با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار

دانلود و خرید کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار

زندگی؛ زیبایی و آرامش

۳٫۵ از ۳۱ نظر
۳٫۵ از ۳۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار  نوشته  محمد حسن قائمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار، اثر کریم فیضی، گفتگوی او با دکتر ژاله آموزگار درباره‌ی زندگی؛ زیبایی و آرامش، نحوه‌ی رسیدن به اهداف زندگی و ... است.

شنیدن نسخه صوتی کتاب زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار با صدای محمدحسن قائمی، به تجربه‌ای شیرین مبدل می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار

سوال «زندگی چیست؟» از ابتدای به وجود آمدن بشریت مطرح شده است. از همان ابتدا هم افراد بسیاری در تلاش بودند تا به این سوال پاسخ بدهند. در متون قدیمی و باستانی هم می‌توان نمونه‌هایی از این تلاش‌ها را دید. اما کسانی که به دنبال پاسخ این پرسش می‌روند، باید از شخصیت جذابی برخوردار باشند. در کتاب زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار، با نظرات این استاد گرانقدر و ارجمند زبان فارسی و زبان‌های باستانی درباره‌ی زندگی آشنا می‌شویم. در می‌یابیم که برای او زندگی؛ زیبایی و آرامش معنا می‌شود. همچنین از تاثیرات اسطوره‌ها بر زندگی آگاه می‌شویم.

کتاب زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار دو بخش دارد. بخش اول کتاب، زندگینامه‌ی دکتر ژاله آموزگار است. در بخش دوم کتاب درباره‌ی مفهوم و معنای زندگی از نگاه او می‌خوانیم.

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن نسخه صوتی کتاب زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار برای دوست‌داران زبان و ادبیات فارسی، بسیار جذاب و لذت‌بخش است. اگر دوست دارید با نظر یکی از بزرگترین استادان زبان فارسی و زبان‌های باستانی درباره‌ی زندگی آشنا شوید، کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار را انتخاب کنید.

درباره‌ی کریم فیضی

کریم فیضی در سال ۱۳۵۸ تبریز متولد شد. او در سال ۱۳۸۰ از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. اولین اثرش با نام عرفان شیعی را در ۱۷سالگی نوشت و در سال ۱۳۸۰ منتشر کرد که به سرعت نایاب شد و کمی بعد خودش نسخه اصلی آن را از بین برد. در سال ۱۳۸۵ از رشته‌ی فلسفه فارغ‌التحصیل می‌شود. از میان آثار او می‌توان به مجموعه‌ی زندگی و بس، صدها سال تنهایی و هوشنگ دوم (گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی)‌ اشاره کرد. کریم فیضی سال‌ها است که به تدریس و تحقیق مشغول است.

جملاتی از کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر ژاله آموزگار

ما چون زندگی را سخت به دست می‌آوردیم، برای ما بها داشته و ما برای آن ارزش قائل بودیم. بنابراین با وجود همه‌ی تلخی و دردهایی که بود، من زندگی را خوب و زیبا دیدم. با اینکه دختری بودم که در شهرستان به دنیا آمده‌ام. می‌دانید که محل تولد من شهرستان خوی است. با وجود اینکه امکانات نبود، ولی من همه چیز را خوب دیدم و همه چیزهای خوب را گرفتم. این چیز قشنگی است که آدم بتواند همه چیز را خوب ببیند و خوب بداند. چون خوب دیدم، بنابراین بدون اینکه کسی پشتم را بگیرد، به همه جا رسیدم و خدا را خیلی شاکرم. یادم هست که وقتی دختر بچه‌ای سیزده، چهارده ساله بودم، یکی از سؤالاتی که یکی از همشهریانم از من پرسید این بود که: در آینده می‌خواهی چه‌کاره بشوی؟ من آن موقع دفتری داشتم که این چیزها را مثل انشا در آن می‌نوشتم. و من با اینکه یک نوجوان بودم، در آن دفتر نوشتم: من می‌خواهم در آینده به کرسی استادی تکیه بزنم. این دفتر هنوز هست و آن شخص که خیلی با هم دوست هستیم، آن را نگه داشته است. مقصودم این است که بگویم این اتفاق افتاد.

فهرست 

  • مقدمه
  • زندگی و بس

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
s 2240
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

صدای گوینده یکنواخت است و تند میخواند پشیمان شدم دانلود کردم.

mehdi fakhraii
۱۳۹۹/۰۴/۱۴

کتاب تاثیرگذار و مفید هسست

کاربر ۱۴۹۸۰۵۶
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

فقط چند دقیقه آخر مصاحبه ای بود با صاحب اثر. بقیه مقدمه ای طولانی و موزیک بود.گویندگی خوبی داشت.

الناز باقرزادگان
۱۳۹۹/۰۳/۲۹

کشش خوبی نداشت

majid.niknafs
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

کاش آقای فیضی برای این مجموعه فایل صوتی خود مصاحبه‌شوندگان‌ رو می‌گذاشتند. چون لحن خود مصاحبه‌شونده‌ بهتر مشخص میشد و ارزش‌ آرشیوی بیشتری داشت

کاربر ۱۹۷۱۳۸۲
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

کلمات قلمبه سلمبه ای که هر چی دقت میکنی یه چیزی از توش دربیاری که به دردت بخوره، بی فایده س.