با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه های امام صادق (ع) به شیعیان

دانلود و خرید کتاب نامه های امام صادق (ع) به شیعیان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه های امام صادق (ع) به شیعیان  نوشته  زینب مهاجری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نامه های امام صادق (ع) به شیعیان

نامه های امام صادق به شیعیان از مجموعه کتاب های جشنواره روشنا است که زینب مهاجری آن را تدوین نموده است. این کتاب شامل توصیه‌ها و نامه‌های امام صادق (ع) خطاب به شیعیان در چگونگی تفکر و رفتار و تعاملات اجتماعی است.

 خواندن کتاب نامه های امام صادق به شیعیان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتب مذهبی و سخنان بزرگان دینی مخاطبان این کتاب اند.

بخشی از کتاب نامه های امام صادق به شیعیان

ای بندگان خدا، به‌حقیقت، شیطان دام‌هایش را در این جهان گسترده است و تنها هدفش، به‌چنگ‌آوردن و گمراهی دوستان ماست. اما به‌راستی، جهان جاودانهٔ آخرت چندان در دیدگان آن‌ها شکوهمند و بااهمیت است که چیز دیگری به‌جای آن نمی‌خواهند.

آه! خوشا بر جان‌هایی که از نور روشنی‌بخش لبریز شده‌اند و به‌راستی، دنیا نز د آن‌ها مانند ماری بزرگ و زهرآگین و همچون دشمنی زبان‌نافهم است. آن‌ها با خداوند انس گرفته‌اند و از آنچه دنیاپرستان به آن دل‌خوش و شادند، گریزان‌اند. به‌درستی ایشان یاران حقیقی مایند که هر آشوبی به دستشان آرام می‌شود و هر بلایی برطرف.

درست آن است که هر مسلمانی ما را می‌شناسد، هر شب و روز، اعمال و رفتارهای روزانه‌اش را مرور کند و به محاسبهٔ کردار خویش بپردازد. اگر در آن‌ها خوبی و درستی مشاهده کرد، آن‌ها را تکرار کند و افزایش دهد و اگر نادرستی و گناه در اعمالش بود، از خدا آمرزش خواهد و بازگردد تا روز رستاخیز رسوا نشود.

خوشا بر احوال بنده‌ای که بر خطاکارانی که از نعمت‌ها و تجملات دنیا بهره‌مندند، رَشک نبرد! خوشا به حال بنده‌ای که در پی جهان باقی است و برای آن کوشش می‌کند! آفرین بر آن‌که آرزوهای دروغین سرگرمش نکند!

خداوند مشمول رحمت قرار دهد جمعی را که مشعل تابانی بودند. آنان با رفتارهای نیک خویشتن و به‌کار بردن تمام توان خود، مردم را به‌سوی ما خواندند.

به‌راستی، مومنان آن‌هایند که از نافرمانی خدا بترسند و نگران آن هستند هدایتی که به‌عنوان نعمت به آن‌ها ارزانی شده است، از دستشان برود.

هرگاه خدا و نعمت‌های او را به خاطر می‌آورند، بیمناک‌اند و نگران و آنگاه که آیات پروردگار بر آنان خوانده شود، از مشاهدهٔ نفوذ و قدرت او، بر ایمانشان افزوده می‌شود و بر خداوند اعتماد و توکل می‌کنند.

دیری است که پایگاه جهل و نادانی توانمند شده است و مردم به آن گرایش پیدا کرده‌اند و آن را تقویت می‌کنند؛ به این دلیل که مردم دین خداوند را به‌بازی گرفته‌اند، تاجایی‌که حتی آنان‌که به دوستی با آفریدگار و نزدیکی به او تظاهر می‌کنند، در ذهن، هدفی غیر از رضایت او دارند و در دل، دنبال چیز دیگری هستند. حقیقتاً آن‌ها جفاکارند.

اگر شیعیان ما پیروانی راستین باشند و بر راه خود صبر و استقامت ورزند، فرشتگان دست در دستانشان می‌گذارند و ابر رحمت الهی بر سرشان سایه می‌افکند و روزهای تابان و روشن در پیش خواهند داشت و از آسمان و زمین، برکت و روزی فراوان به آنان خواهد رسید و هرچه از خداوند بخواهند، به ایشان می‌بخشد.

در حقّ گنهکارانی که هم‌دین و آیین شمایند، جز نیکویی مگویید و همه از خداوند، برایشان طلب آمرزش کنید و به پذیرفته‌شدن توبهٔ ایشان امیدوار باشید.

هر فردی که محبت ما را به دل داشته و خواستار دوستی ما اهل‌بیت باشد و با دشمن ما دوستی نورزد و درستی هر آنچه می‌داند، بر زبان آورد و دربارهٔ هرچه تردید دارد و از آن آگاه نیست، سکوت پیشه کند و خاموش باشد، از اهالی بهشت خواهد بود.

آن کسی‌که فقط بر اعمال نیک خود تکیه می‌کند و هم آن‌که بی‌باکانه و گستاخانه گناه می‌کند و تنها به رحمت خدا امید دارد، نجات نمی‌یابد؛ بلکه کسانی‌که بیم و امید را باهم دارند، نجات‌یافتگان‌اند. گویی دلشان به‌واسطهٔ اشتیاق به پاداش و ترس از کیفر در چنگال پرنده‌ای است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
سه چیز است که در هرکه باشد، آقا و سَرور است: خشم فروخوردن، گذشت از بدکردار، کمک با جان و مال و صلهٔ رحم.
غلام رضا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۸۰۸-۴
تعداد صفحات۹۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۸۰۸-۴