با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جذبه مشرقی

دانلود و خرید کتاب جذبه مشرقی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جذبه مشرقی  نوشته  حسین سروقامت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جذبه مشرقی

کتاب جذبه مشرقی نوشته حسین سروقامت است. کتاب حاضر، شامل چهل روایت از زنان و مردان نواندیشِ نومسلمان است. این اثر پیش از آن‌که به صورت کتاب در اختیار خوانندگان عزیز قرار گیرد، طی دوره‌ای چندساله به تفکیک در مجلات «پیام زن» و «راه رشد» منتشر شده است. 

درباره کتاب جذبه مشرقی

شما ممکن است در طول حیات خود افراد متعددی را دیده باشید که شغلشان را تغییر داده‌اند؛ از حرفه‌ای دست برداشته، به حرفهٔ دیگری گراییده‌اند. هم‌چنین اشخاصی را دیده‌اید که با همسر خویش متارکه کرده، همسر دیگری اختیار کرده‌اند. یا محل زندگی خود را تغییر داده، جلای وطن نموده، در نقطهٔ دیگری از جهان سکونت گزیده‌اند. و یا حتی دست از برخی عقاید خود شسته، اعتقادات دیگری را جای‌گزین آن‌ها کرده‌اند. قطعاً هریک از شما برخی از این افراد را مشاهده کرده‌اید، اما تاکنون چند نفر را دیده‌اید که از دین خود روگردان شده، به دین دیگری گرویده باشند؟ این کتاب روایت کسانی است که دین‌شان را تغییر داده‌اند.

خواندن کتاب جذبه مشرقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به دین اسلام پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب جذبه مشرقی

ـ برج‌های دوقلو را که زدند، من کنجکاو شدم بدانم اسلام چه دارد که این‌قدر پیرامون آن سیاه‌نمایی می‌کنند. مگر این دین از چه چیزی سخن می‌گوید که این همه می‌کوشند صدای آن را خفه کنند؟! من مطمئنم بعد از یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، بر تعداد مسلمانان جهان افزوده شد. قرآن این را بشارت می‌دهد: ﴿وَ مَکرُوا وَ مَکرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْمَاکرِینَ﴾۳؛ آنان مکر کردند، خدا نیز چاره‌جویی کرد. خداوند بهترین چاره‌جویان است.

«آتسوکو هوشینو»، بانوی ژاپنیِ ره‌یافته به اسلام، از آغاز این راه این‌چنین یاد می‌کند.

او صادقانه و صمیمانه ادامه می‌دهد. از خانواده‌ای می‌گوید که بودایی هستند و مراسم دینی‌شان را در معبد برگزار می‌کنند. از مردم ژاپن می‌گوید که چندان مذهبی نیستند و برخی از آن‌ها حتی از دو دین بودایی و شینتو پیروی می‌کنند... و از خودش که سال‌هاست تنهای تنها در جست‌وجوی حقیقت گام برمی‌دارد.

ـ کتاب‌خوان حرفه‌ای بودم. کتاب‌های ژاپنی و انگلیسی‌زبان؛ اما هرچه می‌گشتم کتابی دربارهٔ اسلام به زبان ژاپنی نمی‌یافتم. ناگزیر سراغ سایت‌های اسلامیِ انگلیسی‌زبان رفتم. اولین بار بود با آیات قرآن مواجه می‌شدم و فرصتی می‌یافتم که آن‌ها را با انجیل مقایسه کنم. عجیب بود که ذهنیت من با واقع ابداً تطابق نداشت؛ من فکر می‌کردم اسلام دینی عقب‌مانده است که به کار امروز نمی‌آید، اما با مطالعهٔ قرآن متوجه شدم ۷۵۰ آیه دربارهٔ علوم و فنون گوناگون در این کتاب آسمانی هست که دانش روز، هنوز به کنه آن‌ها دست نیافته است.

گمان می‌کردم در قرن بیست‌ویکم، جمعیت چندانی از اسلام تبعیت نمی‌کند؛ بعدها دریافتم اسلام از جهت جمعیت، دومین دینِ جهان پس از مسیحیت است. فکر می‌کردم که در اسلام زن جایگاهی ندارد؛ بعدها فهمیدم زنان در حقوق بشر اسلامی چقدر مهم و تعیین‌کننده‌اند.

وَه که من دربارهٔ اسلام چه می‌اندیشیدم و اسلام در واقع چه بود!

«آتسوکو» در آیات قرآن جست‌وجو می‌کند. به آیهٔ ﴿وَ مَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ﴾۴ می‌رسد؛ گویا گم‌شده‌اش را، هدف آفرینش و پیدایی‌اش را، این‌جا می‌یابد. می‌گوید: «معجزه شد. گویا پیامبر اسلام کنار گوش من گفت: بیا و در آیین ما درآ!» جهان‌بینی‌اش، آرزوهایش، آینده‌نگری‌اش و ایده‌آل‌هایش تغییر می‌کند. راهش را می‌یابد و مسلمان می‌شود.

ـ با ورود به اسلام، دیگر احساس تنهایی نمی‌کردم. دعا می‌خواندم و امامان معصوم را کنار خودم احساس می‌کردم. من در این دین تازه، خواهران و برادران عزیزی یافته بودم. اسلام، پدر معنوی همچون رسول خدا (ص) را به من تقدیم کرده بود؛ برای همین نام دختر ایشان را برای خود برگزیدم و شدم: فاطمه هوشینو.

فاطمه، ریشه در ژاپن صنعتی دارد؛ با مردمانی خون‌سرد. ملتی که به تعبیر خود او، کاری به غریبه‌ها ندارند. روابط خانوادگی‌شان نسبت به ایرانی‌ها خیلی کم است. از حرف زدن فراری‌اند و در هیچ چیز دخالت نمی‌کنند.

از بستر خانواده‌ای برخاسته است که وقتی حکایت مسلمان شدن دخترشان را می‌شنوند، حیران می‌شوند. از مادری تولد یافته که وقتی اخبار فعالیت‌های اجتماعی و مصاحبه‌های دخترش را می‌شنود، می‌گوید: «مگر در ایران زن‌ها می‌توانند حرف بزنند، سخنرانی کنند و تصویر آن‌ها روی جلد مجلات و لابه‌لای صفحات روزنامه‌ها خودنمایی کند؟!»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۲۲-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۱۲۲-۶