با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان اثر ندا نصیری

دانلود و خرید کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان

ویژه سفرهای دسته جمعی، پیک‌نیک و جشن‌های کودکانه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان  نوشته  ندا نصیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان

کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان نوشته ندا نصیری است. بازی های این کتاب به گونه ای هدفمند طراحی شده است تا کودکان در کنار سرگرم شدن و لذت بردن از بازی، از یافته ها و آموزه های جدیدی برخوردار شوند.

درباره کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان

کتابی که در دست دارید، مجموعه‌ای متشکل از چهل بازی گروهی است. یکی از مسائل مهم در هنگام حضور گروهی کودکان با سنین مختلف، عدم وجه اشتراک گفتاری یا حرکتی (بازی) آن‌ها با یکدیگر است و به همین دلیل اغلب والدین و یا مربیان، توانایی سرگرم کردن بچه‌ها در سدر گروه‌های سنی مختلف را ندارند.

بازی‌های موجود در این کتاب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان بازی کودکان در گروه‌های سنی مختلف را مهیا می‌سازد. یکی دیگر از نکاتی که سعی شده در این بازی‌ها رعایت شود، استفاده از وسایل بازی بسیار ساده‌ای است که تهیهٔ آن‌ها مشکل یا زمان‌بر نباشد.

هر بازی با نگرشی هدفمند طراحی شده تا کودکان در کنار سرگرم شدن و لذت بردن از بازی انجام‌شده، اهداف گوناگونی از قبیل تقویت و افزایش تمرکز، سرعت عمل، تصمیم‌گیری سریع، مدیریت زمان، کار گروهی، مهارت‌های حرکتی و ... را نیز دنبال نمایند. در واقع بچه‌ها با انجام این بازی‌ها علاوه بر داشتن لحظاتی شاد و خوش در کنار یکدیگر، به کسب مهارت‌های فردی و گروهی نیز می‌پردازند که بدون شک در مسیر زندگی آتی آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

خواندن کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مربیان و والدین پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب بازی های گروهی آسان و جذاب برای کودکان

بازی ۱: چراغ راهنمایی

هدف

افزایش تمرکز، تقویت عملکرد گروهی، افزایش سرعت عمل

گروه سنی

۴ ـ ۹ سال

وسایل مورد نیاز

...

دستورالعمل

این بازی را می‌توانید در هر محیطی ـ چه باز، چه بسته ـ بدون نیاز به وسایل جانبی، در گروه‌های کوچک یا بزرگ انجام دهید. یکی از بچه‌ها را به عنوان چراغ راهنمایی انتخاب کنید و از او بخواهید که پشت به سایر بچه‌ها بایستد. بقیهٔ بچه‌ها، با فاصلهٔ یکی ـ دو متری از او، در محوطه پراکنده می‌شوند. هنگامی که چراغ راهنمایی، با صدای بلند، عبارت « چراغ سبز » را گفت، بچه‌ها در اتاق شروع به حرکت می‌کنند و هر گاه عبارت « چراغ قرمز » را به کار برد، در جای خود بدون هیچ حرکت اضافی می‌ایستند. اگر کودکی به اشتباه در هنگام چراغ قرمز حرکت کند و یا حتی بخندد، بازنده محسوب شده و از بازی خارج می‌شود.

نکته 

تمام بچه‌های گروه حداقل یک بار چراغ راهنمایی شوند.

بازی ۲: سیب‌زمینی داغ در تنور

هدف

افزایش تمرکز، تقویت عملکرد گروهی، افزایش سطح دقت، تقویت عضلات

گروه سنی

۴ ـ ۱۲ سال

وسایل مورد نیاز

توپ سبک در اندازهٔ متوسط

دستورالعمل

از بچه‌ها بخواهید که به صورت دایره‌وار بایستند. یکی از بچه‌ها را انتخاب کرده و از او بخواهید که به وسط دایره برود. توپ را به کودکی که در وسط قرار گرفته داده و برای بچه‌ها توضیح دهید، این توپ مثل یک سیب‌زمینی داغ است که می‌خواهد از تنور (بچه‌ها در حکم تنور هستند) بیرون بپرد و شما نباید بگذارید این اتفاق بیفتد.

کودک وسطی که توپ دستش است سعی می‌کند به هر طریقی توپ را به خارج از دایره بفرستد ـ برای این کار فقط می‌تواند از ضربات پا استفاده کند (بدون دخالت دست) ـ و هر گاه توانست توپ را به خارج از دایره بفرستد، به جمع بچه‌های تنور می‌پیوندد و کودکی دیگری به جای او به وسط زمین می‌آید و بازی ادامه پیدا می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
merinet
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

نمیدونم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۲۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۳۰-۴۰-۴
تعداد صفحات۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۲۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۳۰-۴۰-۴