با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی

دانلود و خرید کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی  نوشته  الکسیس تن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی

کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی نوشته الکسیس تن یکی از کتاب‌های تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه انتشارات همشهری است.

انتشارات مؤسسه همشهری در جهت ارتقا سطح فرهنگی و آگاهی‌های جامعه، از سال ۱۳۷۳ به فعالیت حرفه‌‏ای در بازار نشر پرداخته است. این مرکز با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و امکانات مؤسسه همشهری، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسه‌های فرهنگی‌ ـ‌ ‌مطبوعاتی ایران، فعالیت خود را آغاز کرده است. این انتشارات در زمینه‌ چاپ و نشر کتاب‌های برگرفته از مجموعه نشریات مؤسسه، کتاب‌های حوزه علوم ارتباطات و کتاب‌های حوزه شهر و شهرنشینی و همچنین کتاب‌های تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه و سایر حوزه‌های علوم انسانی فعالیت می‌کند.

درباره کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی

هدف اصلی کتاب حاضر، ارائه و پیوند دادن نتایج پژوهش‌های مهم ارتباطات در چارچوب نظری برای خوانندگانی است که سابقه کم و ناچیزی از دروس نظریه‌های ارتباطات، روش شناسی و یا آمار دارند. این کتاب برای دانشجویان دانشگاه که به رشته ارتباطات به عنوان یک حرفه یا زمینه مطالعه علاقه‌مند هستند و یا ارتباط‌گران حرفه‌ای در تجارت، دولت و آموزش نوشته شده است.

کتاب با بحث پیرامون روش علمی و نظریه به منظور توصیف مفاهیمی که برای ارزشیابی و فهم پژوهش‌های ارتباطات مورد نیاز است، آغاز می‌شود. روش‌های معمولی که توسط پژوهشگران ارتباطات به کار برده می‌شود با اصطلاحات بنیادی و آسان شرح داده می‌شود. در این جا، یافته‌های مهم در رشته ارتباطات جمعی به ترتیب تاریخی از قدیمی‌ترین پژوهش‌ها در خصوص اقناع در دهه ۱۹۵۰ شروع می‌شود و تا توجه اخیر به جامعه پذیری ارتباطات ادامه می‌یابد. هرجا که مناسب باشد، اصول کلی ارائه و تبیین های نظری بررسی می‌شود. لحن کتاب اگرچه دانشگاهی است، ولی فنی نیست.

این کتاب را می‌توان به عنوان کتاب درسی برای سال‌های آخر دوره کارشناسی یا دروس مقدماتی دوره تحصیلات تکمیلی در نظریه‌های ارتباط جمعی یا رسانه‌های جمعی و جامعه مورد استفاده قرار داد.

خواندن کتاب نظریه ها و پژوهش های ارتباط جمعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به مباحث رسانه و علوم ارتباطات و دانشجویان و پژوهشگران این رشته

درباره الکسیس اس. تن

الکسیس تَن در سال ۱۹۴۴ در فیلیپین متولد شد. او پس از اتمام دبیرستان، تحصیلات خود را در رشته روزنامه‌نگاری کشاورزی در دانشگاه فیلیپین در سال ۱۹۶۳به اتمام رساند و عازم ایالات متحده امریکا شد، در دانشگاه ویسکانسین به تحصیلات خود ادامه داد و در سال ۱۹۶۶ موفق به اخذ فوق لیسانس در رشته روزنامه نگاری کشاورزی شد. تَن در سال ۱۹۷۰ دکترای خود را در رشته ارتباط جمعی از دانشگاه ویسکانسین کسب کرد.

وی خدمات دانشگاهی خود را در دانشگاه فنی تگزاس آغاز کرد و به مدت پنج سال در این دانشگاه به آموزش و پژوهش در رشته ارتباطات جمعی پرداخت. سپس در سال ۱۹۸۶ به دانشگاه ایالتی واشنگتن رفت و مدیریت گروه ارتباطات این دانشگاه را به عهده گرفت. وی هم اکنون نیز استاد این دانشگاه است.

علاوه بر تألیف کتاب نظریه ‌ها و پژوهش های ارتباط جمعی، تَن ده‌ها مقاله به زبان انگلیسی در کتاب‌ها و نشریه‌های تخصصی ایالات متحده مانند فصلنامه روزنامه‌نگاری و ارتباطات و مجله تخصصی ارتباطات، مونوگرافی ارتباطات منتشر کرده است. زمینه‌های مورد علاقه او برای تدریس عبارتند از: روش‌های تحقیق، نظریه‌های ارتباطات و ارتباطات میان فرهنگی. زمینه‌های پژوهشی مورد علاقه وی ارتباطات و جامعه پذیری اقلیت‌های فرهنگی، ارتباطات و تعصب‌های نژادی و کلیشه‌ای است.

تَن راهنمایی بیش از ۱۰۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ۱۲ رساله دکتری را برعهده داشته

است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۰۱۴-۹
تعداد صفحات۳۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۰۱۴-۹