با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رهایی از زندان ذهن

دانلود و خرید کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن

۱٫۵ از ۲ نظر
۱٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن  نوشته  متیو مک‌کی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن

کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن اثری از کاترین سوتکر و متیو مک کی است. این کتاب جالب ما را با قدرت بی‌نهایتی که ذهنمان دارد، آشنا می‌کند و به ما توانایی تغییر دادن افکار به میل خودمان را می‌دهد. 

نشر صوتی واوخوان این اثر را با ترجمه ساره حسینی عطار و امید خواجه محمود آبادی و صدای محبوبه سادات مرتضوی منتشر کرده است. 

درباره کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن

ذهن ما مانند اتومبیلی است که گاهی ما را به مقصد می‌رساند و گاه به بیراهه می‌کشاندمان. گاهی با سرعت رانندگی می‌کند و گاه حتی طی کردن مسیر یک کوچه هم برایش مشکل است. جالب است اگر بدانید که در واقع، قدرت کنترل این اتومبیل در دستان ما است، فقط از آن بی‌خبریم؟

کاترین سوتکر و متیو مک کی، در کتاب رهایی از زندان ذهن، می‌خواهند به ما کمک کنند تا از زندانی ذهنی که برای خود ساخته‌ایم  بیرون بیاییم. آنان ما را با قدرت تاثیر افکار و کنترل ذهن آشنا می‌کنند. این قدرت همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم تا مسیرمان را متحول کند. به کمک تمرین‌هایی که در این کتاب ذکر شده است، یاد می‌گیریم چطور ذهنمان را رصد کنیم و چطور به آرامش دست پیدا کنیم. 

نویسندگان کتاب پنج نوع فکر را به ما معرفی می‌کنند که باید تغییر پیدا کنند. سپس نحوه تغییر دادن افکار را یادمان می‌دهند. در ادامه از قدرت فکرمان می‌گویند و راه و روش غرق شدن در دنیای افکار، بدون آسیب دیدن و ضربه خوردن یا به عبارت دیگر، رصد کردن ذهن را به ما می‌آموزند و در انتها نیز راه‌های خلاقانه پیش پای ما می‌گذارند که به ما کمک می‌کند مسافران خوبی در سفر روزانه به اعماق ذهن خود باشیم. 

کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

هرکسی که در پی به دست آوردن آرامش و آسایش است، می‌تواند از محتوای کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن برای رسیدن به هدفش، بهره بگیرد. این کتاب به ما کمک می‌کند تا ذهنمان را از افکار مخرب، ترس آور و بیهوده پاک کنیم و بر حالات و احساسات روحی خود، مسلط باشیم.

بخشی از کتاب صوتی رهایی از زندان ذهن

گذشته، هم مکانی زیبا و هم رنج‌آور است. جایی است که موفقیت‌ها و شکست‌هایمان، اولین کشف و شهودها و مواجهه با ناامیدی‌ها در آن به وقوع پیوسته است. می‌توانیم در گذشته مخفی شویم و احساس راحتی کنیم، از لحظات عاشقانه و دلدادگی‌های گذشته لذت ببریم یا شکست‌های تلخ‌مان را مرور کنیم.

گذشته مانند جنگلی است که می‌توان در آن گوزن غول‌پیکر یافت یا مارهایی را مشاهده کرد که در لابه‌لای شاخۀ درختان پیچ و تاب می‌خورند. چیزی که یافت می‌شود بستگی به این دارد که به دنبال چه می‌گردید؟ اگر به دنبال مدرکی دال بر اینکه فردی دوست‌داشتنی هستید می‌گردید، شانس یافتن آن وجود دارد. اگر هم بخش‌های تاریکی از وجود شما بر آن است که دلیلی برای بی‌ارزش بودنتان بیابد، آن‌را خواهد یافت.

خب حالا شما با گذشتۀ خود که در حکم معدن طلا یا میدان مین است چه می‌کنید؟ می‌توانید از الآن، گذشتۀ خود را مکانی برای سفرکردن بدانید یا رهایش کنید. اگر به شما حس آزادی می‌دهد از آن لذت ببرید. اگر برای شما ملال‌آور است، (آن‌را رها کنید) و به زمان حال برگردید و خود را در همین لحظه آرام کنید.

مرور حال و گذشته روشی ساده برای گذر از گذشته به حال است. انجام این تمرین به شما امکان سفر به گذشته و حال را می‌دهد، تا وقتی که از جست و خیز در زمان راحت شوید. با یک خاطره شروع کنید؛ هر خاطره‌ای که بتوانید به وضوح آن‌را به یادآورید. چند لحظه خودرا در فضای آن خاطره تصور کنید، طوری که اشکال، رنگ‌ها و تمام صحنه‌ها را ببینید. به صدای موج، باد و صداهای دیگر گوش کنید. دمای هوا و بافت پیرامون را به خاطر بیاورید.

وقت آن رسیده که به زمان حال برگردید. حالا چه می‌بینید؟ نگاه خودرا آزادانه در پیرامون خود حرکت دهید. به چیزی که می‌شنوید؛ حتی کوچک‌ترین صداهای محیط اطراف خود توجه کنید. دست شما چه چیزی را لمس می‌کند؟ شرایط چگونه است؟ احساس سرما یا گرما می‌کنید؟ یک یا دو دقیقه با تمام وجود در زمان حال باقی بمانید.

حالا با خاطرۀ دیگری به گذشته برگردید؛ هر خاطره‌ای که به ذهنتان می‌رسد. (کاملاً اختیاری) سعی کنید آن خاطره را ببینید، بشنوید و حس کنید. صبر کنید تا آن خاطره کاملاً برای شما زنده شود. سپس دوباره به زمان حال برگردید و اطراف خود را نگاه کنید. به صداهای اطراف گوش فرا دهید. و به آنچه لمس می‌کنید توجه کنید.

اکنون برای چندمین بار گذشته و حال را مرور کنید و هر بار چند دقیقه در هر دو حالت (گذشته و حال) بمانید. وقتی تمرین را کاملاً به پایان رساندید، دربارۀ سؤالات زیر فکر کنید:

- در سفر به گذشته بیشتر ذهنتان به کدام سمت گرایش داشت؟ رفتن به مکان‌هایی که شما را خوشحال می‌کردند؟ یا مکان‌هایی که خنثی بودند و یا جاهایی که باعث ناراحتی شما می‌شدند؟

- در گذشته بیشتر احساس آرامش می‌کردید یا زمان حال؟

- در گذشته احساس بیشتری به خود داشتید یا زمان حال؟

- تمایل داشتید که بیشتر در کدام زمان توقف کنید؟ حال یا گذشته؟

- بازگشت به زمان حال چقدر برای شما سختی داشت؟ آیا رهایی از گذشته برای شما سخت بود؟

- اگر در خاطرات بد و رنج‌آور گذشته گیر می‌افتادید، چه چیزی به شما در بازگشت به زمان حال کمک می‌کرد؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ali
۱۴۰۰/۰۵/۲۲

حیف پول

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۸٫۷ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۱۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۸٫۷ مگابایت