با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

دانلود و خرید کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان  نوشته  یوسف گرجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان نوشته یوسف گرجی است. این کتاب یکی از کتاب‌های تخصصی و کارآمد روان‌شناسی نشر تزکیه است.

انتشارات تزکیه سال ۱۳۷۵ با مدیرمسئولی آقای یوسف سلطانی، دانش آموخته علوم تربیتی وروانشناسی، تأسیس شد. این انتشارات در دو دهه فعالیت خود بیش از ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه های روانشناسی، مشاوره، خانواده و تعلیم و تربیت منتشر کرده است که منبع معتبری برای دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

انتشارات تزکیه با ده‌ها عنوان کتاب در دست چاپ در زمینه‌های روانشناسی و خانواده ،یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین مجموعه‌های فرهنگی دربین اساتید دانشگاه، مترجمین ومؤلفین، خانواده‌ها، مشاوران و سایر اقشار کتاب‌خوان کشور است.

کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان یکی از کتاب‌های تخصصی این انتشارات است که به خوانندگان متخصص و علاقه‌مند کمک می‌کند اطلاعات دقیق و به روزی از علم روان‌شناسی داشته باشند.

خواندن کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دانشجویان و متخصصان و علاقه‌مندان به روان‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب روانشناسی بالینی کودک و نوجوان 

از آنجا که این کودکان در مرحله پیش عملیاتى قرار دارند توانایى انجام عملیات منطقى را نداشته و از نظر شناختى قادرند تنها به یک ویژگى از یک شئ یا موقعیت متمرکز شوند و در متمایز ساختن ظاهر یک شئ از واقعیت آن به راحتى دچار سردرگمى مى‌شوند. شخصیت‌هاى عروسک خیمه شب بازى و کارتونى در تسهیل ارتباط با این کودکان سودمند خواهند بود. استفاده از عروسک‌هاى خیمه شب بازى در مصاحبه با کودکان در زمینه مشکلات اجتماعى و سوءاستفاده بالقوه مفید خواهد بود. کودکان کم سال به خاطر محدودیت در مهارت هاى حافظه در یادآورى اطلاعات خاص به طور دقیق مشکل دارند و ممکن است اطلاعات دقیقى از رخدادهاى گذشته را به یاد نیاورند. آن ها در ادامه‌ى گفت وگو به صورت بلند مدت نیز مشکلاتى دارند. از نظر کارکرد اجتماعى- هیجانى به دلیل وجود خود محورى، در درک نقطه نظرات دیگران دچار مشکل بوده و نمى‌توانند دیدگاه دیگران را مدنظر قرار دهند. به همین دلیل نمى توان از آن ها پرسید که دیگران در شرایط مشکل ساز چه فکر واحساسى خواهند داشت. بلکه بهتر است سؤالات خاص‌ترى در مورد اتفاقى که افتاده و احساسش پرسید. اگرچه کودکان این دوره سنى دامنه‌اى از هیجانات را تجربه مى‌کنند ولى در توصیف احساسات خود به صورت کلامى به خوبى عمل نمى‌کنند. این کودکان درست و غلط را براساس پیامدهاى رفتار تعریف کرده و مى‌شناسند یعنى همان مرحله پیش قراردادى اخلاقى در نظریه کلبرگ. به عنوان مثال، آنها هل دادن یا زدن دیگران را بدین خاطر اشتباه مى‌دانند که باعث مى‌شود کودک خاطى تنبیه شود یا به اتاق محروم سازى برود. از نظر تعاملات اجتماعى کودکان در این دوره سنى از بازى‌هاى موازى گذشته و به بازى هاى متقابل که مستلزم داد و ستد بین آن هاست مى پردازند. آن ها قادرند تا به مدت کوتاهى روى یک بازى باقى بمانند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۷۱-۵۱-۲
تعداد صفحات۴۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۷۱-۵۱-۲