تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن

دانلود و خرید کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن  نوشته  سیدصمصام‌الدین قوامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن نوشته سید صمصام‌الدین قوامی است. کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن یکی از کتاب‌های مجموعه آشنایی با منابع اسلامی است که دفتر نشر معارف برای علاقه‌مندان و دانشجویان منتشر کرده است.

درباره کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن پژوهشی است در زمینه آیات قرآنی مربوط به مدیریت و شاخص‌های آن و تفسیر جامع و کاملی از آیات در زمینه مدیریت. در کتاب  تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن سعی شده است تا با مراجعه به آیاتی از قرآن کریم و روایات معصومین(ع) و نیز سیره عملی پیامبر و امامان، به بیان و تحلیل مهم‌ترین شاخص‌های مدیریت در تعالیم اسلامی پرداخته شود و ساختار مدیریتی خداوند دانا و حکیم در جهان هستی تشریح شود. 

بر این اساس ابتدا نویسنده کلیاتی از علم مدیریت ارائه می‌کند و وظایف اصلی مدیریت را در سازمان‌دهی اموربیان می‌کند. این تحلیل در دو گروه است اول در یک سیستم کلان، یعنی عالم بی‌نقص طبیعت و دیگری یک سیستم کوچک اداری در زندگی روزمره انسان‌ها. نویسنده برنامه‌ریزی را یکی از ارکان مهم مدیریت عنوان کرده و وجود برنامه دقیق در مدیریت الهی بر جهان هستی را شرح داده است. آنگاه وی به اهمیت نظارت و کنترل در مدیریت اشاره کرده و برخی از نظارت‌ها و کنترل‌های دقیق جهان را در مدیریت الهی به توجه به آیات قرآنی مربوط به آن توصیف کرده است. کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن همچنین رهبری را یکی دیگر از ارکان مدیریت دانسته و چگونگی رهبری و بایسته‌های آن را از منظری قرآنی بررسی نموده است. 

مدیریت منابع انسانی بخش دیگری از مباحث کتاب است که در آن سید صمصام‌الدین قوامی به کیفیت گزینش و انتخاب افراد، معیارهای گزینش، آموزش و نظام پرداخت، ‌ارزیابی عملکرد یا نظام تعیین شایستگی، پاداش و تنبیه، انضباط، و نیز نحوه مدیریت رفتار سازمانی از منظری قرآنی اشاره کرده و چگونگی حاکمیت فرهنگ مطلوب سازمانی را از این دیدگاه بررسی کرده است.

کتاب  تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن یکی از کتاب‌های کاربردی و مهم نشر معارف است که می‌تواند راهنمایی کامل و جامع برای شناخت مدیریت باشد. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏‌بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد. 

خواندن تفسیر موضوعی قرآن کریم؛ دانش مدیریت در قرآن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مدیرانی که می‌خواهند به شیوه‌ای اسلامی مدیریت کنند و دانشجویان رشته مدیریت پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۵۰-۹
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۵۰-۹