با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسطوره و آیین

دانلود و خرید کتاب صوتی اسطوره و آیین

اسطوره خورشید و ماه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اسطوره و آیین  نوشته  محمدحسین باجلان فرخی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اسطوره و آیین

کتاب صوتی اسطوره و آیین نوشته محمدحسین باجلان فرخی است که با صدای فرید حامد منتشر شده است. این کتاب به اسطوره خورشید و ماه در باورهای انسان پیشین می‌پردازد.

درباره کتاب اسطوره و آیین

 چیستی فرهنگ‌های مختلف و انواع آن، آفرینش جهان و انسان در اساطیر ایران و جهان، اسطوره‌های خورشید و ماه در ایران و جهان، خاستگاه‌های اسطوره مرگ و مراسم تمنای باران و باران سازی در ایران و جهان، موضوع برخی از مقالات این کتاب‌ است که نویسنده برای علاقه‌مندان گردآوری کرده است. 

اسطوره روایت‌هایی باستانی با ریشه مذهبی دربارۀ ایزدان یا موجودات فوق انسانی در زمان‌ها و مکان‌های نامشخص است. شناخت انسان باستانی از جهان، شناختی اسطوره‌ای است. اسطوره در واقع پاسخ انسان نخستین است برای سوال‌های ذهنی‌اش پاسخی ساخته است. در واقع نسخه برداری ناخودآگاهانه و رویاگونه انسان از طبیعت است و بی‌شک چنین نسخه برداری و توجیهاتی از شرایط مادی و اجتماعی زندگی انسان متاثر است. 

نویسنده ابتدا به بررسی انواع تعاریفی که از فرهنگ ارائه شده می‌پردازد و بعد از آن به سراغ شرح اساطیر موجود در فرهنگ و باورهای مردم ایران و جهان می‌رود. نویسنده در این کتاب با نگاهی بر مفاهیمی چون خورشید، ماه، آسمان، زمین، آفرینش انسان، درخت و خوراک در اساطیر، به خاستگاه زمانی اسطوره، نمادها و کهن الگوهای آغازین نیز اشاره کرده است.

شنیدن کتاب اسطوره و آیین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به اسطوره پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۸۴٫۷ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۸۴٫۷ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن