با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیکولا کوچولو و دوستان

دانلود و خرید کتاب نیکولا کوچولو و دوستان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیکولا کوچولو و دوستان  نوشته  رنه گوسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نیکولا کوچولو و دوستان

کتاب نیکولا کوچولو و دوستان یکی از کتاب‌های مجموعه نیکولا کوچولو، نوشته رنه گوسینی با تصویرگری ژان ژاک سامپه است که ماجراهای جذاب و خنده‌دار پسری به نام نیکولا را در خانه و مدرسه تعریف میکند.

درباره مجموعه کتاب‌های نیکولا کوچولو

تمام کتاب‌های نیکولا کوچولو داستان و شرح حال یک کودک فرانسوی در دهه پنجاه میلادی است. اولین سری این کتاب‌ها در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. رنه گوسینی نویسنده این کتاب و ژان ژاک سامپه تصویرگر این مجموعه است. همه داستان‌های این کتاب را نیکولا کوچولو نقل می‌کند. اتفاقات عجیب و خنده‌دار این مجموعه این کتاب را برای همه سنین از کودک تا پدربرزگ و مادربزرگ محبوب و دوست‌داشتنی می‌کند.

شخصیت‌های اصلی این مجموعه عبارتند از خود نیکولا کوچولو، پسری که بسیار به ارزش‌هایی مثل دوستی پایبند است و به دنبال اجرای عدالت است. ریاضی‌اش خیلی خوب نیست و کوچکترین شاگرد کلاس است، کلوتر که شاگرد اخر کلاس است، السست بهترین دوست نیکولا، اود، قلدر کلاس، آنیان، شاگرد اول کلاس، روفوس که پدرش پلیس است و ژوفراو که یک پدر خیلی پولدار دارد.

خواندن مجموعه کتاب‌های نیکولا کوچولو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب‌های نیکولا کوچولو، کتاب‌هایی جذاب برای تمام نوجوانان و کودکانی است که سال‌های آخر دبستان را می‌گذارنند. با اینحال این داستان‌ها آنقدر جذابند که در هر سنی که باشید، از خواندنشان لذت می‌برید.

درباره رنه گوسینی

رنه گوسینی (René Goscinny‎) ۱۴ اوت ۱۹۲۶ در پاریس متولد شد و ۵ نوامبر ۱۹۷۷ در سن ۵۱ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. دوران کودکی خود را در آرژانتین سپری کرد و مدتی هم در آمریکا زندگی کرد. او نویسنده و ویرایشگر کتاب‌های مصور بود. در آمریکا با موریس آشنا شد، کاریکاتوریست بلژیکی که یکی از همکاران او برای خلق مجموعه پر طرفدار لوک خوش‌شانس بود. او همچنین با همکاری آلبرت آدرزو، ماجراهای استریکس را آفرید. اما شاید عمده شهرت او به دلیل خلق مجموعه نیکولا کوچولو باشد. ماجرای پسرکی که در مدرسه و خانه همراه با دوستانش، ماجراهای زیادی درست می‌کند، حسابی خرابکاری می‌کند و خلاصه کاری می‌کند که از ته دل بخندید.

درباره ژان ژاک سامپه

ژان ژاک سامپه (Jean Jacques Sempé‎) که با نام سامپه شناخته می‌شود ۱۷ آگوست ۱۹۳۲ میلادی، چشم به جهان گشود. او کاریکاتوریست فرانسوی است که به دلیل طراحی‌های پوسترگونه‌اش و همچنین تصویرگری کتاب‌های نیکولا کوچولو مشهور است. او در نوجوانی از مدرسه اخراج شد و برای تامین نیازهای زندگی‌اش، وارد ارتش شد. اما در دهه ۱۹۵۰ با رنه گوسینی آشنا شد و این آشنایی به نقطه عطفی در زندگی او بدل شد.

بخشی از کتاب نیکولا کوچولو و دوستان

یکشنبه هوا سرد بود و باران می‌بارید، اما من ناراحت نشدم، چون برای عصرانه به خانهٔ آلسست دعوت شده بودم. آلسست دوست خوبی است که خیلی چاق است و خوردن را خیلی دوست دارد. حتی وقتی با آلسست دعوا هم می‌کنیم، بازهم خیلی خوش می‌گذرد.

وقتی به خانهٔ آلسست رسیدم، مامان آلسست در را باز کرد، چون آلسست و بابایش سر میز نشسته بودند و منتظر من بودند تا عصرانه بخوریم.

آلسست گفت: دیر کردی.

بابای آلسست کره را به من داد و به آلسست گفت: با دهان پر حرف نزن.

برای عصرانه، هرکدام دو تکه شکلات، یک شیرینی کرم‌دار، نان برشته، کره و مربا، سوسیس و پنیر داشتیم، و وقتی عصرانه‌مان را تمام کردیم، آلسست از مامانش پرسید که می‌تواند از باقی‌ماندهٔ کسولهٔ ظهر بردارد، چون می‌خواهد به من بدهد تا مزه‌اش را بچشم؛ اما مامانش جواب داد که نه، چون این‌جوری دیگر نمی‌توانیم شام بخوریم و اصلاً از ظهر غذایی نمانده است. من که به‌هرحال، اصلاً گرسنه نبودم.

بعد بلند شدیم تا برویم بازی کنیم، اما مامان آلسست گفت که خیلی آرام باشیم و مخصوصاً اتاق را به هم نریزیم، چون تمام صبح را صرف مرتب‌کردن خانه کرده است.

آلسست گفت: می‌خواهیم با قطار، ماشین‌های کوچولو، تیله و توپِ فوتبال بازی کنیم.

مامان آلسست گفت: نه، نه، نه! نمی‌خواهم اتاقت را به هم بریزی. بازی‌های آرام‌تری پیدا کنید!

آلسست پرسید: خب، چه‌کار کنیم؟

بابای آلسست گفت: یک فکری دارم. الان بهترین بازی فکری را به شما یاد می‌دهم! بروید توی اتاق می‌آیم.

به اتاق آلسست رفتیم. راستش خیلی مرتب بود. بعد بابایش با یک جعبهٔ شطرنج زیر بغلش آمد.

آلسست گفت: شطرنج؟ اما ما که بلد نیستیم!


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۵۱-۶
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۵۱-۶