با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هالیوود

دانلود و خرید کتاب هالیوود

قالب‌ریزی و شکل‌دهنده افکار و اندیشه‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هالیوود  نوشته  سیدهاشم میرلوحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هالیوود

کتاب هالیوود نوشته سیدهاشم میرلوحی است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این اثر نگاهی به هالیوود و نقشش در قالب‌ریزی و شکل‌دهی به افکار و اندیشه‌ها می‌پردازد.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب هالیوود

هالیوود ظاهر زیبایی دارد. همه آن‌هایی که از دور به هالیوود نگاه می‌کنند تنها ظاهر پر زرق و برق آن را می‌بینند و هرچیزی را که در نهایت زیبایی و دلنشینی است. اما آیا در پس این ظاهر فریبنده چیز دیگری وجود ندارد؟ آیا پشت این ظاهر زیبا، کثیفی و پلشتی وجود ندارد؟

سیدهاشم میرلوحی در این کتاب با استناد به مقالات و منابع آمریکایی در تلاش است که نقش این رسانه عظیم و بزرگ را در قالب‌ریزی و شکل‌دهی به افکار و اندیشه‌های جوانان بررسی می‌کند.  

کتاب هالیوود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب هالیوود را به علاقه‌مندان به مطالعات جامعه‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب هالیوود

افکار و اندیشه‌ها د‌ر قالب هالیوود شکل می گیرند

کون مکدانلد در بخش «جهودان و رسانه‌ها، جهات نگرش را شکل می‌دهند» از کتاب فرهنگ نقد: تحلیل تکامل‌یافته پیرامون دست داشتنِ جهودان در جنبش‌های روشن‌فکری و سیاسی قرن بیستم ، به نکات شایان توجهی اشاره دارد.

هالیوود در سلطۀ کامل جهودان صهیونیست است و با این سلطه و استیلا، بر همۀ افراد و ملت‌ها که از محصولات آن‌ها استفاده می کنند، تأثیر‌گذار است. این بدان معناست که چنان در افکار و اندیشه های آنان رسوخ می کند که ملت‌ها با عینک و نگاه و بینش جهودان صهیونیست می اندیشند! چگونه؟!

جهودان با تبلیغات هدف‌دار و موذیانه در فیلم‌هایشان، چنان فرد را ‌به عقاید و نظریات و اعتقادات مذهبی‌اش بی‌تفاوت می کنند که به‌تدریج، بدون آنکه خودش متوجه باشد، از نگاه و دیدگاه آنان دربارۀ همه چیز می اندیشد. چنین است که بسیاری از امریکایی ها معتقدند که هالیوود قالب‌ریز و شکل‌دهندۀ افکار و اندیشه هاست. یکی از راه‌کارهای جهودان صهیونیست برای رسیدن به یکی از اهدافشان که سلطه بر افکار مردم جهان است، ایجاد شک و شبهه و تردید در عقاید سایر ملت‌ها ازجمله مسلمانان است. آن‌ها با ایجاد تزلزل فکری در مردم، ازطریق فیلم و سایر ابعاد هنری، فرد را دچار تشتت فکری و بی‌ثباتی کرده و به‌تدریج، عقاید خود را بر آنان تحمیل می کنند و مغز و فکر و اندیشۀ آنان را مانند مومی، به همان شکل که می خواهند، درمی آورند. اندیشه های اصیل و اعتقادات و باورهای مذهبی آنان را چون موریانه‌ای می جَوَند یا به‌عبارتی‌دیگر، به‌گونه‌ای ذوب می کنند. پس از آن، این افکار ذوب‌شده را که دیگر با مسائل اعتقادی اصیل گذشتۀ خود رابطه‌ای ندارد و بی‌تفاوت شده، در قالب هایی که مدنظرشان است می‌ریزند تا از آن‌به‌بعد، آن‌گونه که جهودان می خواهند، فکر کنند و به‌دنیا بنگرند. درهرصورت، به‌مرور، جهودان صهیونیست نظریات خودشان را جایگزین می کنند و افراد با عینک هایی که جهودان بر چشم آن‌ها نهاده‌اند، به اسلام ناب و جمهوری اسلامی می نگرند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۷۶-۶
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۷۶-۶