با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران اثر محمود غلامی

دانلود و خرید کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران  نوشته  محمود غلامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران

اگر اهل طبیعت‌گردی و کوهنوردی هستید، راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران اثر محمود غلامی یک کتاب ضروری برای شماست.

در این کتاب نویسنده کوشیده است تمام اطلاعاتی را که یک طبیعت‌گرد و کوهنورد ایرانی نیاز دارد، به او بدهد. در فصل اول کتاب با موقعت جغرافیایی و طبیعی ایران آشنا می‌شوید. فصل دوم کتاب به موضوع طبیعت‌گردی در ایران می‌پردازد. حیات وحش ایران موضوع فصل سوم کتاب است و سنگ‌ها و کانی‌های ایران در فصل چهارم معرفی شده‌اند. فصل پنجم به اصول ماهیگیری در ایران و ماهیان آب‌های ایران می‌پردازد، فصل ششم به اصول تغذیه در طبیعت اختصاص دارد، عکاسی در طبیعت نام فصل هفتم این کتاب است. فصل هشتم به معرفی وسایل و ابزار کوهنوردی می‌پردازد، فصل نهم درباره امداد و نجات در طبیعت است و در فصل دهم مشاهیر کوهنوردی ایران معرفی شده‌اند.

خواندن کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

طبیعت‌گردان و کوهنوردانی که دوست دارند یک طبیعت‌گرد و کوهنورد حرفه‌ای شوند، مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب راهنمای جامع طبیعت‌گردی و کوهنوردی در ایران

چندی پیش در مقاله‌ای با عنوان « حرفه‌ای گری در کوهنوردی و طبیعت گردی» به این مسئله پرداختم که چه کسی کوهنورد و طبیعت گرد حرفه ایست و اصولا چه لزومی دارد که ما کسی را در حوزه کوهنوردی و طبیعت گردی حرفه ای بنامیم. آیا کسی که از همه سریع تر حرکت می کند و سریع تر به قله می رسد حرفه‌ای است؟ آیا کسی که اصول و فنون کوهنوردی و کار با طناب و تجهیزات سنگ نوردی را می داند حرفه‌ای است؟ آیا کسی که رهبری یک گروه با تیم را به عهده دارد حرفه‌ای است و یا آیا کسی که اصول بقاء در طبیعت را می داند حرفه‌ای است و یا کسی که همه اینها را می داند حرفه‌ای است؟

یک فرد حرفه‌ای ضمن اینکه حایز تمامی این ویژگی هاست، بیشترین اطلاعات را از جغرافیا و طبیعت پیرامون خود دارد و با استفاده از این اطلاعات، بیشترین لذت را از حضور در طبیعت خواهد برد. شناخت سنگ‌ها و جواهرات، گیاهان اعم از داروی سمی، خوراکی، عطری شناخت کامل از حیات وحش، شناخت اکوسیستم‌های جنگل، دریا، کویر و غیره، حظ وافر و لذت بردن از طبیعت بیکران را به ارمغان می آورد.

کوهنورد و طبیعت گرد حرفه‌ای، غرق در لحظه لحظه و ذره ذره طبیعت اطراف خود می‌شود....


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۴۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹۴۷۹-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۷۴۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹۴۷۹-۹