با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانشنامه فلسفه استنفورد؛ هرمنوتیک

دانلود و خرید کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ هرمنوتیک

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ هرمنوتیک  نوشته  فرناز مرکباتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دانشنامه فلسفه استنفورد؛ هرمنوتیک

اصطلاح هرمنوتیک هم فن و هم نظریه فهم و تفسیر بیان‌های زبانی و غیر زبانی را در بر می‌گیرد؛ در این میان فن، مرتبه اول است و نظریه مرتبه دوم. پیشینه سنت هرمنوتیکی، به مثابه نظریه‌ای در باب تفسیر، به فلسفه یونان باستان بر می‌گردد. در سده‌های میانه و دوره نوزایی، هرمنوتیک به منزله شاخه بسیار مهمی از مطالعات مربوط به کتاب مقدس پدیدار می‌شود. بعدها مطالعه فرهنگ‌های باستان و کلاسیک را نیز در بر می‌گیرد. با پیدایی ایده‌باروری و رمانتیسم آلمانی وضعیت هرمنوتیک دستخوش تغییر می‌شود. هرمنوتیک فلسفی می‌شود. دیگر ابزار کمکی برای رشته‌های دیگر شمرده نمی‌شود بلکه بدل می‌شود به شرایط امکان ارتباط نمادی به خودی خود. پرسش«چگونه بخوانیم؟» جای خود را به این پرسش می‌دهد که «اساسا چگونه ارتباط برقرار می‌کنیم؟»

هرمنوتیک، به منزله کاوشی در ژرف‌ترین شرایط میان‌کنش نمادی و فرهنگ به طور کلی، افقی انتقادی برای بسیاری از جذاب‌ترین مباحث فلسفه معاصر هم در بستر انگلیسی-آمریکایی(رورتی، مک‌داول، دیویدسون) و هم درون گفتمانی قاره‌ای‌تر( هابرماس، آپل، ریکور و دریدا) گشوده است

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
روزبه آقاجری
۱۳۹۸/۰۲/۱۵

خیلی خوب خوانده شده اما برخی کلمات نادرست خوانده می‌شوند. برای نمونه «یقین‌شناختی» گفته می‌شود در حالی که منظور متن، «یقین ِ شناختی» است. البته تعداد اشتباهات بسیار ناچیز است. دم‌تان گرم.

iman esfahani
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

برای خواندن این کتاب بهتر این است که ابتدا بخورینش

payam alishahi
۱۳۹۸/۰۷/۱۷

ای کاش تمام کتابهای این سری صوتی بشه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶٫۱ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۶٫۱ مگابایت