با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قله ها و دره ها اثر اسپنسر جانسون

دانلود و خرید کتاب قله ها و دره ها

کاری کنید اوقات خوب و بد در زندگی و کارتان به نفع شما عمل کند

۴٫۰ از ۱۳ نظر
۴٫۰ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قله ها و دره ها  نوشته  اسپنسر جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قله ها و دره ها

اسپنسر جانسون در کتاب قله ها و دره ها در قالب یک داستان خواندنی و لطیف به شما می‌آموزد کاری کنید اوقات خوب و بد در زندگی و کارتان به نفع شما عمل کنند. این داستان زیبا را با ترجمه محمد قرایی می‌خوانید. 

درباره کتاب قله ها و دره ها

اسپنسر جانسون در کتاب قله ‌ها و دره‌ ها، داستانی خواندنی را نوشته است که تجربه عجیب رویارویی روزهای خوش و روزهای سخت زندگی است. این داستان درباره زندگی مرد جوانی است که در دره‌ای زندگی می‌کند. رفته رفته از زندگی در دره دلسرد می‌شود. قبلا در چمنزارها بازی می‌کرد و در رودخانه به شنا مشغول بود. همین باعث شده بود که او احساس کند قرار است تمام زندگی‌اش را در دره بگذراند. اما کم کم ناامیدی وجودش را فرا می‌گیرد. او با مردی آشنا می‌شود که در قله است. او نمی‌داند اما با یکی از ثروتمندترین و موفق‌ترین مردم دنیا آشنا شده و صحبت می‌کند. در نهایت و بعد از گفتگو با مرد قله یاد می‌گیرد چطور اوقات خوب و بد زندگی را به نفع خودش تغییر دهد. 

کتاب قله ها و دره ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب اثری خواندنی برای تمام افرادی است که از جایگاهشان در زندگی راضی نیستند. اگر دوست دارید زندگی و کارتان را مطابق میل خودتان تغییر دهید و از آن لذت ببرید، خواندن کتاب قله ها و دره ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره اسپنسر جانسون 

دکتر اسپنسر جانسون (۱۹۳۸ - ۲۰۱۷) فیزیکدان و نویسنده‌ی آمریکایی است. او عمدتا به دلیل نوشتن کتاب‌هایی در زمینه‌ی خودیاری و موفقیت مانند چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد و مدیر یک دقیقه‌ای معروف و شناخته شده است. کتاب‌های او به چندین زبان در دنیا ترجمه شده است. به اسپنسر جانسون لقب پادشاه تمثیل را داده‌اند، چرا که مهارت او در دریافت مسائل دشوار و پیچیده و ارائه و بیان راهکارهای ساده و آسان است. جانسون در سن ۷۸ سالگی و بعد از یک مبارزه طولانی با سرطان لوزالمعده از دنیا رفت

بخشی از کتاب قله ها و دره ها

روزگاری جوانی باهوش در دره‌ای زندگی می‌کرد اما باگذشت زمان افسرده شده بود تا اینکه برای دیدن پیرمردی که در قله زندگی می‌کرد به آنجا رفت. وقتی جوان‌تر بود زندگی شادی در دره داشت. در چمن‌زارها بازی و در نهرها شنا می‌کرد.

تا آن زمان از دره خارج نشده بود و فکر می‌کرد تمام زندگی خود را آنجا خواهد گذراند.

دره بعضی روزها آفتابی و بعضی دیگر ابری بود. اما یکنواختی زندگی برای او آرامشی به همراه داشت.

بااین‌وجود هر چه سن وی بیشتر می‌شد نقایص را بیشتر از موارد درست می‌دید. او از اینکه پیشتر تمام نقایص دره از دیدش پنهان مانده بود تعجب می‌کرد.

زمان می‌گذشت و مرد جوان هرروز از پیش غمگین‌تر می‌شد اما علت آن را نمی‌دانست.

او سعی کرد مشاغل مختلفی را در دره امتحان کند اما هیچ‌کدام آنچه او می‌خواست نبود.

در یک شغل مدیر، دائم او را به خاطر خطاهایش سرزنش می‌کرد و انگار هیچ‌گاه کارهای خوب او را نمی‌دید.

در شغل دیگری او یکی از کارمندانی بود که سخت‌کوشی و کار دشوار آن‌ها برای هیچ‌کس اهمیت نداشت و کارهای او هرگز موردتوجه قرار نمی‌گرفت.

یک‌بار فکر کرد شغلی را که به دنبال آن بوده پیداکرده است. او احساس می‌کرد از او قدردانی می‌شود، همکاری توانمند داشت و به محصول شرکت افتخار می‌کرد. مرد جوان در شغلش پیشرفت کرد و مدیر بخش کوچکی از شرکت شد.

اما متأسفانه احساس کرد امنیت شغلی ندارد.

زندگی شخصی او نیز چندان بهتر نبود. و ناامیدی تمام زندگی او را در برگرفته بود.

او تصور می‌کرد دوستانش او را درک نمی‌کنند و والدینش به او می‌گفتند دوران تغییر و تحول را پشت سر می‌گذارد.

مرد جوان فکر می‌کرد شاید با نقل‌مکان حال او نیز بهتر شود.

گاهی مرد جوان در چمن‌زار می‌ایستاد و به قله‌های برافراشته در بالای دره خیره می‌شد.

او خود را درحالی‌که در بالای قله ایستاده است تصور می‌کرد.

و این‌گونه برای لحظه‌ای احساس بهتری به او دست می‌داد.

اما هر چه بیشتر قله را با دره مقایسه می‌کرد غمگین‌تر می‌شد.

او درباره سفر به قله با دوستان و والدینش صحبت کرد. اما آن‌ها تنها مشکلات رسیدن به قله و آرامش دره را برای او بازگو می‌کردند.

تمام آن‌ها او را از رفتن به‌جایی که خودشان هیچ‌گاه نرفته بودند دلسرد می‌کردند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
مهسا
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

سلام من نسخه چاپی این کتاب فوق العاده رو خوندم پیشنهاد میکنم بخونید اما نمیدونم ترجمه این نسخه در طاقچه روان هست یا نه ...🙄

کاربر ۲۵۳۵۹۶۶
۱۳۹۹/۱۰/۱۱

خواندن این کتاب وعمل کردن به آن میتواند زندگی افراد را نوسازی کند

Fāřñäż
۱۴۰۰/۰۶/۱۰

مدیریتِ شرایط خوب و پیدا کردن مزیت پنهان در شرایط بد یکی از جملات کلیدی کتاب هست، در کل خوب بود.

کاربر ۲۸۷۰۴۱۹
۱۴۰۰/۰۸/۲۰

کتاب اصلا متن روانی ندارد وهمین علت باعث سردرگمی خواننده میشود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۰)
«نمی‌دانم، شاید چون نمی‌دانستم چگونه باید تغییر کنم، یا فکر می‌کردم اگر آن را نادیده بگیرم، ممکن است شرایط بهتر شود. یا شاید می‌ترسیدم قبول کنم اشتباه کردم یا به کمک نیاز دارم.» پیرمرد پرسید: «نقطه اشتراک تمام دلایلی که بیان کردی چه بود؟» مرد جوان لحظه‌ای فکر کرد و گفت. «نمی‌دانم، مطمئن نیستم، شاید ترس.»
رز صورتی
هنگامی‌که واقعاً بدانید چگونه شرایط خوب و بد را مدیریت کنید، احساس تعادل خواهید داشت.
رز صورتی
«خودخواهی باعث می‌شود در قله مغرور و در دره نگران باشی، خودخواهی تو را از دیدن واقعیت بازمی‌دارد و آن را وارونه جلوه می‌دهد.» «خودخواهی وقتی در دره ایستاده‌ای باعث می‌شود شرایط را بهتر ازآنچه در واقعیت است ببینی و وقتی در دره هستی شرایط را بدتر ازآنچه در واقعیت است به تو نشان می‌دهد.» «باعث می‌شود فکر کنی برای همیشه در قله باقی خواهی ماند و یا ترس از رهایی نیافتن از دره را در تو تقویت خواهد کرد.»
رز صورتی
برای تغییر دره به قله باید بتوانی یکی از این دو را تغییر دهی. یا آنچه را اتفاق می‌افتد تغییر دهی و یا احساسی را که درباره آنچه رخ می‌دهد داری.» «اگر می‌توانی موقعیت را تغییر دهی، عالی است. اگر نمی‌شود، می‌توانی انتخاب کنی چه احساسی درباره آن داشته باشی تا به نفع تو باشد.»
رز صورتی
دره زمانی است که در آرزوی آنچه از دست داده‌ای هستی ...
رز صورتی
«قله زمانی است که ارزش آنچه راداری می‌دانی.»
رز صورتی
«واقعیت این بود که ما نیازمند تغییر بودیم. اما آن‌ها این موضوع را نمی‌دیدند. زیرا خودبینی آن‌ها مانع از قبول واقعیت شده بود.»
رز صورتی
«می‌دانستم آن ترس ممکن است واقعیت را از چشمانم مخفی نگاه دارد. بنابراین از خود پرسیدم، واقعیت در این شرایط چیست؟
رز صورتی
زندگی عجب سفری است»
رز صورتی
مرد جوان که فهمیده بود گفت: «پس وقتی خودخواهی را کنار گذاشتی، احتمال اینکه زودتر از مسیر خارج شوی بیشتر می‌شود.» پیرمرد گفت: «دقیقاً همچنین کمک می‌کند برای مدت بیشتری بر روی قله بمانی.»
رز صورتی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۲۰
شابک۹۷۸۶۰۰۱۸۹۱۱۵۱
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۲۰
شابک۹۷۸۶۰۰۱۸۹۱۱۵۱