با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم

دانلود و خرید کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم

۴٫۱ از ۷ نظر
۴٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم  نوشته  نیکولاس دارواس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم

کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم نوشته نیکولاس دارواس است که با ترجمه محمدمهدی خرازی منتشر شده است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چطور مسیر زندگی‌تان را تغییر دهید.

درباره کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم

کتاب پیش رو داستان تأثیرگذار رقصنده‌ای مجار است که بدون هیچ دانش قبلی وارد بازار بورس شده و با پشتکار و خلاقیت به ثروتی چشمگیر دست می‌یابد. نیکولاس دارواس در این کتاب راه‌کارهای نوینی در جهت موفقیت در بازار بورس ارائه می‌دهد که بی‌تردید راهگشای همۀ علاقمندان و فعالان در این زمینه است. گذشته از این، خواندن این کتاب به همۀ رهجویان موفقیت پیشنهاد می‌شود. آنچه در این کتاب نظر من را بیش از همه به خود جلب کرد، پایداری نویسنده در دستیابی به خواسته‌اش بود. به رغم شکست‌های پی در پی، دارواس همواره قامت راست کرده و مسیری نو از تجربیاتش می‌سازد. او که می‌داند چه می‌خواهد، مفهوم شکست را به چالش کشیده و درس‌هایی که از اشتباهات گذشته می‌گیرد را چون صخره‌هایی در مسیر صعود درنوردیده و تا رسیدن به قله از پای نمی‌نشیند. راز بزرگ نهفته در پس رازهایی که دارواس در زمینۀ بورس پرده از آنها بر می‌دارد، همین پشتکار او است که بن‌مایۀ اصلی موفقیتش است.

داستان نیکولاس دارواس یکی از افسانه‌های حیرت‌انگیز است. چیزی که نباید فراموش کرد این است که دارواس صرفا یک رقصنده نبوده او در بوداپست تحصیلات و تحقیقات بسیاری در زمینه اقتصاد داشته است. 

خواندن کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال موفقیت در زندگی هستند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار بورس به دست آوردم

می‌دانستم که سهام بالا و پایین می‌رود (این تنها چیزی بود که می‌دانستم) بنابراین از برادران اسمیت پرسیدم که آیا می‌توانند این ضمانت را به من بدهند: اگر ارزش سهم‌ها زیر ۵۰ سنت رفت مابه‌تفاوت را به من پرداخت کنند. آن‌ها پذیرفتند که برای مدت شش ماه این کار را انجام دهند.

بر حسب اتفاق در مدت توافق شده نتوانستم سهام را نگاه دارم. از این‌که برادرها را ناامید کرده بودم احساس بدی داشتم، بنابراین پیشنهاد دادم که سهام را به عنوان یک حرکت نمادین خریداری کنم. چکی به مبلغ سه هزار دلار برای آن‌ها فرستاده و ۶۰۰۰ سهم از سهام شرکت بریلاند دریافت کردم.

تا دو ماه بعد که به طور اتفاقی قیمت سهام را در روزنامه نگاه می‌کردم، به آن سهم‌ها اصلاً فکر نکرده بودم. ناگهان در صندلی‌ام از جا پریدم. سهم ۵۰ سنتی بریلاند من به ارزش ۱.۹۰ دلار افزایش پیدا کرده بود. فوراً آن را فروختم و سودی حدود ۸۰۰۰ دلار دریافت کردم.

در ابتدا نمی‌توانستم باور کنم. برای من به جادو شباهت داشت. احساس فردی را داشتم که برای اولین بار وارد مسابقه شده و به واسطهٔ شانس و اقبال بر همه پیروز شده است. او در حالی که جایزه‌هایش را نقد می‌کند می‌پرسد: «تا چه مدت قرار است این روال ادامه داشته باشد؟»

دریافتم که همهٔ زندگی‌ام از چنین امکان شگفت‌انگیزی محروم بوده‌ام. تصمیم گرفتم وارد بازار سهام شوم. هرگز از این تصمیم پا پس نکشیدم، اما از مشکلاتی که قرار بود در این جنگل ناشناخته با آن‌ها مواجه شوم بسیار اندک می‌دانستم.

مطلقاً هیچ اطلاعاتی در مورد بازار سهام نداشتم. حتی نمی‌دانستم که یکی از این بازارها هم در نیویورک وجود دارد. تنها چیزی که شنیده بودم در مورد سهام‌های کانادایی، به‌خصوص سهام معدن بود. از آن‌جا که تا آن زمان این سهام‌ها بسیار به من سود رسانده بود، عاقلانه‌ترین کار حفظ کردن ارتباطم با آن‌ها بود.

اما چه‌طور شروع کنم؟ چه‌طور دریابم که چه سهم‌هایی باید بخرم؟ نمی‌شود با گیره سهم‌ها را بیرون کشید؛ باید اطلاعات داشت. این مشکل اصلی من بود: چگونه این دانش را به دست آورم. در حقیقت اکنون دریافته‌ام که برای یک فرد عادی این کار غیرممکن است، اما در آن زمان تصور می‌کردم تنها کافی است از افراد سؤال کنم تا راز بزرگ را یاد بگیرم. تصور می‌کردم اگر به اندازهٔ کافی سؤال بپرسم با افرادی که اطلاعات دارند آشنا خواهم شد. با هر کسی برخورد می‌کردم، می‌پرسیدم که اطلاعاتی در مورد بازار سهام دارد یا خیر. با کار در کلوپ‌های شبانه افراد ثروتمند زیادی را ملاقات می‌کردم و فکر می‌کردم آن‌ها باید چیزی بدانند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حسین نوری کادیجانی
۱۴۰۰/۰۶/۲۶

بسیار عالی بود من رو یاد ماجراجویی های بدون تعقل خودم در بورس سال ۹۹ انداخت شباهت بسیاری به داستان من داره البته که امیدوارم منم روزی بتونم مثل ایشون به درآمد بالایی برسم.

arash
۱۴۰۰/۰۶/۳۱

اسم کتاب یه کم غلط اندازه و آدم حس میکنه یکی از آرزو فروش های گرامی یک کتاب نوشته اما به توصیه یک نفر کتاب رو خوندم و خیلی خیلی جالب و آموزنده بود. اینکه چطور یک نفر صرفا با

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۲۴۶-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۲۴۶-۷