با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معیار لغات قویم

دانلود و خرید کتاب معیار لغات قویم

فرهنگ شاهنامه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معیار لغات قویم  نوشته  میرزامحمد کشمیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معیار لغات قویم

کتاب معیار لغات قویم اثر میرزا محمد کشمیری متخلص به مجرم است که با مقدمه و تصحیح دکتر مرتضی چرمگی عمرانی می‌خوانید. این کتاب یکی از مهم‌ترین آثاری است که در زمینه شاهنامه و به عنوان فرهنگ شاهنامه نوشته شده است. 

درباره کتاب معیار لغات قویم

این کتاب، فرهنگ شاهنامه است. فرهنگ‌نویسی فارسی یکی از زمینه‌هایی است که در دوره‌ای به ویژه در شبه‌قاره رونق و اهمیت فراوانی داشته است و شاهنامه نیز یکی از مهم‌ترین آثاری که در زبان و ادبیات فارسی و جهان داریم. فردوسی با سرودن شاهنامه موفق شد تا زبان فارسی را از نابودی نجات دهد. در شاهنامه کلماتی دیده می‌شود که امروز هم کاربرد دارند.

برای آثار شاعران مختلف مانند مثنوی، آثاری که از سنائی به جا مانده است و دیوان حافظ نیز فرهنگ‌های اختصاصی وجود دارد و این اثر هم یکی از واپسین فرهنگ لغت‌های اختصاصی شاهنامه در شبه‌قاره، است. این کتاب معیاری است از میرزا محمد کشمیری متخلّص به “مجرم” است که براساس نسخه منحصر به‌ فرد آن محفوظ در “مجموعه آذر” کتابخانه دانشگاه لاهور نوشته شده است و مرتضی چرمگی عمرانی آن را تصحیح کرده است. او همچنین مقدمه‌ای نسبتا مبسوط در شرح حال و آثار مولف و سرنوشت کتاب نوشته است.

کتاب معیار لغات قویم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم. 

خواندن کتاب معیار لغات قویم را به تمام پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی و شاهنامه پژوهان است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۰۰۳۳-۴
تعداد صفحات۴۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۰۰۳۳-۴