با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امید به رحمت الهی

دانلود و خرید کتاب امید به رحمت الهی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امید به رحمت الهی  نوشته  حبیب الله  فرحزاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب امید به رحمت الهی

حبیب الله فرحزاد( -۱۳۴۱)، پژوهشگر دینی است. در بخشی از کتاب به نام «از بدترین گناهان» می‌خوانیم: «یأس از بدترین گناهان است. حمید بن قحطبه یکی از کارگزارهای مأمون بوده است. شخصی می‌گوید: به دیدن حمید بن قحطبه رفتم. ماه مبارک رمضان بود. دیدم دارد روزه‌خواری می‌کند. روزه‌خواری گناه بزرگی است. کفّاره دارد. پرسیدم: چرا روزه می‌خوری؟ گفت: به خاطر این‌که من از آمرزش الهی مأیوس هستم. می‌دانم خدا من را نمی‌آمرزد. گفتم: چرا؟ گفت: من چندین نفر از سادات و بنی هاشم را به دستور هارون اعدام کرده‌ام. قاتل هستم، آن هم قاتل فرزندان پیغمبر. و این جرم بسیار سنگینی است. چون‌ این جنایت به دست من انجام گرفته است، دیگر قابل آمرزش نیستم. برای چه روزه بگیرم؟ برای چه نماز بخوانم؟ بعضی می‌گویند: ما در دام گناهانی گرفتار شده‌ایم، آیا ممکن است از چنین وضعی بیرون بیاییم؟ آیا ممکن است خدا ما را بیامرزد؟ برای آن‌ها این حدیث، خیلی قشنگ است. این شخص می‌گوید: من خدمت علی بن موسی الرّضا(ع) رفتم و جریان حمید بن قحطبه را برای ایشان تعریف کردم. گفتم: ایشان روزه‌خواری می‌کرد و مجوّز آن هم این بود که خدا من را نمی‌آمرزد. حضرت رضا(ع) فرمودند: «گناه این‌که می‌گوید خدا من را نمی‌بخشد و از رحمت خدا مأیوس است، از گناه کشتن سادات بالاتر است.» این نکتۀ مهمی است. یعنی حتّی اگر دست کسی به خون سادات هم آمیخته باشد، باز قابل برگشت است. نباید ناامید باشد. این‌که بگوییم خدا من را نمی‌آمرزد، یا توان آمرزش را ندارد، این‌ گناه از کشتن انسان‌ها بالاتر است».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
R.R
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

این کتاب فکر میکنم باید از سخنرانی ها یا صحبت های آقای فرحزاد در سمت خدا باشه.از آیه های امیدبخش قرآنی تا احادیث ائمه در این کتاب آورده شده و یه ویژگی خوبی که داره در مورد حق الناس توضیحات

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۲۹-۱۷-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۲۹-۱۷-۴