با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک

دانلود و خرید کتاب اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک  نوشته  محمدرضا حافظ‌نیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک

کتاب اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک نوشته دکتر محمدرضا حافظ‌نیا یکی از کتاب‌های تخصصی مربوط به این رشته است که جای خالی آن سال‌ها در ایران حس می‌شد. دكتر محمدرضا حافظ‌نیا یک نظریه پرداز و تبیین‌گر علمی است. او نظریات، مفاهیم و تعاریف جدیدی را از جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک ارائه داده است كه در سطح بین‌المللی نیز مورد توجه و مقبولیت قرار گرفته است.

درباره کتاب  اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک

هر رشته علمی در جهان خلقت دارای موضوعی مشخص است كه بسط دانش و معرفت در قالب حقایق، قوانین، مفاهیم و نظریه‌های علمی درباره آن موضوع، ادبیات رشته علمی مربوط را تشکیل می‌دهد. تولید علم و معرفت در هر رشته علمی نیز به روش‌شناسی و تکنیک‌های مناسب آن وابسته است. دانش ژئوپلیتیک یکی از شاخه‌های علمی رشته جغرافیای سیاست است، و به آن بخش از معرفت بشری اطلاق می‌گردد كه به معلومات ناشی از ارتباط متقابل بین جغرافی سیاست در پرتو مولفه قدرت مربوط می‌شد. این شاخه علمی از زمان وضع آن طی بیش از یك قرن گذشت ۱۸۹۹م از نظر مفهومی و فلسفی دچار شناوری و گاهی ركود بوده و همانند برخی رشته‌های علمی دیگر هنوز بر سر موضوع و ماهیت آن اتفاق نظر وجود ندارد. ژئوپلیتیک در نیمه اول قرن بیستم فرصت‌هایی برای شکوفایی پیدا كرد، به طوری كه تعدادی از نظریه‌های استنباطی و جهان شمول پیرامون پدیده كشور و نقش فضاها و عوامل جغرافیایی در تولید قدرت و سیادت جهانی ارائه شدند. ولی برداشت، تفسیر و تعبیر ناصحیح سیاستمداران اروپایی از دانش آن در بین دو جنگ جهانی اول و دوم برای توسعه طلبی و سیادت بر جهان كه منجر به جنگ دوم جهانی شد سبب گردید كه تصویر نادرستی از این شاخه علمی ایجاد گردد و برای حدود سه دهه، دچار ركود علمی شده و از صحنه دانشگاه‌ها خارج گردد. این وضع حتی برخی جغرافیدانان برجسته را نیز دچار خود باختگی، انفعال و محافظه‌كاری کرد، به طوری‌که آنها از انتساب خود به ژئوپلیتیک و حتی جغرافی سیاسی پرهیز داشتند و مانع از رشد علمی آنها در حوزه علم جغرافیا گردیدند. اما امروزه به این علم بیشتر پرداخته می‌شود و این کتاب سعی دارد این موضوع را از دیدگاهی علمی و دقیق بررسی کند. 

خواندن کتاب  اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام جغرافی‌دانان و فعالان حوزه جغرافیای سیاسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۲۶-۷۳-۲
تعداد صفحات۵۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۲۶-۷۳-۲