‌که آقای همسایه رفت تا دَرِ باغ و خانه را باز کند، خانم همسایه درحالی‌که دستش را با قفس پرنده تکان می‌داد، دربارهٔ اسباب‌ها به باربرها توضیح داد. دختر کوچولو دوروبر مامانش جست‌وخیز می‌کرد، بعد مامانش چیزی به او گفت، و او ایستاد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۱۲-۷
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۱۲-۷