انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم)

دانلود و خرید کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم)  نوشته  عباسعلی عمیدزنجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم)

کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم) نوشته عباسعلی عمید زنجانی است. کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم) را انتشارات معارف برا آشنایی دانشجویان با انقلاب اسلامی ایران منتشر کرده است.

درباره کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم)

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حادثه‌ حیرت‌انگیزی برای مردم جهان بود؛ انقلابی که با مشکلات گوناگون کشور و معضلات سیاسی منطقه و جهان روبه‌رو و سرآغاز دگرگونی‌های غیرقابل پیش‌بینی شد.

این رویداد بزرگ قرن از یک سو معادله‌های سیاسی استکبار را در ادامه سیاست تقسیم استعماری جهان به هم زد و از سوی دیگر یکی از مقتدرترین رژیم‌های وابسته به قدرت‌های بزرگ را در کشوری که از نظر استراتژیکی و اقتصادی با اهمین بود ریشه کن کرد. 

مهم‌تر اینکه انقلاب اسلامی با ایجاد آگاهی عمیق در میان ملت‌های مسلمان جهان، به ویژه کشورهای اسلامی زمینه بینش‌ها، گرایش‌ها، حرکت‌ها، سازماندهی‌ها و تحولات سیاسی مهمی را فراهم کرد. 

ظهور یک جریان سیاسی بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در سطح جهانی مطرح کرد و چشم‌اندازی امید بخش از وحدت جهان اسلام حرکت به سوی بازیابی خویشتن خود و ایستادگی در برابر کهنه و نو پیش روی مسلمانان قرار داد. این نهضت یک میلیارد مسلمان مشتاق ولی ناامید جهان نوید ایجاد قطب سیاسی جدید و فروریزی رژیم‌های تحمیلی را داد و در مقابل موجی از وحشت در دل حکومت‌های استکباری و استبدادی جهان ایجاد کرد. 

کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم) که نشر معارف منتشر کرده است، سعی دارد این انقلاب را به بهترین شیوه برای نسل امروز معرفی کند. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏‌بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد. 

خواندن کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم) را به چه کسانی پیشنها می‌کنیم

کتاب انقلاب اسلامی ایران؛ علل، مسائل و نظام سیاسی (ویراست دوم) را به تمام دانشجویان و جوانان انقلابی امروز پیشنهاد می‌کنیم تا راهنمایی باشد برایی شناخت بهتر انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین پدیده‌های سیاسی و اجتماعی قرن. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۳۰-۷
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۳۰-۷