با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی

دانلود و خرید کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی  نوشته  افرم توربان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی

تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی کتابی مشترک از افرایم توربان، جان آوت لند، دیوید کینگ، جائه کیو لی، تینگ- پنگ لیانگ و دبورا سی توربان است. مهرداد کارگری، مصطفی اسدی بکلویی، امیرحسین ممتازی این کتاب را به فارسی برگردانده‌اند.

درباره کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی

روند و سرعت به‌کارگیری فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی در تمامی حوزه‌های زندگی عصر حاضر و به ویژه در امر تجارت و کسب‌وکار موجب شده است تا راهکارهای نوینی به منظور انجام کسب‌وکارها شکل گرفته و روش‌های قدیمی با سرعت هرچه تمام‌تر منسوخ شوند. در این میان، این نوآوری تکنولوژیکی علیرغم تمام منافع و سودمندی‌هایی که به همراه داشته، افراد و سازمان‌ها را با چالش‌ها و مسائل جدیدی نیز مواجه نموده است که از این میان می‌توان به حفظ محرمانگی اطلاعات، کلاهبرداری‌ها و تقلب‌ها، سرعت بالای تغییرات فناوری‌ها و نیاز به جایگزینی با فناوری‌های جدید و ... اشاره کرد.

با توجه به اهمیت و کاربرد چشمگیر موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاربردهای روزافزون آن در کسب‌وکارها بر آن شدیم تا به ترجمه و ارائهٔ کتابی جامع بپردازیم که علاوه بر این که کلیه حوزه‌های نظری، پایه‌ای و علمی حوزه‌های جدید در تجارت الکترونیک و مدل‌های کسب‌وکار هوشمند را اعم از دورکاری، تجارت اجتماعی، تجارت سیار و ... که در دنیای امروز از اهمیت و کاربرد چشمگیری برخوردار هستند در دسته‌بندی‌های مشخص ارائه می‌کند،‌ بلکه بتواند با استفاده از مطالعات و مثال‌های کاربردی و بسیار متنوع در ابتدا و انتهای هر فصل به بررسی موشکافانه و کاربردی مفاهیم، نظریه‌ها و موضوعات مطرح شده در هر فصل بپردازد که از نکات قوت و مثبت این کتاب محسوب می‌شود. 

این کتاب ضمن مروری بر مفهوم تجارت الکترونیک و مدل‌های مبتنی بر کسب و کارهای هوشمند، سعی می‌کند با شناسایی این مفاهیم راهی برای شناخت راه‌کارهای مناسب جهت بهبود روند توسعه این پدیده نوپا در کشور بگشاید.

سرفصل‌های این کتاب پس از بیان مقدمات تجارت الکترونیک و بازارهای الکترونیکی به بیان کاربردها، پلتفرم‌های نوظهور و خدمات پشتیبانی و در نهایت استراتژی‌ها و نحوه اجرای آن پرداخته است.

از ویژگی‌های جالب این کتاب، معرفی پیوندها و آدرس‌های اینترنتی متعدد و گوناگون مرتبط با هر موضوع، بخش بحث و گفتگوی کلاسی، تمرینات اینترنتی و پروژه‌ها و تمرینات گروهی است که به منظور یادگیری هرچه بیشتر و افزایش اثربخشی مطالب در انتهای هر فصل آورده شده و تلاش ما بر این بوده تا پیوندهای اینترنتی و آدرس‌های وب تا آخرین لحظه بررسی شده و مواردیکه خارج از دسترس کاربران بوده و منقضی شده‌اند از متن کتاب نیز حذف گردیده‌اند.

 خواندن کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به بهترین نحو می‌تواند پاسخگوی نیازهای پژوهشی و کاربردی اساتید، دانشجویان رشته‌های مرتبط (گرایش‌های مدیریت، گرایش‌های فناوری اطلاعات و ....) و همچنین سایر علاقمندان به مباحث فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک باشد.

 بخشی از کتاب تجارت الکترونیک در مدل های کسب وکار هوشمند؛ به انضمام مطالعات کاربردی

تحولات جدید قرن بیست و یکم و جهانی شدن بازار و به دنبال آن، بروز شیوه‌های جدید تجارت و بازاریابی که تحت‌تاثیر پیشرفت سریع و همه‌جانبه علم و فناوری به‌وجود آمده و بسیاری از اقتصاددانان، متخصصان و آینده‌نگران را بر این باور داشته که در سال‌های اخیر انقلابی شبیه انقلاب صنعتی به‌وقوع پیوسته است. این انقلاب، جهان را وارد عصر اطلاعات کرده و بسیاری از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حیات بشری را دستخوش تحولی عمیق ساخته و با بهره-گیری از فناوری‌های نوین، به سطحی جدید و غیرقابل تصور از پویایی و تغییرپذیری دست یافته است.

تجارت و روش‌های کسب و کار، یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که با به کارگیری فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی و اینترنت به سرعت و به شدت تحت‌تاثیر قرار گرفته است. بسیاری از روش‌های سنتی کسب درآمد متحول گشته و روش‌ها و ارزش‌های جدید فراوانی نیز پا به عرصه وجود نهادند. مدل کسب و کار یک متد انجام کسب و کار است به نحوی که توسط آن شرکت بتواند خود را حفظ نموده و بقای خود را تضمین نماید، به عبارت دیگر تولید درآمد کند.

امروزه حضور در بازارهای جهانی به کمک شیوه‌های موفق و کارآمد که خود، نمایی از توانمندی اقتصادی کشورها را به تصویر می‌کشد، از جمله ضرورت‌های تطبیق با نظام بین‌المللی کنونی به لحاظ پیشرفت‌های حاصله در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی آن است. یکی از ابعاد عصر اطلاعات، تغییرات عمیقی است که در روابط اقتصادی بین افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها به وجود آمده، به طوری که پدیدهٔ جدیدی به نام کسب و کار هوشمند الکترونیکی و تجارت الکترونیک را مطرح ساخته و بسیاری از مفاهیم، اصول و تئوری‌های اقتصادی را دگرگون کرده است؛ در نگاهی کلی می‌توان گفت کسب و کار هوشمند الکترونیکی عبارت است از کاربردی کردن کلیه سیستم‌های اطلاعاتی برای تقویت و کنترل فرآیندهای کسب و کار. امروزه این فرآیندها با استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر وب توسعه می‌یابند.

بدون تردید، بهره‌گیری خردمندانه از فناوری تجارت الکترونیک می‌تواند ما را در بهبود کارایی تجاری و حضور فعال‌تر در عرصه تجارت جهانی یاری داده و به تقویت جایگاه کشور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی کمک کن


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
shima mahdavi
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

نمونه و مقدمه کتاب بسیار خوب هست کاش چند تا کتاب خوب راجع به نمونه های موفق ایرانی (اگه هست ) چاپ و معرفی بشه متشکرم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸-۸۷۱-۳
تعداد صفحات۱۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸-۸۷۱-۳