با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دوزخ  نوشته  ژان پل سارتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دوزخ

نمایشنامه دوزخ اثر نویسنده و فیلسوف معاصر، ژان پل سارتر است که تصویری متفاوت با آنچه شنیده اید، از جهنم ارائه می‌دهد. در دوزخ سارتر شکنجه فیزیکی وجود ندارد و مردم عینا با اعمالشان مجازات می‌شوند.

درباره کتاب صوتی دوزخ

 دوزخ یک اثر اگزیستانسیالیستی درباره سه نفر به نام‌های اینز، استل و گارسن است که هیچ وجه اشتراکی باهم ندارند.  این سه نفر بعد از مرگ وارد یک اتاق می‌شوند و در آنجا گذران می‌کنند. پنداری که همان اتاق جهنم آنها است. این اتاق به سبک دوران امپراطوری روم تزئين شده است.

 استل یک قاتل کودک‌کش است که عذاب وجدان کاری که کرده بر سینه‌اش سنگینی می‌کند. اینز زنی بدطینت است که شوهر دوستش را به قتل رسانده است و گارسن مردی بزدل است که از جنگ فرار کرده است. این سه نفر از کرده‌های خود پشیمانند و با همین پشیمانی خود را شکنجه می‌دهند. آنها سعی دارند با توجیه‌های خود زندگی قبل از مرگشان را واکاوی کنند. جالب این که در این اتاق دریچه‌ای هست که می‌شود از آن اتفاقات دنیا را دید. برعکس تصور رایج که جهنم را تاریک و خاموش می‌داند، چراغ این اتاق همیشه روشن است اما در اتاق هیچوقت باز نمی‌شود. این آدم‌ها محکوم به بیداری و دیدن هستند و لحظه‌ای خواب ندارند و همین دیدن بزرگترین عذاب آنها است.

 دوزخ  که نام اصلی آن خروج ممنوع (No Exit) است در سال ۱۹۹۴ منتشر و به نام‌های دوزخ، خلوتکده، در بسته و اتاق بسته ترجمه شد.

 شنیدن کتاب صوتی دوزخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران نمایشنامه‌، به ویژه نمایشنامه‌ها و داستان‌های فلسفی و نمادین.

درباره ژان پل سارتر

ادبیات فرانسه در قرن بیستم متأثر از دو جنگ جهانی، تجربهٔ فاشیسم و کمونیسم، استعمارزدایی و نیز ظهور و گسترش کتاب‌های جیبی، سینما، تلویزیون و رسانه‌های خبری بود. ژان‌ پل سارتر، نویسنده و فیلسوف، در چنین فضایی سال ۱۹۰۵ در پاریس به دنیا آمد و سال ۱۹۸۰ از دنیا رفت. او که با تأکید بر اگزیستانسیالیسم یا وجودگرایی (با این اصل که انسان آزاد و مسئول اعمال خویش است) هم تحسین می‌شد و هم طرد، چندین رساله از جمله هستی و نیستی (۱۹۴۳) و اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر (۱۹۴۵) را نوشت به‌علاوهٔ داستان‌ها و نمایش‌نامه‌هایی مانند تهوع، مگس‌ها و دوزخ که در آن‌ها فلسفه و نگرش ادبی‌اش را نشان داد. سارتر با فعالیت‌های ادبی و نیز گرایش سیاسی‌اش به چپ‌های افراطی بر ذهن‌های بسیاری تأثیر گذاشت. او در سال ۱۹۶۴ نوبل ادبی را هم برد اما از دریافت آن امتناع کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
hamid reza
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

نمایش نامه بود و مثل یک تئاتر بد نبود متوسط

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲٫۸ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲٫۸ مگابایت