با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار اثر رسول پرویزی

دانلود و خرید کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار  نوشته  رسول پرویزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار

کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار نوشته رسول پرویزی است که با صدای مهدی پاکدل منتشر شده است. کتاب صوتی شلوارهای وصله‌دار، داستان‌های جذابی است که شما را با خود در تجربه‌های متفاوت همراه می‌کند

درباره کتاب شلوارهای وصله‌دار

داستان‌های کتاب شلوارهای وصله‌دار طی ۱۰ سال کم‌کم در مجله سخن منتشر شده بود و اولین بار سال ۱۳۳۶ منتشر شد. یکی از مشهورترین داستان‌های این کتاب، قصه عینکم است. این داستان در کتاب زبان و ادبیات فارسی پایه یازدهم هم آمده است. نام دیگر داستان‌های کتاب زار صفر، پالتو حنائیم، شیرمحمد، ابراهیم، زبان کوچک پدرم، گرگعلی خان، زنگ انشا، شلوارهای وصله دار، من به دنیا آمدم، ای واویلا، تقویم عوضی، سه یار دبستانی، عوضی نگیرید، مرگ رسول شله، درویش باباکوهی آرام مرد، زرگر مظلوم، بوالفضول، در هفت روز هفته و دوپشته بر الاغ است.

کتاب شلوارهای وصله‌دار روایت متفاوتی است که در آن نویسنده سراغ مردم ساده می‌رود و در لایه دوم داستانی از زندگی و تجربه‌های آن‌ها می‌گوید، مسائل اجتماعی را تحلیل می‌کند و داستان‌های بی‌نظیری خلق می‌کند. 

شنیدن کتاب شلوارهای وصله‌دار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره رسول پرویزی

رسول پرویزی متولد سال ۱۲۹۸ شمسی است و در آبان ۱۳۵۶ درگذشته است. او در تنگستان استان بوشهر به دنیا آمد. پرویزی سال‌ها در مجله‌های مختلف نوشته بود و به عنوان یکی از ادامه‌دهندگان راه داستانی جمالزاده شناخته می‌شد. 

معروف‌ترین مجموعه داستان او، شلوارهای وصله‌دار است. دومین کتاب او، «لولی سرمست»، در سال ۱۳۴۶ منتشر شد. بعدها به علت تصدی مناصب حکومتی نوشتن را ادامه نداد. او در دوره‌های بیست و یکم، بیست و دوم و بیست و سوم و نمایندگی دوره هفتم مجلس سنای ایران بود و شغل معاونت نخست‌وزیر (اسدالله علم) را در کارنامه سیاسی خود دارد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۷٫۹ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۱۷٫۹ مگابایت