با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دور ماه

دانلود و خرید کتاب صوتی دور ماه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دور ماه  نوشته  ژول ورن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دور ماه

کتاب صوتی دور ماه داستانی علمی تخیلی و جذاب از ژول ورن است که با ترجمه محمد نجابتی و صدای سامان قلیچ خانی می‌شنوید. در این کتاب داستان سفر به کره ماه و قدم گذاشتن بر روی خاک ماه را می‌خوانید. 

این کتاب اولین بار در سال ۱۸۷۰ توسط انتشارات پیر-ژول اتزل منتشر شد و حدود صد سال بعد، این خیال‌پردازی جسورانه ژول ورن به حقیقت پیوست و فضانوردان موفق شدند به ما سفر کنند.

درباره کتاب صوتی دور ماه

سفر به ماه، قدم زدن روی خاک ماه و یا فضانوردی کردن و راز ستارگان را دریافتن، از مدت‌ها پیش یکی از آرزوهای بشر بوده است. آن‌ها در همان دوران گذشته نیز با علمی که به مرور زمان تکمیل می‌شده است، موفق می‌شدند تا برخی چیزها را درباره فضا و اجرام آسمانی بفهمند ولی هرگز از تخیل کردن و پرواز دادن خیالاتشان و ایده پردازی‌های خلاقانه، دست نکشیدند. این کتاب نیز نمونه‌ای از همین تلاش‌ها است. 

جنگ‌های داخلی آمریکا به پایان رسیده است و توپچی‌ها از کار بیکار شده‌اند. آن‌ها انجمنی به نام گان تشکیل داده‌اند و در بالتیمور دور هم جمع شدند و البته همگی از وضعیت خود و بیکاری‌شان ناراحت و نالان هستند. 

در این میان یکی از آن‌ها ایده جالبی را مطرح می‌کند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند توپی را به ماه بفرستند و به این ترتیب بتوانند با ماه  ارتباط برقرار کنند. آن‌ها بعد از مدت‌های تحقیقات، جنس توپ، ساعت حرکت، ساعت فرود آمدن بر ماه و ... را مشخص می‌کنند و قرار می‌شود دو نفر از اعضای تیم، رئیس باشگاه و یک دانشمند، به ماه سفر کنند. 

ناگهان تلگرافی از یک مرد فرانسوی به نام میشل آردان به دستشان می‌رسد که از آن‌ها می‌خواهد تا او را هم همراه با خود به ماه ببرند.... 

کتاب دور ماه، به فرانسوی: (Autour de la Lune‎) دنباله‌ای است  که ژول ورن بر کتاب از زمین تا کره ماه نوشته است. بعدها این کتاب به کتاب از زمین تا کره ماه افزوده شد و کتاب کامل‌تری را خلق کرد که به نام سفر به ماه می‌شناسیم.

کتاب صوتی دور ماه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از طرف‌داران داستان‌های علمی تخیلی هستید و یا دوست دارید آثار یکی از نویسندگان بزرگ دنیا را گوش کنید، کتاب صوتی دور ماه گزینه خوبی برای شما است. 

درباره ژول ورن 

ژول ورن با نام کامل ژول گابریل ورن ۸ فوریه ۱۸۲۸ در فرانسه به دنیا آمد. علاقه اصلی او ادبیات و نمایشنامه نویسی بود اما چون خانواده‌اش از او خواستند تا در رشته حقوق درس بخواند، در آن رشته تحصیل کرد. بعدا، به خاطر ذوق و علاقه‌ای که داشت دوباره به سمت ادبیات قدم برداشت و کتاب‌های بسیاری نوشت. اما شهرتش را مدیون تعدادی از کتاب‌های علمی تخیلی‌اش است که با خلاقیت جسورانه‌ای نوشته شده‌اند و بسیاری از آن‌ها سال‌ها به بعد، به حقیقت پیوستند. 

از میان مشهورترین آثار او می‌توان به کتاب‌های سفر به مرکز زمین، دور دنیا در هشتاد روز، بیست هزار فرسنگ زیر دریا، پنج هفته در بالن و میشل استروگف اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ژول ورن بعد از آگاتا کریستی، دومین نویسنده‌ای است که آثارش به تمام زبان‌ها ترجمه شده است. شکسپیر در مقام سوم قرار دارد. 

او در ۲۴ مارس ۱۹۰۵ در ۷۷ سالگی در امیان، فرانسه چشم از جهان فروبست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۹۹٫۹ مگابایت
زمان۰۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۹۹٫۹ مگابایت