با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند

دانلود و خرید کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند  نوشته  محسن پایمزد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند

کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند نوشته محسن پایمرد است. کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند گزیده‌ای شعر گونه از نوشته‌های خواجه عبدالله انصاری است.

درباره کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند

خواجه عبداهلل انصاری در حوالی سال ۳۸۵ هجری شمسی در هرات به دنیا اومد و در حوالی سال ۴۶۷ در هرات از دنیا رفت. عارف و مرشد و سخنگوی فارسی زبان که مثل چهره‌های برجسته (اما برعکس اکثریت موجودات) با آمدن و رفتنش چیزی به سرمایه‌های این جهان اضافه کرد. خواندن اصل آثار خواجه شادی بخش است، از رساله‌های خیلی کوتاه مثل الهی‌نامه و قلندرنامه و رساله‌های کوتاه مثل پرده حجاب تا کتاب مفصّل کشف الاسرار که به واسطه تلاش رشیدالدین میبدی در انتقال گفته‌های خواجه، به ما رسیده است. آثار خواجه در این چند کتاب به شکل پراکنده و بدون ترتیب دقیق مضمونی در اختیار ما است و شاید علت کم توجهی جهانی به خواجه عبدالله هم این تشتت و پراکندگی باشد؛ الماس‌هایی که چون کنار هم هستند دیده نمی‌شوند. کار این کتاب بدون اینکه ادعای بزرگی داشته باشد تلاش برای بیشتر دیده شدن زیبایی‌های متون خواجه ست. در کتاب حاضر، به منتخباتی از متون خواجه، عناوین فرضی مضمونی داده شده و با تک عبارتی کردن صفحه‌ها سعی گردیده فرصت بهتری برای درک زیبایی متن پدید آید.

شعر در سده‌های اخیر مدام به کوتاه و کوتاه تر شدن رو نشان داده ست. شاید بشود گفت شعر یعنی بیان کوتاه شرحی دراز یا حتی شعر یعنی کوتاه از این نظر خواجه نمونه خوبی است. 

خواندن کتاب خواجه عبدالله انصاری تقدیم می کند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۸۹۴-۵-۵
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۸۹۴-۵-۵