با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویای نظریه نهایی

دانلود و خرید کتاب صوتی رویای نظریه نهایی

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رویای نظریه نهایی  نوشته  استیون واینبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رویای نظریه نهایی

کتاب صوتی رویای نظریه نهایی نوشته استیون واینبرگ فیزیکدان برنده نوبل است که با ترجمه جمیل آریایی و صدای اکرم پریمون برای تمام علاقه‌مندان به فیزیک منتشر شده است. 

درباره کتاب رویای نظریه نهایی

نویسنده در کتاب رویای نظریه نهایی به جست و جوی همه جانبه‌ای را برای رسیدن به نظریه نهایی وحدت یافته طبیعت شروع می‌کند، نظریه‌ای که هدفش توصیف نیروهای متفاوت طبیعت است، از نیروهای درون اتم‌ها گرفته تا نیروی گرانشی میان زمین و خورشید. 

او با زبانی ساده و جذاب قدم به قدم مسیری را دنبال می‌کند که دانشمندان مدرن از نسبیت و مکانیک کوانتومی به مفاهیمی چون ابرریسمان‌ها و به این ایده رسیده‌اند که شاید هم‌زمان به جهان ما جهان‌های دیگری نیز وجود داشته باشد. 

شنیدن کتاب رویای نظریه نهایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فیزیک پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره استیون واینبرگ 

استیون واینبرگ متولد ۳ مه ۱۹۳۳ در نیویورک است که در ۲۳ جولای ۲۰۲۱ از دنیا رفته است. استیون واینبرک فیزیک‌دان و برنده جایزه نوبل فیزیک بود او همچنین مدال ملی علوم و مدال بنجامین فرانکلین از مجمع فیلسوفان را هم گرفته بود.

او یکی از اعضای دپارتمان فیزیک و اخترفیزیک، کرسی جوزی رگنتال در علم را در دانشگاه تگزاس، آستین به عهده داشت.

 زمینه فعالیت علمی واینبرگ، فیزیک ذرات بنیادی و کیهان‌شناسی فیزیکی است که این تحقیقات منجر به دریافت جوایز متعددی شده‌است که از جمله آنها می‌توان به جایزه نوبل فیزیک (۱۹۷۹) و مدال ملی علوم (۱۹۹۱) اشاره داشت. در سال ۲۰۰۴، او موفق به اخذ مدال بنجامین فرانکلین از مجمع فیلسوفان آمریکا شد. این مجمع از واینبرگ به عنوان یکی از برجسته‌ترین فیزیک‌دانان حال حاضر دنیای امروز نام برد.

او در سال ۱۹۷۹ به همراه عبدالسلام و شلدون لی گلاشو، جایزه نوبل فیزیک را به خاطر ادغام نیروی الکترومغناطیسی با نیروی هسته‌ای ضعیف که به برهمکنش الکتروضعیف معروف شد، دریافت کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۳ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۶۴٫۸ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۳ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۶۴٫۸ مگابایت