با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کارآگاه دهکده

دانلود و خرید کتاب صوتی کارآگاه دهکده

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کارآگاه دهکده  نوشته  ویلیام فاکنر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کارآگاه دهکده

کتاب صوتی کارآگاه دهکده اثری از ویلیام فاکنر و شامل شش داستان کوتاه کارآگاهی-معمایی است که ساختار یک رمان را تشکیل می‌دهند اما هر کدام از داستان‌ها هویت مستقل خود را هم دارند. ۵ عنوان از داستان‌های این کتاب صوتی از مجموعه ترفند شوالیه که پیش‌تر از ویلیام فاکنر انتشار یافته، انتخاب و گزینش شده است.

درباره کتاب صوتی کارآگاه دهکده 

کتاب صوتی کارآگاه دهکده، شش داستان کوتاه از ویلیام فاکنر، نویسنده آمریکایی، دارد. هر شش داستان این مجموعه ژانری کارآگاهی-معمایی دارند. فاکنر ۵ داستان از این مجموعه را قبل‌تر در مجموعه ترفند شوالیه منتشر کرده بود.

اولین داستان«مو» نام دارد که اولین‌بار شخصیت گاوین استیونز در آن حضور پیدا می‌کند. فاکنر این شخصیت داستانی را بر اساس زندگی شخصیت دوست صمیمی‌اش «فیل استون» خلق کرد. گاوین استیونز انسانی فرهیخته و یک وکیل بود که تاثیر زیادی در زندگی فاکنر داشت. این تاثیرگذاری به‌قدری زیاد بود که این شخصیت در ۱۳ اثر ویلیام فاکنر یعنی ۶ رمان و ۷ داستان کوتاه حضور دارد. دود، تارک دنیا، دستی روی آب‌ها، فردا، شب غلط بنماید نام داستان‌های دیگر این مجموعه‌اند.

ژانر کارآگاهی-معمایی یکی از ژانرهای پرمخاطب و پرطرفدار است. ویلیام فاکنر، برنده نوبل ادبی و خالق خشم و هیاهو در این مجموعه با طبع‌آزمایی در ژانر کارآگاهی هم، همچون آثار دیگرش به موفقیت می‌رسد.

 شنیدن کتاب کارآگاه دهکده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران داستان‌های کاراگاهی و معمایی را به شنیدن این اثر دعوت می‌کنیم.

 درباره ویلیام فاکنر

ویلیام کاتبرت فاکنر زاده ۱۸۹۷ و درگذشته ۱۹۶۲، نویسنده آمریکایی برنده جایزه نوبل ادبیات است. او که نماینده ادبیات ایالت‌های جنوبی آمریکا و سبک زندگی ویژه آنان است، به سبب داستان‌های کوتاه و رمان‌هایش به شهرت رسیده است. او در ایالت می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد و با وجود سفرها و جابه جایی‌های متعدد خانواده‌اش در شهرهای مختلف این ایالت، بخش بزرگی از زندگی‌اش را در همین منطقه سپری کرد.

مادر و مادربزرگش و دایه او، زنانی بودند که نقش مهمی در شکل‌گیری خلاقیت ادبی او در دوران کودکی داشتند. مادرش برای دانش و آموختن نزد چهار پسرش اهمیت زیادی قائل بود و به همین سبب پیش از مدرسه رفتن به آنها خواندن و نوشتن آموخت و تشویقشان می‌کرد به کلیسا بروند. به همین سبب ویلیام که پسر بزرگتر خانواده بود، دبیرستان را با موفقیت و سریع‌تر از دیگر همسالانش به پایان رساند.

ویلیام فاکنر در دوران کودکی پای داستان‌های مادربزرگ و پدربزرگش و خدمتکار سیاهپوستشان درباره جنگ‌های داخلی، برده‌داری و خاندان فاکنر می‌نشست. او پس از دبیرستان به دانشگاه ییل و می‌سی‌سی‌پی رفت و در آنجا نخستین تجربیات داستان‌نویسی‌اش را کسب کرد. اما ناشران از کارهای او استقبال نکردند. او نخستین رمانش به نام «مزد سرباز» و دومین رمانش «پشه» را تحت تاثیر و با کمک و پشتیبانی شروود اندرسون نویسنده آمریکایی به چاپ رساند. او در سال ۱۹۲۷، «پرچم‌های در غبار» را نوشت که به سبب انتقاد درباره تاریخ و گذشته ایالت‌های جنوبی موجب طرد او از سوی جامعه این منطقه شد. به همین دلیل با سانسور زیادی بازچاپ شد.

فاکنر در دهه ۳۰ با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو بود و این موجب شد علی‌رغم میل خود به هالیوود و نویسندگی برای یک کمپانی فیلم‌سازی روی بیاورد. او تا سال ۱۹۴۰ به فیلمنامه‌نویسی در هالیوود ادامه داد.  در سال ۱۹۵۰، زمانی که ۵۲ سال سن داشت، جایزه نویل ادبیات را برنده شد. وی در سال‌های بعد دو بار دچار سانحه افتادن از اسب شد و سرانجام در سن ۶۴ سالگی به علت حمله قلبی درگذشت.

ویلیام فاکنر به خاطر کتاب «یک افسانه» در سال ۱۹۵۵ و کتاب «حرامیان» در سال ۱۹۶۳، جایزه پولیتزر را در بخش بهترین رمان به دست آورد. اما شاید مشهورترین اثر وی، «خشم و هیاهو» باشد که یکی از برجسته‌ترین آثار ادبی انگلیسی‌زبان سده بیستم به شمار می‌رود. رمانی که در ابتدا قرار بود یک داستان کوتاه باشد، اما به تدریج بسط یافت و تبدیل به یک رمان ماندگار شد. از دیگر آثار موفق فاکنر می‌توان به «گور به گور»، «روشنایی ماه اوت» و «آبشالوم! آبشالوم!» اشاره کرد.


نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۳٫۲ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۳٫۲ مگابایت