رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی

دانلود و خرید کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی  نوشته  فتح‌الله نجارزادگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی

کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی نوشته فتح‌الله نجارزادگان اثری است که در تلاش است تا الگوهای مورد تایید وحی را با برنامه‌های آموزشی درهم بیامیزد تا بتوان یک برنامه تربیتی اخلاقی کامل آماده کرد.

درباره کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی

تربیت، یکی از مهم‌ترین وظایف پدر و مادر در قبال فرزندان خود است. همچنین جامعه و دولت نیز در قبال تربیت کودکان و نوجوانان و نسل آینده مسئول است. اما چطور می‌توان برنامه تربیتی تنظیم کرد که به تمام نیازهای ما درباره تربیت پاسخ‌ گوید؟

فتح‌الله نجارزادگان در کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی تلاش کرده است از آیات و روایات و همچنین از تبیین زوایای اخلاقی الگوهای مورد تأیید وحی استفاد کند و توحید، خداباوری و مسائل اخلاقی را در برنامه‌های تربیتی و آموزشی ادغام کند. 

این اثر چهار بخش دارد. بخش اول به مباحث مقدماتی می‌پردازد و بعضی از واژه‌ها و اصطلاحات اساسی را در دانش اخلاق تبیین می‌کند. بخش دوم به مبانی و اصول اخلاق اسلام، یعنی خداباوری می‌پردازد و در ادامه بحث خودشناسی می‌رسد و جایگاه آن در تربیت اخلاقی را بیان میکند. 

بخش سوم کتاب از عوامل احیا و رشد فضایل اخلاقی، مفاهیمی از منش بندگی و نمونه‌هایی از فضیلت فردی و اجتماعی انسان صحبت می‌کند. و بخش چهارم نیز به معرفی تفصیلی یکی از مؤثرترین عوامل رذیلت اخلاقی یعنی شیطان، اختصاص دارد. او در ادامه این مبحث، بعضی از رذایل اخلاقی را بیان می‌کند و به ارائه راهکارهایی می‌پردازد که در پیشگیری از گرفتار شدن به دام شیطان و یا نیل به سوی آن رذیلت‌ها موثر است. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب رهیافتی به اخلاق و تربیت اسلامی را به تمام والدینی که دغدغه تربیت فرزندانشان را دارند، پیشنهاد می‌کنیم. این اثر همچنین برای کسانی است که در زمینه برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی فعالیت می‌کنند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۰۸۹-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۰۸۹-۷