با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هفتاد و سومین نفر

دانلود و خرید کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر

۴٫۶ از ۳۳۰ نظر
۴٫۶ از ۳۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر  نوشته  حامد بهداد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر

هفتاد‌ و‌ سومین نفر عنوان نمایشی صوتی درباره عاشورا و رشادت‌های امام حسین (ع) و یاران او است که بر مبنای مقتل «آه» و تاریخ طبری ساخته شده است.

یاسین حجازی نویسنده‌ی هفتاد و سومین نفر است و رضا اقتصادی کارگردانی را بر عهده دارد. کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر را با صدای شهاب حسینی، حامد بهداد و بهروز رضوی می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر

کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر درباره‌ی فردی به نام طرماح ‌بن ‌عدی الطایی است. او یکی از افرادی است که در روزهای آخر که به شهادت امام حسین (ع) منتهی می‌شود به حضور می‌رسد اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. طرماح ‌بن ‌عدی الطایی کسب اجازه می‌کند تا برای خانواده‌اش غذا ببرد. و به سمت خانواده و قبیله‌اش راهی می‌شود اما هنگامی که برمی‌گردد، متوجه می‌شود که دیر رسیده است. او خبر شهادت امام حسین (ع) را می‌شنود. او به دلیل این دیر رسیدن هرگز نمی‌تواند از بار غم واندوهی که بر سرش سایه افکنده، رهایی پیدا کند. 

یاسین حجازی هفتاد و سومین نفر را بر اساس متون کهن مانند تاریخ طبری و کتاب مقتل‌خوانی آه نوشته است. در هفتاد و سومین نفر به زندگی و شرح شهادت شخصیت‌هایی چون عباس‌بن‌علی (ع)، قاسم‌بن‌حسن (ع) علی‌اصغر (ع)، علی‌اکبر (ع) و.... پرداخته شده است. 

کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

هفتاد و سومین نفر برای دوست‌داران امام حسین (ع) جذاب و شنیدنی است. علاقه‌مندان به آثار دینی و آیینی نیز از شنیدن کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر لذت می‌برند.

درباره‌ی یاسین حجازی

یاسین حجازی متولد ۱۳۵۷ است. او به متون کهن علاقه‌ی بسیاری دارد و کارهایش را بر اساس بازنویسی از متون کهن می‌نویسند. آثار یاسین حجازی پیرامون موضوعات دینی و آیینی است. از میان آثار او می‌توان به هفتاد و سومین نفر، آه (بازخوانی مقتل امام حسین) و قاف اشاره کرد.

جملاتی از کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر

ناگهان چهار مرد سوار نمودار شدند. و آن‌ها نافع‌بن هلال، مجمع‌بن عبدالله، امربن خالد و طرماح‌بن عدی بودند. اسب نافع‌بن هلال را یدک کرده بودند. آن اسب، کامل نام داشت. راهنمای آنان طرماح‌بن عدی بود تا به حسین رسیدند. 

چون نظر طرماح به حسین افتاد، این رجزخواندن گرفت:

ای شتر من مترس که چنین می‌رانمت. بشتاب که پیش از سحرگاه با بهترین سواران و نکوترین مسافران به مرد والا تبار رسانی‌مان. و آن مرد بزرگوار گشاده دل آزاد تا روزگار باقیست، خداوند نگهدارد او را...

میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

به مجلس روضه خوش اومدید. هفتاد و سومین نفر، روضه ی جامونده هاست... کاور بسیار زیبای این کتاب صوتی، مردی رو نشون میده که جامونده از سفینه النجات. قصه ی کربلا، قصه ی خیلی عجیبیه، همه جور آدمی توش هست. قصه ی کربلا حبیب

- بیشتر
بیسیمچی
۱۳۹۸/۰۶/۲۹

متنی از کتاب: 《- حسین (ع) گفت:اگر قصد یاری من داری بشتاب.خداوند بر تو ببخشاید... -دانستم بر مردان محتاج است...》 انتخاب نام _هفتاد و سومین نفر_ و تصویر انتخاب شده عالین... حضور استاد بهروز رضوی و شهاب حسینی از نقاط قوتِ کار...خصوصا جایی که

- بیشتر
اِیْ اِچْ|
۱۳۹۸/۰۶/۲۱

نظراتِ مبسوطی داشتیم،منتها دوستان تو سایر نظرات حقِ مطلب رو ادا کردند. یک اثر فاخر، با حضورِ بی‌نظیر شهابِ حسینی که اصلا صفای دیگری به این کتاب داد. موسیقی زمینه،افکت‌های صدا و این جریانات توی انتقال مطلب به شدت دخیل و موثر

- بیشتر
sima farjam
۱۳۹۸/۰۶/۳۰

صدای 《حسین (ع)》 به گریه بلند شد و کسی تا ان زمان صدای گریه او را نشنیده بود...

ترمه🍁
۱۳۹۸/۰۶/۱۸

طرماح ...! رفتی تا آذوقه ای برای اهل بیت خود ببری بعد از حسین ع، فرزند و عیال و خانمان به چه کار می آید؟ دنیا به چه کار می آید وقتی لیاقت هفتاد و سومین یار امام شدن را از دست

- بیشتر
ساکورا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

عالی بود ....یه روضه‌ی کوتاه و مفید ممنون

میم.ابریشمی
۱۳۹۷/۰۶/۲۷

بسیار لذت بردم. براستی اگر انسان مومنی هم باشیم ولی اولویت هارا درست تشخیص ندهیم ، سرنوشت هفتاد سومین نفر دچار میشویم! التماس دعای بسیار...

کاربر ۱۱۵۹۶۷۵
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

فوووووووووق العاده بود. بی نظیر بود حظ بردم. شدیدا توصیه میکنم🌹

afsan
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

قصه کربلا خیلی حرفا داره ..... که ماجرای جاماندگی طِرِمّاح از یاری اباعبدالله( ع) یکی از هزاران بخش بی نظیرشه. بسیار عالی بودمخصوصا گویندگی حرفه ای اقایان حسینی ، بهداد و رضوی بی نظیرترش کرده بود.

ماهورا
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

سلام بر حسین(ع)... گویندگی و فضا سازی بسیار عالی و حرفه ای بود.سپاس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۶٫۹ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۵۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۶٫۹ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن