با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقش مصر در ژئوپلیتیک خاورمیانه

دانلود و خرید کتاب نقش مصر در ژئوپلیتیک خاورمیانه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقش مصر در ژئوپلیتیک خاورمیانه  نوشته  سید محمد  حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقش مصر در ژئوپلیتیک خاورمیانه

سید محمد حسینی( -۱۳۴۰)، پژوهشگر علوم سیاسی و استاد دانشگاه آزاد اسلامی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«اهمیت کشور مصر با توجه به سابقه فرهنگی و تمدنی و موقعیت ژئوپلیتیک آن در آفریقا و خاورمیانه جای تردیدی نمی‌گذارد که انقلاب فوریه ۲۰۱۱ در این کشور می‌تواند نظم جدیدی بر دنیای عرب را شکل دهد. این کتاب تلاش می‌کند با بررسی توانایی‌های بالقوه و بالفعل کشور مصر در عرصه‌‌های سیاسی و اقتصادی و نیز موانع و معضلات ساختاری در این دو حوزه، فهمی از ژئوپلیتیک مصر در خاورمیانه، پس از انقلاب‌های عربی ارائه کند. در این کتاب بر اساس مطالعات میدانی و تجربه ناشی از رصد دقیق تحولات، پاره‌ای از سئوالات در مورد آینده سیاسی جامعه مصر را با تخمین‌های علمی در ۶ فصل: ۱ . درآمدی بر تاریخ و تمدن مصر ۲. اقتصاد سیاسی مصر، ۳. جایگاه نظامیان و ارتش در مصر، ۴. اخوان المسلمین ، احزاب سیاسی و کانون قدرت اسلامی در مصر ۵. ژئوپلیتیک مصر در خاورمیانه پس از انقلاب فوریه ۲۰۱۱ و ۶. سخن پایانی دنبال خواهیم کرد.

این کتاب سعی دارد با نگاهی درون متنی به جامعه مصر با در نظر گرفتن الزامات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن کشور که به نفع مهندسی دموکراتیک در مصر و باز تولید نظام اقتدارگرای سابق با چهره‌ای مردمی است، توجه پژوهشگران و چهره‌های معتبر سیاسی را به تحولات اخیر و آینده‌ی این کشور جلب کند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حمید
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

لطفاً در فهرست بی نهایت قرار گیرد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۹۹-۱
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۹۹-۱