با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسطوره‌های یونان و روم

دانلود و خرید کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

۳٫۵ از ۱۱ نظر
۳٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم  نوشته  اکرم پریمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

کتاب اسطوره‌های یونان و روم، نوشته‌ی دان ناردو، کتابی جامع و کامل برای آشنایی و شناخت اسطوره‌هایی باستانی فرهنگ‌های غنی یونان و روم است. 

عسگر بهرامی کتاب اسطوره‌های یونان و روم را به فارسی ترجمه کرده است. شنیدن نسخه صوتی کتاب اسطوره‌های یونان و روم با صدای اکرم پریمون به یکی از تجربه‌های بی‌نظیرتان مبدل خواهد شد. 

درباره‌ی کتاب صوتی کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

فرهنگ باستانی یونان و روم، بیش از هزارسال است که توانسته‌اند جای خود را در دنیا باز کنند و تاثیرشان را بر تمام دنیا بگذارند. ریشه‌ی بسیاری از علومی که امروزه با آن‌ها سر و کار داریم از یونان و روم باستان آمده است. اما ورای این‌ها، همیشه داستان‌ها و افسانه‌هایی از اسطوره‌های یونان و روم شنیده‌ایم. داستانی‌هایی جذاب، گاه خیال‌انگیز و گاه رعب‌آور. اما به درستی حقیقت پشت این داستان‌ها چیست؟ اسطوره‌های یونان و روم چرا و به چه صورت شکل گرفته‌اند و توانسته‌اند این چنین در دنیا، جاودانه بمانند؟ آیا تمام آنچه که به اسم اسطوره‌های یونان و روم می‌شنویم، حقیقت دارد؟ 

برای پاسخ دادن به این سوال و سوالات بسیار دیگری که ممکن است درباره‌ی اسطوره‌های یونان و روم داشته باشید، می‌توانید از کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم کمک بگیرید. این کتاب در شش فصل به موضوعاتی مانند تعریف اسطوره، آفرینش خدایان، نفرین‌های خدایان و موضوعات جذاب دیگر پیرامون اسطوره‌های یونان و روم می‌پردازد.

کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم ر ابه چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به اسطوره‌های یونان و روم علاقه دارید یا دوست دارید در این زمینه، فعالیت‌های تحقیقی انجام دهید، کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم برای شما گزینه‌ی خیلی خوبی است.

درباره‌ی دان ناردو

دان ناردو در ۲۲ فوریه ۱۹۴۷ در کلمبیا متولد شده است. او تاریخدان، نویسنده و مولف آمریکایی است که بیش از پانصد کتاب منتشر کرده است. دان ناردو همچنین یکی از نویسندگان کتاب‌های تاریخی برای کودکان است. 

جملاتی از کتاب صوتی اسطوره‌های یونان و روم

بیش از یک‌ هزارسال ناحیه‌ی مدیترانه زیر سلطه‌ی سیاسی و فرهنگی یونانیان و رومیان بود. بسیاری از عناصر متعلق به این دو فرهنگ را - که نمونه‌ی آن اقتباس‌های گسترده‌ی رومیان از هنر، معماری، و ادبیات بسیار لطیف و عقلانی یونان است - اغلب به منزله‌ی عناصر تمدن کلاسیک و برجسته یادآور می‌شوند. یکی از مهمترین و دامنه‌دارترین دستاورد‌های این فرهنگ، میراث پربار اسطوره‌ها، داستان‌ها، شخصیت‌ها و درس‌های اخلاقی یونانی و رومی است که بر هنر و ادب جوامع دوره‌های بعد، از جمله جهان امروز، تاثیر عمیقی نهاده‌اند.

اسطوره چیست؟

واژه‌ی انگلیس مس از واژه‌ی یونانی میتوس گرفته شده که به معنای داستان شفاهی یا مکتوب است و یونانیان باستان واژه‌ی میتولوژیا را برای داستان‌گویی، روایت‌گری و نقالی به کار می‌بردند. به یک نظر می‌توان دید که این تعریف برای اسطوره بسیار کلی و گنگ است. در واقع هیچ تعریف دقیقی در دسترس نیست و داستان‌های موجود در مجموعه‌های اسطوره‌ای، از جمله همین کتاب از گونه‌های متفاوتند. برخی از آن‌ها قصه‌های عامیانه و معمولا خیالی هستند که در اصل مخاطبشان آدم‌های بیسوار روستایی و هدف از ساختن و پرداختن آن‌ها صرفا سرگرمی و یا دادن پند و اندرز بوده است...

فهرست

 • پیشگفتار: داستان‌های بی‌زمان خدایان و آدمیان
 • آتش آسمانی: آفرینش خدایان و آدمیام
 • ضمائم
 • زیستن برای تلاش و افتخار: نبرد تروا
 • ضمائم
 • یاسون ادیسه و آنه: سفر پرماجرا
 • ضمائم
 • پیروزی بر همه‌ی موانع
 • ضمائم
 • نفرین خدایان: کیفرهای آسمانی
 • ضمائم
 • کاوش در میراث باستانی
 • ضمائم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

سرزمین اسطوره‌ها از روزگاران کهن انسان‌ها برای درک بهتر اتفاقاتی که در زندگی و محیط اطرافشان به وقوع می‌پیوست به ماوراالطبیعه متوسل می‌شدند و در این راستا خدایان و اسطوره‌هایی پدید می‌آوردند. این اساطیر ریشه در فرهنگ و مذهب هم نیز

- بیشتر
علی دائمی
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

گوش دادن این کتاب برای من خیلی لذت بخش بود؛ احتمالا یه بار دیگه هم گوش بدم. اگر میخواید مطالعهٔ اساطیر یونان و روم رو شروع کنید این کتاب صوتی بهترین گزینه‌ست؛ چون اطلاعات مفیدی از آفرینش جهان و خدایان،

- بیشتر
کاربر ۲۶۲۴۷۹۶
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

این کتاب متاسفانە با اشکال گویندگی و مونتاژ مواجهە. تمام کلمات اول پاراکراف ها نصف و نیمە قیچی شدە و شنوندە باید حدس بزنە کە اون کلمە چیە و کل تمرکز گرفتە میشە. در ضمن برای جاده مناسب نیست چون

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۰٫۲ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۳۰٫۲ مگابایت