دانلود کتاب صوتی زنان نامرئی با صدای الهام کردا + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی زنان نامرئی اثر کرولاین کریادو پرز

دانلود و خرید کتاب صوتی زنان نامرئی

معرفی کتاب صوتی زنان نامرئی

کتاب صوتی زنان نامرئی نوشتهٔ کرولاین کریادو پرز و ترجمهٔ حسین مسعودی آشتیانی است. الهام کردا گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر سوگیری داده‌ها در دنیایی طراحی‌شده برای مردان را افشا کرده است.

درباره کتاب صوتی زنان نامرئی

کتاب صوتی زنان نامرئی جایزهٔ کتاب علمی انجمن سلطنتی بریتانیا در سال ۲۰۱۹ و جایزهٔ کتاب تجاری سال فایننشال تایمز را دریافت کرده است. این اثر صوتی، سوگیری داده‌ها در دنیایی طراحی‌شده برای مردان را افشا کرده و درمورد اینکه حتی در قرن ۲۱ و در آرمان‌شهرهای فمینیستی، همچنان به زنان به چشم «جنس دوم» نگاه می‌شود، سخن گفته است. کرولاین کریادو پرز برای ما توضیح داده است که چطور تمام برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های برنامه‌ریزی بر اساس داده‌هایی اشتباه انجام می‌شود؛ داده‌هایی که فقط مردان و نیازهای آنان را در نظر می‌گیرد. بسیاری از دغدغه‌ها که ویژهٔ زنان و مشکلات زنان است، به‌وسیلهٔ متخصصان برنامه‌ریزی نادیده گرفته شده است. این کتاب صوتی همهٔ این موارد را که حتی بسیاری از اوقات عمدی هم نیستند، بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که زنان برای عبورکردن از چنین داوری‌هایی مجبور به تحمل هزینه‌های روانی، جسمی و مالی می‌شوند.

بالاخره صدای فراموش‌شدهٔ زنان را کجا باید شنید؟ آیا واقعاً اینکه زنان معتقدند، جهان انسانی امروز بر اساس نیازها، ویژگی‌های جسمی و حتی توانایی‌های روحی آنان ساخته و تنظیم نشده، راست است؟ آیا این ادعا که جهان امروز ما جهانی مردانه است، ادعایی دروغین است یا شواهد نیز این ادعا را اثبات می‌کند؟ اصلاً چرا چنین نگاهی ایجاد شده؟ چرا ذهن بشر میان زن و مرد تفاوت قائل است؟ نویسندهٔ این کتاب صوتی، برای پاسخ به این پرسش‌ها قضاوت نمی‌کند؛ فقط شواهد گوناگونی می‌آورد تا نشان دهد که جهان تا چه اندازه برای مردان و تا چه اندازه برای زنان طراحی شده و جایگاه زنان در این جهانِ انسانی با تمام جزئیاتش کجاست. او با شواهد و آزمایش‌های متعدد نشان داده است که ما انسان‌ها تصویر دانشمندان، محققان، شاغلان در برخی از حرفه‌های خاص و حتی چهره‌های کشیده‌شده بر غارها را به‌شکل پیش‌فرض در ناخودآگاهمان مرد می‌بینیم؛ همچنین تصویر کسی را که از پدر و مادر پیرش مراقبت می‌کند یا مسئولیت کارهای داخلی خانه را بر عهده دارد، زن می‌بینیم! این همان چیزی است که کرولاین کریادو پرز با عنوان «مذکر پیش‌فرض» از آن یاد کرده است. نویسنده کتاب زنان نامرئی کوشیده به این مسائل پاسخ دهد؛ آن هم صرفاً بر پایهٔ مثال‌های علمی و واقعی و آمارهای مستدل.

گفته شده است که الهام کردا به‌عنوان گویندهٔ این کتاب گویا، کوشیده است احوال زنان را آن‌گونه که خود نیز در زندگی تجربه کرده، نشان دهد. این اثر با حمایت‌های «خانومی» (اولین و جامع‌ترین فروشگاه اینترنتی تخصصی آرایشی، بهداشتی و عطر) تولید شده است.

شنیدن کتاب صوتی زنان نامرئی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران روان‌شناسی عمومی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره کرولاین کریادو پرز

کرولاین کریادو پرز در سال ۱۹۸۴ به دنیا آمده است. او روزنامه‌نگار، فعال مدنی، یک فمینیست بریتانیایی و دانش‌آموختهٔ زبان و ادبیات انگلیسی در کالج «کبل» در آکسفورد است. این نویسنده جریان‌های اعتراضی گوناگونی را راه انداخته که موفق‌ترین آن‌ها اعتراض به حذف چهرهٔ تنها زن از روی اسکناس‌های انگلستان بوده است؛ همچنین برای نوشتن کتاب «زنان نامرئی»، جوایز و افتخارات بسیاری را از آنِ خود کرده است.

نظرات کاربران

ArashBing
۱۴۰۲/۰۴/۱۶

کتاب بی نظیر خوانش افتضاح گویندگی اخبار رادیو نیست که آنقدر داد میکنید.

ARMINA
۱۴۰۲/۰۴/۱۰

ترجمش عالی بود اما از طرز خوانش و جذابیت خوانش راصی نبودم

Ghazal
۱۴۰۲/۰۴/۱۶

نمونه ی کتاب را که گوش دادم برایم جذاب بود ولی وقتی خریداری کردم و تا اینجایی که گوش دادم زیاد برایم جذاب نبود و این کتاب بیشتر برای غربی ها بهتر است. چیز جالب و جدیدی در این کتاب نداشت

- بیشتر
کاربر ۶۹۱۵۸۸۵
۱۴۰۲/۰۴/۲۵

کتابی جالب ولی صدا گوینده افتضاح یعنی کسی ناظر این ترجمه نبوده این ایراد و برطرف کنه

کاربر ۳۲۴۸۸۸۷
۱۴۰۲/۰۴/۲۰

خوب بود،خیلی خوب بود،حیف که کم بود

melika12011
۱۴۰۲/۰۴/۱۰

این چهارستاره برای صدای خانم کردا دادم،،صدا و خوانش خانم کردا معرکست

Arya Haidaryan
۱۴۰۲/۰۴/۱۶

خیلی‌کتاب‌جذاب‌وخوبی‌ا

زمان

۹ ساعت و ۵۹ دقیقه

حجم

۵۵۰٫۴ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۹ ساعت و ۵۹ دقیقه

حجم

۵۵۰٫۴ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۷۸,۰۰۰
تومان