با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نسیم حیات

دانلود و خرید کتاب نسیم حیات

گفتار متن فیلم‌های مستند

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نسیم حیات  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نسیم حیات

نسیم حیات که در انتشارات واحه به چانب رسیده است، گفتار متن فیلم‌های مستند شهید مرتضی آوینی است.

نوشــته‌های شهید سيد مرتضی آوینی پس از شهادت ایشان، ابتدا به صورت پراکنده و محدود توسط کانون فرهنگی هنری ایثارگران به چاپ رسید، سپس نشر ساقی مجموعه آثار را در ۱۲ عنوان چاپ و منتشر کرد، و از اين پس، این مجموعه در انتشارات واحه و زیر نظر خانواده آن شهيد به چاپ می‌رسد تا به یاری خدا بار دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار گيرد.

كتاب نسيم حيات در بر دارنده گفتار متن برنامه‌های تلويزيونی است كه شهيد بعد از رحلت حضرت امام، در فاصله ســال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱ ساخته و يا صرفا متن آنها را نوشته است.

غالب نوشته‌های اين مجموعه به تحولاتی می‌پردازد كه با ظهور حضرت امام خمينی و گسترش انقلاب اسلامی ايران در جهان، گشايش افق تازه‌ای را در تاريخ بشر امروز بشارت می‌دهد.

متن دو برنامه هفت قصه از بلوچستان و گمگشته‌های ديار فراموشی كه سيد مرتضی آوينی در يكی دو سال بعد از پيروزی انقلاب ساخته، برای تكميل اين مجموعه، در كتاب حاضر گنجانده شده است. گفتارهايی كه دستنوشته آنها موجود بوده، با اصل تطبيق داده شده‌اند و در بقيه موارد به استخراج متن‌ها از نوار و تنظيم و ويرايش آنها اكتفا شده است. ويراستار محترم علاوه بر توضيحات و ارجاعاتی كه در پاورقی كتاب آورده است، برای حفظ پيوند منطقی گفتارها، شرح مختصر بعضی نماها را نيز

به شكلی متمايز از متن اصلی به آن افزوده است. در چاپ حاضر،کتاب نسبت به چاپ‌های قبلی تفاوتی پیدا نکرده و تنها در رسم‌الخط تغییراتی ایجاد شده است. نمایه‌هایی هم برای استفاده علاقه‌مندان در پایان کتاب آمده است.

خواندن کتاب نسیم حیات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به آثار سیدمرتضی اوینی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۹۶۳-۰-۹
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۹۶۳-۰-۹