با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قلعه حیوانات

دانلود و خرید کتاب صوتی قلعه حیوانات

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قلعه حیوانات  نوشته  جورج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قلعه حیوانات

کتاب صوتی قلعه حیوانات داستانی نوشته جورج اورول با ترجمه حمیدرضا بلوچ و صدای الهام ایران‌نیا است. این دستان درباره جانوران اهلی مزرعه آقای جونز است که دست به شورش می‌زنند و با یک اقدام انقلابی، صاحب مزرعه را از آنجا بیرون می‌کنند...

این داستان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و هدف اورول، این بود که به‌طور غیرمستقیم به شرایط حاکم بر شوروی سابق، اشاره کند. قلعه حیوانات به دلیل روابط خوب میان انگلیس و شوروی در آن زمان، مجوز انتشار نیافت؛ تا درنهایت در سال ۱۹۴۵ در انگلستان منتشر شد و در اواخر دهه ۱۹۵۰ به شهرت رسید. 

درباره کتاب صوتی قلعه حیوانات

قلعه حیوانات، ماجرای حیوانات اهلی مزرعه آقای جونز است. آن‌ها به رهبری خوک‌ها، باهم متحد می‌شوند و دست به اقدامی شجاعانه و شورشی میزنند. حیوانات موفق می‌شوند با انقلابی به یاد ماندنی، آقای جونز، صاحب مزرعه را از آن جا بیرون کنند و خودشان اداره کارها را به دست بگیرند. خوکی به نام ناپلئون رهبری را برعهده می‌گیرد اما چیزی نمی‌گذرد که او هم مانند آثای جونز، شروع به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌کند و بدون توجه به برابری و رفاهی که برای آن قیام کرده بودند، تمام مخالفت‌ها را سرکوب می‌کند.

کتاب صوتی قلعه حیوانات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی قلعه حیوانات را به تمام دوست‌داران ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم. نویسنده در این کتاب، به نقد یکی از مهم‌ترین شیوه‌های حکومتی می‌پردازد و زمینه آشنایی مخاطبان را با حکومت کمونیستی آشنا می‌کند. 

درباره جورج اورول

اریک آرتور بلر با نامِ مستعار جُرج اوروِل، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعر مشهور قرن بیستم در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۰۳، در شهر موتیهاری، بهار (استان هند) در راج بریتانیا به دنیا آمد. و در یک سالگی به همراه مادر و خوارهش به انگلستان مهاجرت کرد.

زندگی در محیطی طبقاتی در هند و انگلیس باعثِ نگاهِ ویژه او به فقر شد؛ موضوعی که مهم‌ترین عنصرِ رمان‌ها و نوشتارهای جورج اورول را تشکیل می‌دهد. در جوانی برای کسب تجربه مدتی را در بین فقرا، بی‌خانمانان و کارگرانِ فصلی لندن و پاریس گذراند و بعضی مواقع در ظرفشوییِ یک هتل کار می‌کرد. در این زمان شروع به نوشتن تجربیات خود کرد که به نخستین کتابش آس و پاس‌ها در پاریس و لندن منجر شد. پس از انتشار این کتاب، به رمان‌نویسی پرداخت و دو رمان نخستش نیز بر اساس همین تجربیاتش در برمه (روزهای برمه) و انگلیس (دختر کشیش) شکل گرفت. هوای تازه واپسین رمان او پیش از آغاز جنگ جهانی دوم است. در سال‌های نخستین جنگ به روزنامه‌نگاری و نقد کتاب پرداخت، ولی در سال ۱۹۴۳ پس از مرگ مادرش کار بر روی رمانی که تا امروز به آن مشهور است یعنی مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات) را آغاز کرد. باید خاطرنشان ساخت اورول را بیشتر برای دو کتاب سرشناس و پرفروشش مزرعه حیوانات و رمان ۱۹۸۴ می‌شناسند چراکه این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتابِ دیگری از یک نویسنده قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

اورول در بیستم ژانویه ۱۹۵۰ و هفت ماه پس از چاپ کتاب ۱۹۸۴، درگذشت. به درخواست خودش، پیکرش را سوزاندند و خاکسترش را در گورستانی گمنام و پرت در دهکده‌ای به نام ساتن کورتینی در نزدیکی آکسفورد به خاک سپردند.

بخشی از کتاب قلعه حیوانات

اسکوئیلر گفت: «دوستان، من مطمئنم که تمام شما این فداکاری و ایثار رفیق ناپلئون را که بار این مسئولیت اضافی را به دوش گرفته است، مورد قدردانی قرار می‌دهید. دوستان، تصور نکنید رهبری کار لذت بخشی است! برعکس، مسئولیتی سنگین و دشوار است. هیچ کس به اندازه رفیق ناپلئون معتقد به تساوی و برابری حیوانات نیست. او خیلی خوشحال می شود که شما خودتان برای خود تصمیم بگیرید؛ ولی بعضی وقت ها ممکن است تصمیمات ناجوری بگیرید. آن وقت ما چه کار کنیم؟ به طور مثال فرض کنیم روزی تصمیم بگیرید که از آن طرح درخشان آسیاب بادی اسنوبال پیروی کنید، اسنوبال، کسی که همه ما می‌دانیم خیانتکاری بیش نیست؟» 

یکی از حیوانات گفت: «او در جنگ گاودانی با شجاعت جنگید.» 

اسکوئیلر گفت: «شجاعت کافی نیست. وظیفه شناسی و اطاعت مهم تر است. تازه، من مطمئنم زمانی فرا می رسد که همه ی ما می‌فهمیم که در مورد نقش اسنوبال در این جنگ خیلی اغراق شده است. رفقا، شعار امروز ما، انظباط و نظم آهنین است. اگر یک قدم اشتباه برداریم، دشمن بر ما غلبه خواهد کرد. شما که نمی‌خواهید دوباره جونز برگردد؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
msadri530
۱۴۰۰/۰۱/۲۹

عاااااالی و بسیار جذاب...داستانی که همه باید یکبار بشنوند..

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۲۰٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۳ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۲۰٫۷ مگابایت