با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حکمت شادان

دانلود و خرید کتاب صوتی حکمت شادان

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی حکمت شادان  نوشته  فردریش نیچه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی حکمت شادان

حکمت شادان یا دانش شادی‌بخش از آثار فیلسوف بزرگ آلمانی، فردریش نیچه است. فیلسوفی عصیانگر که اخلاق سنتی و باورهای مسیحی را به چالش هایی بنیادی کشید. نیچه به واقعیت زندگی، آفرینش گری، تندرسستی و وجود انسان باوری عمیق داشت و بسیاری او را اتولین فیلسوف اگزیستانسیالیست برشمرده‌اند.

 فلسفه نیچه الهام‌بخش متفکران زیادی در همه حوزه‌های دانش و هنر بوده است.

 درباره کتاب حکمت شادان

 حکمت شادان از خصوصی‌ترین نوشته‌های نیچه است چون آن را پس از بهبودی‌اش از بیماری نوشته و به دختری به اسم سالومه تقدیم کرده است. دختری که با حضورش در زندگی او باعث خوب شدن حال او شد و شور و نشاطی غریب به او بخشید. نیچه نام این کتاب را با توجه به زندگی شاعران و رامشگران جنوب فرانسه انتخاب کرده است که براساس عشق و شادی و جوانمردی زندگی می‌کردند. 

این کتاب که در سال ۱۸۸۲ و پیش از چهل سالگی نیچه منتشر شد دربر دارنده مهم ترین نظرات نیچه درباره هنر، اخلاقیات، دانش، حقیقت، هوشیاری ذهنی و خاستگاه تعقل است. او در حکمت شادان، برای بسیاری از نظریه‌هایی که در کتاب «چنین گفت زرتشت» خود تشریح نموده، مقدمه‌ای آورده  و بعضی از مقولات و مفاهیم بنیادی تفکراتش را اولین بار در حکمت شادان مطرح کرده است.

فریدریش نیچه در حکمت شادان از نشاطی دفاع می‎‌کند که از علم، دانش و معرفت فرد ناشی می‌شود. از سوی دیگر، دانشی که مانند شعر و موسیقی سرمستی و شادی آورد هم نزد نیچه از جایگاهی خاص و والا برخوردار است؛ جایگاهی برتر از شناخت عقلی و استدلالی. نیچه در حکمت شادان طرفداری دانشمندی را می‌کند که همان‌طور که به دنبال علم و خرد است، هنر و ذوق و طرب را هم طلب می‌کند و ارج می‌گذارد.

به نظر بسیاری ازمتخصصان، حکمت شادان، نقطه‌ عطفی در تحول اندیشه‌ نیچه و مرکز ثقل آثار او است.

 شنیدن کتاب حکمت شادان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به آثار نیچه مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.

 درباره فردریش نیچه

فردریش ویلهِلم نیچه در پانزدهم اکتبر سال ۱۸۴۴ به دنیا آمد. او فیلسوف، شاعر، آهنگساز منتقد فرهنگی، جامعه شناس و فیلولوژیست بزرگ آلمانی و استاد زبان‌های لاتین و یونانی بود. 

نیچه بر فلسفه غرب و تاریخ اندیشه مدرن تاثیر زیادی گذاشت و بسیاری از متفکران از اندیشه او متاثر شدند. او در سال ۱۸۶۹ در سن بیست و چهار سالگی به استادی فیلولوژی کلاسیک در دانشگاه بازل دست یافت و در تاریخ استادی این دانشگاه جوانترین فرد به‌شمار می‌رود. مدتی بعد به دلیل  بیماری‌هایی که داشت از این منصب استادی دانشگاه کناره‌گیری کرد و به کامل کردن آثارش پرداخت. نیچه بیماری خود را نعمتی از جانب خدا می‌دانست که باعث شده بود او بتواند اندیشه‌های نویی را در سر بپروراند. 

نیچه یکی از محبوبترین متفکران در ایراننیز به شمار می‌رود و آثارش بارها ترجمه و منتشر شده‌اند. کتاب صوتی چنین گفت زرتشت او در دهه‌های گذشته یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین آثار فلسفی او در کشور بوده است. 

فردریش نیچه بعد از تحمل رنج بیماری‌های مختلف، جنون و فروپاشی ذهنی در سال ۱۹۰۰ بدرود حیات گفت.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
عرفان سرحدی
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

فوق العاده زیبا

arastou1981@
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

یکی از متفاوت ترین آثار نیچه. در زمان نرد عشق باختن با لویی سالومه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۴ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۹۰٫۳ مگابایت
زمان۱۴ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۹۰٫۳ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن