با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قوانین خلاقیت

دانلود و خرید کتاب قوانین خلاقیت

ایده‌ها را از ذهن خود خارج کرده و به جهان عرضه کنید

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قوانین خلاقیت  نوشته  تینا سیلیگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قوانین خلاقیت

کتاب قوانین خلاقیت نوشته تینا سیلینگ است. این کتاب به‌ شما کمک می‌کند ایده‌ها را از ذهن خود خارج کرده و به جهان عرضه کنید. این کتاب خلاقیت را برای شما دوباره معنا می‌کند.

درباره کتاب قوانین خلاقیت

بدون چارچوبی قدرتمند مانند آنچه برای علوم دارید، نمی‌توان برای حرکت پیوسته در فرآیند خلاقیت مهارت‌هایتان را رشد دهید. تینا سیلیگ (Tina Seelig) در کتاب قوانین خلاقیت نقشه‌ی راهی فراهم می‌آورد تا شما را از الهام‌بخشی به اجرایی کردن ببرد. این نقشه‌ی راه چرخه‌ی ابتکار نام دارد و شامل چهار مرحله می‌شود:

تخیل: در رویا دیدن چیزهایی که وجود خارجی ندارند.

خلاقیت: به کارگیری تخیل برای رسیدگی به یک چالش.

نوآوری: به کارگیری خلاقیت برای ارائه‌ی راه حلی منحصربه‌فرد.

کارآفرینی: به کارگیری نوآوری برای بزرگ کردن ایده‌ها.

چرخه‌ی ابتکار، چرخه‌ای پاک است. شما با درگیر شدن در اطراف‌تان شروع می‌کنید تا نقاط درد را تشخیص دهید، سپس فقط با اندکی انگیزه دست به آزمایش می‌زنید تا راه حل ارائه دهید. پس از آن فراتر می‌روید و به شکلی پویا چشم‌اندازتان را تغییر می‌دهید و چیزی کاملاً مبتکرانه ارائه می‌کنید. و سرانجام به دیگران الهام می‌بخشید تا در بزرگ کردن ایده‌تان به شما کمک کنند. وقتی مردم از ماجرای ایده‌ی شما آگاه می‌شوند، از آن الهام می‌گیرند و از این رو این چرخه با تخیل، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی بیشتری ادامه می‌یابد.

کارآفرینی تنها راه‌اندازی شرکت‌ها نیست؛ بلکه راه‌اندازی هرچیزی می‌تواند باشد. کارآفرینی با ساختن دانش، مهارت و نگرش‌هایی که لازم است تا مشکل‌ها را فرصت ببینیم و شیوه‌ی به کارگیری منابع به منظور به بار نشاندن ایده‌ها سر و کار دارد. این امر به همان اندازه‌ای که به کسانی که یک گروه موسیقی راک تشکیل می‌دهند یا برای سفر دور دنیا برنامه ریزی می‌کنند مربوط است به آن‌هایی که در حال راه‌اندازی یک شرکت جدید هستند نیز ارتباط پیدا می‌کند.

کارآفرین‌های موفق دریافته‌اند که نمی‌توانند به تنهایی در انجام دادن هرچیزی موفق شوند. پس مجبورند به دیگران الهام ببخشند تا به تیم آن‌ها ملحق شوند، رویای آن‌ها را بخرند و از محصول آن‌ها استفاده کنند. این امر چرخه‌ی ابتکار را از نو شروع می‌کند، چون کارآفرین‌ها به تخیل دیگران الهام بخشیده‌اند.

خواندن کتاب قوانین خلاقیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی موفق و پر از پیشرفت پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب قوانین خلاقیت

پل بستن میان این مهارت‌ها را می‌توان با مهارت‌های درگیر در خواندن و نوشتن مقایسه کرد: کودکان به طور طبیعی نامفهوم حرف می‌زنند، و برای برقراری ارتباط سر و صدا به راه می‌اندازند. سپس یاد می‌گیرند چطور آن سروصداها را مهار و آنها را برای ایجاد واژه‌ها ترکیب کنند. آنها می‌آموزند تا واژه‌ها را به هم وصل کنند تا جمله‌ها را بسازند و سپس با ترکیب کردن جمله‌ها داستان بسازند. آن داستان‌ها در همهٔ آدم‌هایی که آنها را می‌شنوند تاثیر می‌کند. مربی‌ها توجه زیادی به آموزش همهٔ مهارت‌های اساسی شامل واژگان، دستور زبان، خواندن و نوشتن در تمام طول راه دارند.

سروصدا ← واژه ← جمله ← داستان

ما نیاز مبرم به روشی مکمل نیاز داریم تا یاد بگیریم چگونه قفل خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی را باز کنیم. در ادامه تعاریف و رابطه‌هایی برای حرکت از تخیل به کارآفرینی پیشنهاد می‌شوند؛ که من آن را چرخهٔ ابتکارمی‌نامم. این چرخه تمام فرآیند را به صورت یک کپسول در می‌آورد و نشان می‌دهد پایان کار چگونه به ابتدا باز می‌گردد. این چرخه همچنین میانبری مهیا می‌کند تا بدین‌ترتیب مجبور نباشیم تمامی قدم‌هایی را فهرست کنیم که هر بار برای پیشرفت حرکت از ایده‌ها به عمل به آنها استناد می‌کنیم.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ملیکا بشیری خوشرفتار
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

سیلیگ بینظیر است😍💛

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۱۹۵صفحه
نوع فایلEPUB