با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب علی و استمرار انسان ۱ اثر سید عبدالمجید فلسفیان

دانلود و خرید کتاب علی و استمرار انسان ۱

شرحی بر نامه‌ی امیرالمومنین (ع) به امام حسن (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی و استمرار انسان ۱  نوشته  سید عبدالمجید فلسفیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب علی و استمرار انسان ۱

کتاب علی و استمرار انسان ۱ نوشته عبدالمجید فلسفیان شرحی بر نامه‌ی امیرالمومنین (ع) به امام حسن (ع) است. نامه‌هایی که پدران برای فرزندانشان نگاشته‌اند و اساتید برای شاگردان، حکایت از نقش کلیدی نامه در تربیت دارد، چه نامه‌ای بهتر از نامه‌ی امام اول شیعیان و روشنگر راه مسلمانان.

درباره کتاب علی و استمرار انسان ۱

در این کتاب ابتدا از مخاطب نامه و فلسفه نوشتن نامه سخن گفته شده است، سپس نگاهی کلی به مجموعه نامه افکنده است و به اهداف اساسی و کلیدی نامه توجه شده؛ آنگاه با تقسیم نامه به فرازهای متعدد، در هر فراز ابتدا به بررسی و طرح سؤال پیرامون مفردات، ترکیب، روابط و فضای آن پرداخته و بعد از گذر از این مراحل، به شرح و تحلیل آن، که دربردارنده پرسش‌های مطرح شده است همت گماشته‌ شده.

خواندن کتاب علی و استمرار انسان ۱ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم دینی و شناخت بهتر دین پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب علی و استمرار انسان ۱

در پاسخ به این پرسش که حضرت در این نامه چه گفته؟ و از چه مطالبی گفتگو کرده است؟ و به عبارت دیگر محتوای نامه چیست؟ نگاهی گذرا ولی مدبّرانه به متن نامه نموده و با تقطیع و تقسیم نامه به فرازهایی که از انسجام درونی بیشتری برخوردارند این نگاه را پی می‌گیریم.

نامه دارای دو بخش اجمالی و تفصیلی است؛ که هر بخش دارای چندین فراز است. در بخش اول حضرت به شکلی فشرده به ویژگی‌های نویسنده و مخاطب؛ که همان پدر و فرزند باشند پرداخته و در ادامه به فلسفة نوشتن نامه اشاره می‌کنند، و از کلید نامه و سپس از حیات دل و تاریخ انسان و مقصد ابدی او سخن می‌گویند؛ که انسان به گذشته و حال محدود نمی‌شود بلکه استمرار دارد و عوالم دیگر را باید طی کند و برای حرکتی اینچنین طولانی، باید توشه بردارد و خود را به این دنیای کوتاه و کم، محدود ننماید.

بیت‌الغزل علی (ع) در نهج‌البلاغه همین است که خداوند انسان را در احسن تقویم به گونه‌ای خلق کرده و تقدیر و ترکیب او نشان از آن دارد که بزرگ‌تر از این دنیای محدود است و تا بی‌نهایت ادامه دارد. و برای این بی‌نهایت باید از همین دنیای دنی توشه بردارد. و تربیت و مربی‌گری علی نیز در این خلاصه می‌شود که انسان را برای این راه طولانی و این مقصد عالی و نهایی و نامتناهی تربیت کند، گرچه فریاد خود او نیز بلند است؛ آهِ مِنْ قِلَّةِ الزَّادِ وَ طُولِ الطَّرِیقِ وَ بُعْدِ السَّفَرِ وَ عَظِیمِ الْمَوْرِد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۳۲-۲۹-۳
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۳۲-۲۹-۳