دانلود کتاب صوتی دروغگویی اثر سم هریس با صدای آبتین ممدوح | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی دروغگویی اثر سم هریس

دانلود و خرید کتاب صوتی دروغگویی

نویسنده:سم هریسمترجم:مهتاب خاکسارگوینده:آبتین ممدوحانتشارات:شادن پژواک
۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دروغگویی  نوشته  سم هریس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دروغگویی

کتاب صوتی دروغگویی نوشتهٔ سم هریس و ترجمهٔ مهتاب خاکسار و با صدای آبتین ممدوح است و نشر شادن پژواک آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی دروغگویی

دروغ، طبق تعریف، امتناع از همکاری با دیگران است. ‌اعتماد نکردن و قابل‌اعتماد نبودن را در یک امر خلاصه می‌کند. هم ناتوانی در درک‌کردن است و هم بی‌میلی به درک‌شدن. دروغ‌گفتن یعنی عقب‌نشینی در رابطه. با دروغ‌گفتن، دیگران را از دیدن جهان آنطور که هست محروم می‌کنیم. صادق‌نبودن ما نه تنها بر انتخاب‌هایشان تأثیر می‌گذارد، بلکه اغلب انتخاب‌هایشان را تعیین می‌کند؛ طوری که همیشه نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم. هر دروغی حمله‌ای مستقیم به استقلال کسانی است که به‌شان دروغ می‌گوییم.

و با دروغ‌گفتن به یک نفر، دروغ را بین خیلی‌های دیگر، حتی بین جوامع پخش می‌کنیم. حتی به خودمان هم انتخاب‌های بعدی‌مان را به فریب ادامه بدهیم یا نه تحمیل می‌کنیم؛ که شاید زندگی‌مان را پیچیده کند. به این ترتیب، هر دروغ دست از سر آیندۀ ما برنمی‌دارد. نمی‌شود گفت دروغمان کِی و چگونه ممکن است به واقعیت برمی‌خورد؛ که مستلزم است بیشتر به دروغگویی ادامه بدهیم. هرگز لازم نیست این‌طور حواسمان به حقیقت باشد. راحت می‎‌شود تکرارش کرد.

در کتاب دروغگویی، سم هریس، نویسندۀ پرفروش و دانشمند علوم اعصاب، می‌گوید با گفتن حقیقت در موقعیت‌هایی که دیگران اغلب دروغ می‌گویند، می‌توانیم زندگی‌مان را خیلی ساده کنیم و اوضاع جامعه را بهتر کنیم. هریس بر دروغ‌های مصلحتی تمرکز دارد؛ آن دروغ‌هایی که برای ناراحت‌نکردن دیگران می‌گوییم؛ چون دروغ‌هایی‌اند که اغلب اوقات وسوسه‌مان می‌کنند. تنها دروغ‌هایی‌اند که آدم‌های خوب می‌گویند و خیال می‌کنند کار خوبی می‌کنند.

سم هریس در کتاب دروغگویی با آوردن مثال‌های متعدد نشان می‌دهد چهطور می‌شود از دروغ‌گفتن اجتناب کرد و چرا باید این کار را کرد. دو نوع دروغ را نام می‌برد که از هر دو باید دوری کرد: کارهای بدی که انجام می‌دهیم و کارهای خوبی که از قلم می‌اندازیم. منشأ بسیاری از ناملایمات زندگی بشری دروغگویی است و برای ساختن دنیایی بهتر باید از هر نوع دروغی دوری کرد.

اگر تصمیم بگیرید که دیگر دروغ نگویید، روابطتان چه تغییری می‌کند؟ چه حقایقی ممکن است ناگهان در زندگی‌تان آشکار بشود؟ چطور آدمی می‌شوید؟ و چطور می‌توانید آدم‌های اطرافتان را تغییر بدهید؟ این کتاب صوتی به تمام این سوال‌ها پاسخ می‌دهد.

شنیدن کتاب صوتی دروغگویی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به تمام کسانی که می‌خواهند دید جدیدی نسبت به دروغگویی پیدا کنند پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۰٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۱ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۰٫۷ مگابایت