با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ تطبیقی هنر؛ جلد اول

دانلود و خرید کتاب تاریخ تطبیقی هنر؛ جلد اول

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ تطبیقی هنر؛ جلد اول  نوشته  مرتضی گودرزی (دیباج)  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاریخ تطبیقی هنر؛ جلد اول

کتاب تاریخ تطبیقی هنر؛ جلد اول اثری از مرتضی گودرزی (دیباج) است که در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این اثر یک مجموعه چهارجلدی است که بر اساس دوره‌های تاریخی تقسیم‌بندی و شرح شده و به بررسی تطبیقی هنر می‌پردازد.

درباره مجموعه تاریخ تطبیقی هنر

مرتضی گودرزی (دیباج) در این مجموعه چهارجلدی به بررسی تاریخ تطبیقی هنر می‌پردازد و در هر جلد آن، یکی از دوره‌های تاریخی را انتخاب و شرح کرده است. در این مجموعه ابتدا به زیرساخت‌های سیاسی و اجتماعی هر دوران می‌پردازیم و در ادامه ادبیات و حوزه‌های دیگر هنری مانند معماری، نقاشی، پیکرتراشی و مجسمه‌سازی، موسیقی و ... را بررسی می‌کنیم. شرح و بررسی‌ها به صورت دوره‌های پنج ساله صورت گرفته است.

جلد اول این اثر به قرون پانزدهم و شانزدهم اختصاص دارد و بررسی‌ها از سال ۱۴۰۰ میلادی یعنی آغاز قرن پانزدهم شروع شده است. از دیگر مطالبی که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است رنسانس، ویژگی‌های آن و تغییرات اجتماعی آن روزگار است.

خواندن مجموعه کتاب‌های تاریخ تطبیقی هنر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مجموعه کتاب‌های تاریخ تطبیقی هنر را به تمام دوست‌داران کتاب‌های هنر و کسانی که به دنبال یک مرجع مناسب و کامل می‌گردند، پیشنهاد می‌کنیم.

درباره مرتضی گودرزی (دیباج)

دکتر مرتضی گودرزی که به نام دیباج تخلص می‌کند، استاد دانشگاه، نقاش، منتقد و محقق هنری و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی است. او از جمله پژوهشگران و هنرمندان معاصر است که سال‌ها در زمینه‌های گوناگون تولید هنر و پژوهش فعالیت کرده است.

از میان فعالیت‌های هنری و حرفه‌ای او می‌توان به مسئولیت‌های مختلف و داوری و دبیری جشنواره‌ها، عضویت در گروه نقد فرهنگستان هنر، مدیریت پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی و سردبیری دو ماهنامه «بیناب» اشاره کرد. همچنین او نگارش صدها مقاله و ایراد سخنرانی‌های علمی، هنری و تألیف کتاب‌های متعددی را در کارنامه خود دارد.

از میان کتاب‌های مرتضی گودرزی می‌توان به کتاب‌های جست‌وجوی هویت در نقاشی معاصر ایران، مجموعه کتاب‌‌های تجزیه و تحلیل آثار«هنر مدرن»، «تاریخ نقاشی ایران از آغاز تا عصر حاضر» و «معرفت هنر معاصر» اشاره کرد. همچنین مجموعه کتاب‌های هنرهای تجسمی دفاع مقدس که در هشت جلد تالیف شده است و در حال آماده‌سازی است و «کتاب نقاشی انقلاب» (از مجموعه پژوهش هنر انقلاب) که از آثار پژوهشی او به شمار می‌رود. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۰۶-۹۹۴-۸
تعداد صفحات۵۰۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۰۶-۹۹۴-۸