با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نفس اثر بهزاد دانشگر

دانلود و خرید کتاب نفس

۴٫۵ از ۲۱ نظر
۴٫۵ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نفس  نوشته  بهزاد دانشگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نفس

کتاب نفس؛ خاطرات لیلا. غ اثری از بهزاد دانشگر است. این داستان درباره دختری به نام لیلا است که در خانواده‌ای سنتی به دنیا آمده است و حالا درگیر رابطه عاشقانه‌ای شده است و در این رابطه از او سواستفاده می‌شود.

نفس، که بر اساس خاطرات لیلا. غ نوشته شده است داستان دختری است که در یک خانواده سنتی متولد شده است. اما حالا در میان سنت و مدرنیته گرفتار شده است. دل به عشق یکی از دوستانش باخته و رابطه‌ای را با او آغاز کرده است ولی در این رابطه از او سواستفاده می‌شود و حالا اوست که باید برای سوالات بسیاری که در ذهنش، شکل گرفته است، پاسخ بدهد.

کتاب نفس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

نفس را به تمام دوست‌داران رمان‌های عاشقانه ایرانی، پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب نفس

بخاری ماشین را روشن کرد و آمد نشست صندلی عقب. من کمی کنارتر نشستم. از کنار چشم به بیرون نگاه کردم. همه جا تاریک بود وِ کسی در پارکینگ پارک نبود. دستم را گرفت، خواستم عقب بکشم که نگذاشت. محکم دستم را گرفت. فکر کردم اگر اصرار کنم دستم را رها کند، ممکن است دلخور شود! حالا دستم را هم بگیرد، طوری نمیشود که. بعد فکر کردم خب اگر بعدش فقط به گرفتن دستم قانع نشد و بیشتر خواست چه؟ نه، مسعود چنین آدم هوسبازی نبود. خودش چندبار گفته بود فکر بدی درباره من ندارد و هروقت درباره ازدواج حرف زده بودم، او هم تأیید کرده بود

در همین فکر و حال و هوا بودم که متوجه شدم صورتش دارد به صورت من نزدیک میشود. نگاهش وحشی بود و دیگر داغی نفسش را هم حس میکردم. یک چیزی توی دلم جیغ زد: این بود چیزی که از عشق میخواستی؟! تا به حال اینطوری نگاهم نکرده بود؛ چشمانش برق میزد. دستم را گذاشتم روی سینه‌اش. هرچه زور داشتم، جمع کردم و پرتش کردم آن طرف. داد زدم: گمشو کثافت!

در ماشین را باز کردم که پیاده شوم. درباره من چه فکری کرده بود؟ مسعود با یک خیز، دست دیگرم را گرفت تا پیاده نشوم. گفت: لیلا، یک دقیقه صبر کن! گفتم: مسعود، دستم را ول نکنی به خدا جیغ میزنم! مسعود دستم را رها کرد و راه افتادم که بروم. صدای مسعود را از پشت رسم شنیدم که داد زد: جیغ بزن تا همه جمع بشوند! فکر میکین میترسم؟ یادت رفته چه کسی این رابطه را شروع کرد؟

چند لحظه مکث کردم، اما دوباره راه افتادم. اگر می‌ایستادم یا برمیگشتم باید تا تهش را میرفتم. حالا که فقط با یک تلفن زدن به او، اینطوری بود، وای به اینکه الان برمیگشتم طرفش! دیگر شرافت و آبرویی برایم نمیگذاشت. بغض داشت خفه‌ام میکرد. برای چندلحظه نتوانستم از جایم تکان بخورم. خدایا، من با خودم چه کار کردهام؟! دیگر حتی نمیتوانم به کی ِ بگویم مسعود عوضی چه خیال بدی درباره من داشت؟ به خودش هم نمیتوانم اعتراض کنم.

ایستادم تا مسعود ماشینش را قفل کرد و راه افتاد دنبالم. همین طور داشت درباره احساسش به من حرف میزد و قسم میخورد که عشقش به من پاک است و خیال بدی دربارهام نداشته. دیگر نمیدانستم کجای حرفش درست است و کجایش غلط. بیشر به خودم و واکنشم فکر میکردم. اینکه چه شد اینطوری پسش زدم؟ هیچوقت تا بهحال به چنین لحظه‌ای فکر نکرده و خودم را برای چنین حرکتی آماده نکرده بودم، اما هرچقدر بیشتر فکر میکردم، مطمنئتر میشدم که کارم درست بوده. فقط یک مشکل داشتم؛ با خودم فکر کردم کجای کار را اشتباه رفتم که به این روز افتادم؟! 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
نارنگی :]🌿
۱۴۰۰/۰۶/۳۱

من نسخه چاپیِ کتاب رو خوندم و به نظرم رمان جذاب و جالبیه . .

Dini
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

لطفا در بی نهایت قرارش بدین

Nafas Zare
۱۴۰۰/۰۴/۰۳

خیلی عالیه به نظرم هر دختری که تو سن 12_16 هست باید این کتاب رو بخونه🌍

کاربر ۲۳۲۹۸۷۸
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

واقعا عالی بود 😍😍😍 حرف نداشت👌

Sahar Tarahomi
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

عالی بود عالی 👌👌👌

نورا🦋'
۱۴۰۱/۰۱/۱۳

بسیار بسیار جذاب و روون طوری که وقتی تموم شد باور نکردم۲۴۴صفحه رو تو یه کمتر۱روز خوندم انقد که جذاب بود دخترو پسر به نظرم فرقی نداره خوندن این کتاب برای شمایی که یه اتفاق بد تو گذشتت افتاده! یا تغییراتی

- بیشتر
Seiiedeh
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

واااااقعا عالیه این کتاب! نثر روان و زیبایی داره و مسیر داستان هم زیباست! توصیه میکنم از دستش ندید!

معلم املاء
۱۴۰۰/۱۰/۱۰

قطعا مشخصه که با چه نوع کتاب و با چه سطح از ادبیاتی روبرو هستیم! توقع یک اثر ادبی نمیشه ازش داشت ولی در نوع خودش ارزشمند بود یه جاهایی خواستم بذارمش کنار، چون فکر کردم یه کتابیه مثل همون کتاب

- بیشتر
مهدیه
۱۴۰۰/۰۹/۱۶

خیلی جالب عالی آموزنده بود👌🏻💙

F🖤D
۱۴۰۰/۰۵/۳۰

قشنگ هست... به نظرم برای کسایی هست که تازه شروع کردن به کتاب خواندن

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۳۲-۶۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۳۲-۶۷-۶