با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی آرش کمانگیر اثر میرجلال‌الدین  کزازی

دانلود و خرید کتاب صوتی آرش کمانگیر

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی آرش کمانگیر  نوشته  میرجلال‌الدین  کزازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی آرش کمانگیر

«آرش کمانگیر» باز خوانی داستان اسطوره‌ای آرش کمانگیر با صدای میرجلال‌الدین کزازی(-۱۳۲۷)، ادیب و نویسنده معاصر با آهنگسازی حسین نیستان است. در این کتاب صوتی، استاد میرجلال‌الدین کزازی که با سبک سره‌نویسی و دایره واژگان پارسی که به کار می‌برد شناخته می‌شود، به بازگویی حماسه کهن آرش کمانگیر می‌پردازد.

بنا به اسطوره‌های کهن ایرانی که در اوستا و بعدها در آثار‌الباقیه ابوریحان بیرونی آمده است، آرش در هنگامه نبرد ایران و توران در زمان منوچهرشاه، برای تعیین مرز میان ایران و توران، بر فراز البرز می‌‌رود و تیری را پرتاب می‌کند. با نیروی جان آرش و همراهی ایزدان، تیر بسیار دورتر و در آن سوی جیحون بر درخت گردویی می‌نشیند. حماسه آرش که به طور مستقیم در شاهنامه فردوسی نیامده است ریشه‌ای کهن و در پیوند با ایزدان کهن ایرانی همچون تیشتر (تیر یا ایزد باران) دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
reza. f5
۱۳۹۷/۰۳/۲۳

اصلا اینقدر نمیارزه، همش آهنگ بود ، کلا تو یک ربع میشد جمعش کرد و ارزون و بهتر ارائه داد البته مخالف فضاسازی با موسیقی نیستم ، ولی دیگه نه اینقدر همون داستان آرش که رایگان گذاشته برنامه خیلی خیلی

- بیشتر
آریابُد
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

درود بر فروهر پاک آرش کمانگیر

Rezakord
۱۴۰۰/۰۳/۱۱

برنامه طاقچه اینو رایگان گزاشته

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۲۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۳۳٫۶ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۲۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۳۳٫۶ مگابایت