با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند

دانلود و خرید کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند  نوشته  خاویر  کرمنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند

کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند سومین کتاب از مجموعه بیشعوری نوشته خاویر کرمنت است که با ترجمه نفیسه معتکف و صدای مهرداد مهمان‌دوست می‌شنوید. زمانی را تصور کنید که تمام بیشعورهای دور و برتان با هم متحد شوند تا زندگی را به شما سخت کنید. راهی برای مقابله با آن‌ها هست؟

درباره کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند

بی شعورها توطئه می کنند. بی‌ شعورها دور هم جمع شدند. آن‌ها پنهانی و بدون اینکه ما خبردار شویم متحد شدند و سازمانی را تشکیل داده‌اند که کارش ترویج تفرقه و ناآرامی در جامعه است. آن‌ها می‌خواهند کاری کنند که بی شعوری در وجود هر انسانی نهادینه شود و کارشان را اینطور پیش می‌برند. با در دست گرفتن نظام آموزشی، سیاست و ... در مدرسه‌ها بچه‌ها نگران جان و زندگی خود هستند و خبری از آزادی اندیشه نیست. مالیات افزایش پیدا می‌کند و حقوق مدنی مردم کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود. هنر به دست بی شعورها افتاده است و هرچند هنرمندانی وجود دارند که در تلاشند تا همان اندیشه خلاق را رواج دهند، اما برای تامین سرمایه‌شان هم باید دست به دامن بی شعورها شوند.... این وضعیت را چگونه می‌توان تغییر داد؟ آیا راهی برای مقابله با این توطئه بزرگ وجود دارد؟

این اثر سومین کتاب از مجموعه بی شعوری نوشته خاویر کرمنت است. او در کتاب اول درباره بیشعوری، ویژگی‌های آن و نحوه درمان صحبت کرده است. در کتاب دوم درباره بیشعورهای سرسختی می‌خوانیم که درمان بر آن‌ها اثرگذار نیست و کتاب سوم، یعنی همین کتاب، راهکارهای مقابله با توطئه بیشعورها را در اختیار ما قرار می‌دهد. 

کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند یک کتاب با زبان طنز است که البته از حقایقی پرده برمی‌دارد. اگر اهل کتاب‌های طنز هستید و کتاب‌های دیگر این مجموعه را دوست داشتید، این اثر را حتما گوش کنید. 

درباره خاویر کرمنت 

خاویر کرمنت پزشک و روان‌شناس آمریکایی و نویسنده سه گانه بی شعوری است. او در ایران به دلیل نوشتن این مجموعه مشهور و شناخته شده است. کسی که خودش را به عنوان یک بیشعور شناسایی کرد و برای جبران رفتارش، بعد از پژوهش پیرامون این مفهوم، سری کتاب‌های بیشعوری را منتشر کرد تا به افراد دیگر کمک کرده باشد. اما جالب اینجاست که درباره شخصیت حقیقی او، نمی‌توان مطالبی در اینترنت پیدا کرد. شاید همین موضوع هم سبب شده یادداشت‌های طنز آمیز بسیاری، حول محور هویت حقیقی او در فضای مجازی منتشر شود.

از میان نوشته‌های او می‌توان به کتاب‌های بیشعوری، بیشعور‌های پوست کلفت را بشناس، بیشعورهای ابدی و بی شعورها توطئه می کنند اشاره کرد که البته با نام‌های مختلف و به دست مترجمان مختلف ترجمه شده‌اند. 

بخشی از کتاب صوتی بی‌ شعورها توطئه می‌ کنند

سه راز کثیف بی‌شعوری به شرح زیر است:

آن‌ها براساس سه عامل کلیدی جهالت، تنبلی و حرص اعمال نفوذ می‌کنند. بی‌شعورها آن‌قدر احمق هستند که نمی‌دانند چه می‌خواهند، بنابراین به این نتیجه می‌رسند که هرچه را که دیگران، خصوصاً افراد باوجدان، می‌خواهند، طلب کنند.

بی‌شعورها از روی جهالت فقط نتایج کار با صداقت و تلاش را که پاداش مادی، دوستی و اقتدار را به همراه دارد درک می‌کنند.

بی‌شعورهایِ حریص دوست دارند تمام پاداش‌ها را، از جمله قدرت و پول، از آن خود کنند؛ آن هم به صورت کلان.

از همه مهم‌تر این‌که بی‌شعورها آن‌قدر تنبل هستند که حاضر نیستند برای کاری دم به تله دهند و از آنجا که افرادی احمق هستند، خیال می‌کنند برای به‌دست‌آوردن هر چیز باید به دوز و کلک متوسل شوند! آن‌ها با حرکت برخلاف جریان آب، مردم باوجدان را تحریک می‌کنند تا با سازشان هم‌نوا شوند و بدین‌طریق سبک زندگی و اخلاقیات خود را معتبر می‌کنند. آن‌ها این وضعیت را وضعیت برد ـ برد می‌نامند. عده‌ای از بی‌شعورها به‌دنبال تسلی و دلگرمی هستند و اگر نتوانند پول و قدرت دیگران را غصب کنند، صرفاً خودشان را با به‌هم‌زدن عیش و نوش دیگران قانع می‌کنند. برای شناخت میزان توطئه یک بی‌شعور، شناخت میزان حسادت درونی و رقابتی او امری بسیار مهم است.

در اقدامات بی‌شعورها خیرخواهی و هدف وجود ندارد. هدف آن‌ها خیلی ساده است:

آن‌ها می‌خواهند ارزش‌ها و معیارهای گران‌قدر افراد شرافتمند را بدزدند و از آن خود کنند.

این مسئله در امریکا به مفهوم بی‌اعتبارکردن کلیه اصول و ارزش‌های اخلاقی است که پایه و اساس کشور است. توطئه بی‌شعورها به این صورت است که مدام تلاش می‌کنند تا معیارهای عدالت را که براساس عدل و انصاف است تحریف کنند و معنایی جدید، یعنی «مزیتی ویژه» ، به آن دهند. آن‌ها مفهوم مسئولیت را کدر و محو می‌کنند تا از این طریق افراد کاردان و مفید مجبور شوند حامی افراد تنبل شوند. آن‌ها مفهوم کمک‌های مردمی و خیریه را هم مخدوش می‌کنند تا به فزون‌خواهی انگل‌های جامعه منتهی شود. آن‌ها حتی در رابطه با اهمیت مداراکردن کارشکنی می‌کنند تا بالاخره هر آدم بی‌سروپای متعصب کوته‌فکری بتواند طرز رفتار و سیاست مناسب را به بقیه مردم دیکته کند.

کم‌کم کار به جایی می‌رسد که مردم برای «حمایت از قربانی‌های» تخیلی غلوشده آزادی خود را هم از دست بدهند. وقتی هم آزادی از بین برود، به‌دست‌آوردن مجدد آن کار حضرت فیل است.

ترس من از این است که دارودسته بی‌شعورها بیش از حد تصور بال و پر بگیرند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۵۵٫۹ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۵۵٫۹ مگابایت