با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نسکافه با عطر کاهگل

دانلود و خرید کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

نویسنده: م آرام
گوینده: امید تقوی
۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل  نوشته  م آرام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل اثری از م. آرام است که با صدای گرم امید تقوی می‌شنوید. این داستان که از داستان‌های ایرانی پر طرفدار است، از زندگی عاشقانه دو جوان می‌گوید که با حوادثی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و گویی گذشته را به زمان حال می‌آورد...

م. آرام برای نوشتن این کتاب موفق شد تا نامزد دریافت جایزه جلال آل احمد شود. این جایزه در سالروز تولد جلال در سال  ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد و با صد و ده سکه بهار آزادی گرانترین جایزه ادبی ایران است. علاوه بر این، رمان نسکافه با عطر کاهگل، جایزه دومین دوره رمان اول ماندگار را هم از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل

شهریار، جوانی است که در نگاه اول بسیار خوش‌ برخورد و خوش‌پوش می‌آید. اما به نظر میرسد در گذشته او گره و گیری وجود دارد و این را باید در روزهایی جستجو کرد که بدون هویت و بدون حافظه، برای فرار از خیابان خوابی، به خانواده ثروتمندی پناه برد و به مرور توانست فرزندخوانده آن‌ها شود. 

شهریار جوانی موفق است و به تازگی با بهار، دختر یکی از استادان خود، رابطه دوستی برقرار کرده است. اما در همین رابطه گاه مردد می‌شود. چون ذهنش درگیر گذشته‌ای می‌شود که به خاطر نمی‌آورد. او مدام فکر می‌کند اما حادثه‌ای سبب شده تا بخش اعظمی از روزهای کودکی او در تاریکی پنهان شود و او چیزی را به خاطر نیاورد. شهریار دست از تلاش نمی‌کشد و این بار پاداش تلاش‌هایش را می‌گیرد. حادثه دیگری رخ می‌دهد و زندگی او را روشن می‌کند. همان بخش‌هایی از گذشته که به کل فراموش کرده است. حالا می‌فهمد که در کجا زندگی می‌کرده و در گذشته چه بر سرش آمده است.... همین می‌شود که تصمیم می‌گیرد تا به دنبال خانه دوران کودکی‌اش بگردد و خانواده‌ حقیقی‌اش را پیدا کند.

حالا شهریار با بازیابی خاطرات و حوادثی که بر او گذشته است و آن‌ها را با بهار هم درمیان می‌گذارد، ما را به زندگی خود دعوت می‌کند و گذشته تلخ و روزهای دشواری را که از سر گذرانده است، برایمان تعریف می‌کند. 

نسکافه با عطر کاهگل، داستانی عاشقانه و ساده است. از آن دسته داستان‌هایی که شما را با خود به دنیای دیگری می‌برد و عاشقانه‌ای میان حال و گذشته را روایت می‌کند. حال و گذشته‌ای چنان متفاوت که انسان باور نمی‌کند این روزگار، هر دو بر یک نفر گذشته باشد...

کتاب صوتی نسکافه با عطر کاهگل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

نسکافه با عطر کاهگل داستانی عاشقانه است و برای تمام آن‌هایی که به دنبال داستانی ساده و روان می‌گردند، خوب و جذاب است. 

بخشی از کتاب صوت نسکافه با عطر کاهگل

دم دمای ظهر داشتم دست از پا درازتر به خانه برمی‌گشتم. میان خیابانها که پرسه می‌زدم سکه زردی هم از توی جوب آب پیدا کردم. داده بودم نان و داشتم ریز ریز میخوردم و می آمدم که از دور مشتی زن و مرد را دیدم که جلوی یک لبنیاتی دو دهانه جمع شده بودند. فکر کردم کوپن اعلام کرده بودند و قندی روغنی چیزی می‌دهند. اما سروصداها چیزهای دیگری می‌گفت. کنجکاو شدم جلو بروم ببینم چه خبر است.

نزدیکتر که آمدم صدای فحش و ناسزای چند نفر به گوشم رسید و چند نفر دیگر هم قبل از من به جمع ملحق شدند. باز هم نزدیکتر شدم و به دیواره آدم ها رسیدم. چیزی هنوز پیدا نبود. یکی داد زد: باید داد پدرشو دربیارن! زنیکه فلان فلان شده! خجالتم نمی‌کشه...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۴۸۲۶۷۵
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

داستانی پر احساس.عاطفی و پر از درد داشت .فقط به بعضی جاها اشاره نمیکنه که برای آدم جای سواله.از جمله اجاره خونه که بعد مرگ مادر چجوری پرداخت می‌کنه.یا مادر با این همه بد بختی که آخرش منجر به مرگش

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۲۵٫۱ مگابایت
زمان۱۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۲۵٫۱ مگابایت