با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دخترها بابایی‌اند اثر بهزاد دانشگر

دانلود و خرید کتاب دخترها بابایی‌اند

شهید مدافع حرم جواد محمدی به روایت خانواده

۴٫۴ از ۳۸ نظر
۴٫۴ از ۳۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دخترها بابایی‌اند  نوشته  بهزاد دانشگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دخترها بابایی‌اند

دخترها بابایی‌اند، مجموعه روایاتی از شهید مدافع حرم جواد محمدی به روایت خانواده این شهید است که به قلم بهزاد دانشگر نوشته شده است.

شهید مدافع حرم جواد محمدی چهارمین شهید مدافع حرم شهر دُرچه از توابع اصفهان است که در ۱۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۶ به سوریه رفت و در ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۶ با اصابت گلوله به پا و پهلویش همزمان با ۱۱ ماه مبارک رمضان به شهادت رسید و پیکر مطهرش بعد از ۲۵ روز چشم انتظاری، پیدا شد و به وطن بازگشت.

 درباره کتاب دخترها بابایی‌اند

 در این کتاب شرحی از روابط پراحساس این شهید با خانواده‌اش را می‌خوانید. در این کتاب هر راوی از منظر شخصی خود درباره قهرمانش می‌گوید. این روایات به گونه‌ای در هم آمیخته‌اند که یکدیگر را کامل می‌کنند و در عین حال استقلال دارند و همه در نهایت تصویری از شهید مدافع حرم و خلق و خو و روش و منش او به ما می‌دهند.

 خواندن کتاب دخترها بابایی‌اند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به سرگذشت و خاطرات شهدا، به ویژه شهدای مدافع حرم.

بخشی از کتاب دخترها بابایی‌اند

بیست‌ویکی‌دو سالش که بود، یک شب منزل بابایم بودیم. جواد معمولاً با باباحاجی خیلی جور بود و باهاش شوخی می‌کرد. آن شب، باباحاجی بین شوخی‌هایشان رو کرد به ما که چرا فکری به حال زن‌گرفتن این بچه نمی‌کنید؟ من خندیدم و گفتم باشد بابا، یک فکری می‌کنم.

صبح روز بعد، جواد گفت ننه، چه فکری کردی؟ گفتم دربارهٔ چی فکر کنم؟ گفت خب زن‌گرفتن من دیگر! مگر به باباحاجی نگفتی که یک فکری می‌کنی؟ گفتم به همین جَلدی؟۶ گفت پس تا شب فکرهایت را بکن. گفتم جواد، ننه، حالا حاجی یک چیزی گفت. اگر ما الان بخواهیم درِ خانهٔ کسی را بزنیم، می‌گویند داماد چه دارد؟ می‌خواهی چه جوابی بدهی؟ گفت می‌گویم خدا حفظشان کند: یک آقا و ننهٔ دسته‌گل. با یک فامیل که مثل کوه پشتم هستند. این خانه هم که هست.

گفتم خدا این‌هایی را که گفتی حفظ کند؛ ولی این‌ها را که نمی‌توانی بیندازی پشت قبالهٔ عروس! این خانه هم توی قبالهٔ من است. باید از خودت یک چیزی داشته باشی. جواد سری تکان داد و بلند شد رفت سر کارش.

یکی‌دو ماه بعد، بابایم خبر داد که یک تکه‌زمینِ پشت خانه‌مان را می‌خواهند بفروشند. به جواد گفتم اگر می‌خواهی کاری کنی، الان وقتش است. گفت من الان ششصدهزار تومان بیشتر ندارم. دویست‌هزار تومان هم می‌توانم وام بگیرم. شما می‌توانید کمکم کنید؟ گفتم خب ما هم که تنهایت نمی‌گذاریم.

زمین را خریدیم دومیلیون و چهارصد. هفتهٔ بعدش آمد که خب این هم زمین! دیگر منتظر چه هستید؟ از این سماجتش خنده‌ام گرفت. کلاً همین جور بود. اگر می‌خواست کاری انجام بدهد، دیگر کسی یا چیزی حریفش نمی‌شد. کوتاه نمی‌آمد. گفتم اصلاً بگو ببینم، چه‌جور دختری می‌خواهی؟

شروع کرد به سخنرانی که زن من باید خانواده‌دار باشد، مؤمن باشد، حجابش خیلی خوب باشد، اهل مسجد و بسیج و هیئت باشد. اگر من خواستم این‌جور جاها بروم، جلویم را نگیرد. گفتم اوه! حالا برو، اگر همچین دختری پیدا کردی، بیا بگو تا برویم خواستگاری!

دو یا سه هفته بعدش آمد که ننه، خانم سلیمانی، دختر فلانی را می‌شناسی؟ گفتم چندان نه. فقط سه روزی که مسجد امام اعتکاف بودیم، با خواهرش آنجا بود. گفت خب، از الان بیست روز وقت داری بروی راجع بهشان تحقیق کنی. من فکر و تحقیق‌هایم را هم کرده‌ام؛ ولی شما هم جدا تحقیق کنید تا بشود تصمیم بگیریم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
مهرداد
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

بعد از خواندن این کتاب حس کردم این شهید بلد بوده چجور از این زندگی عبور کنه و با خدا معامله کنه سر مزار شهید رفتم بهش گفتم اومدم از شما یاد بگیرم چجور با خدا معامله کنم مردم با

- بیشتر
parisa
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

لطفا در بی نهایت قرار دهید...

Ensiyeh
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

کتاب خیلی خوبی بود واقعا فکر نمی کردم این قدر جذبم کنه . حتما بخونید الان شهید محمدی جزء یکی از بهترین رفیق های من هستند

tahereh
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

کتاب روان و خوبی بود ترجیح میدادم فقط از زبان همسر مطالب گفته بشه تا بقیه در کل خوب بود

R.M
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

فوووق العااادههه👌👌👌 یکی از بهترین کتابایی بود که تا به حال خوندم😍 اول فکر میکردم این کتاب هم مثل بقیه کتاب‌های شهداست اما اصلا اینطور نبود، خیلی متفاوت و قشنگ بود❤️😢 واقعا تاثیر گذار و آموزنده بود، حتما بخونید خدا به خانواده

- بیشتر
ریحانه سادات حسینی واعظ
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

خوب بود بخرید

Helena
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

خیلی گسترده و از همه چیز صحبت کرده بود.من واقعا لذت بردم

باران
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

فوق العاده بود.... خدا حق شهدا و خانواده هاشون و دختر کوچولوهای بابایی شون رو به ما حلال کنه🖤

لبیک یا خامنه ای،لبیک یا حسین است.
۱۴۰۰/۱۰/۱۷

کتاب بسیار خوبی است.

آر-طاقچه
۱۳۹۹/۱۲/۰۸

خوب و روان

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
توی بین‌الحرمین گفتم بیایید با همدیگر یک عکس خانوادگی بگیریم. کمی مکث کرد، بعد نگاهش را دزدید. گفت ببخشید؛ ولی نمی‌توانم اینجا عکس بیندازم. نمی‌توانم چنین جایی که امام (ع) و خانواده‌اش این‌قدر اذیت شدند، با خانواده‌ام عکس یادگاری بگیرم.
رز سپید
یک روز، دیدم توی گوشی‌اش یک اسم عجیب هست: ۷۲۱. گفتم این دیگر کیست؟! گفت یک آدم خاص. گفتم حالا کی هست این آدم خاص؟ گفت حضرت‌عالی! اولش کمی بهم برخورد. گفتم حالا توی دنیا اسم قشنگ‌تر از این نبود برای من انتخاب کنی که این عدد را گذاشته‌ای؟ اما همان وقت پشیمان شدم. حس کردم این یک عدد معمولی نیست. می‌دانستم کارهایش دلیل و حکمت‌هایی دارد که شاید گاهی بقیه از آن سر درنیاورند؛ اما برای خودش مهم بود. برایم توضیح داد که عدد ۷ یعنی هفت آسمان، عدد ۲ یعنی دو دنیا و عدد ۱ یعنی تو. یعنی در هفت آسمان و دو دنیا، برای من فقط همین یک‌دانه‌ای. یعنی این یکی را بیشتر از آن هفت آسمان و دو دنیا دوست دارم. دروغ چرا؟ از این حرف‌زدنش کلی ذوق کردم و دلم غنج رفت.
R.M
روی قبر یک شهید نوشته بود: «پر کاهی بود که تقدیم درگاهت شد.»
R.M
گفت زندگی دنیا ارزش بیش از این را ندارد. توی قنوتش گریه می‌کرد و می‌گفت الهی اخرج حب الدنیا
R.M
می‌گفت تنها چیزی که ریا ندارد، صبر است.
Helena
موقع سفره‌انداختن، دوستش را صدا زده بود کنار و بهش گفته بود جوری که خانمت ناراحت نشود، سفره‌ها را از همدیگر جدا کن. برای من سخت است با نامحرم سر یک سفره بنشینم.
آر-طاقچه
بنشین یک گوشه و چند دقیقه با خودت خلوت کن. ببین، ما در درجهٔ اول می‌رویم که با مردم حرف بزنیم. اگر کسی شبهه و بهانه‌ای دارد، با او حرف بزنیم. اگر کسی شلوغ کرد و خواست دعوا راه بیندازد، آن وقت ما هم درگیر می‌شویم. پس اگر به‌خاطر هیجانش، یا به‌خاطر کتک‌زدن بقیه داری می‌آیی، اشکال دارد. اگر فقط داری می‌آیی که به چندتا جوان زور بگویی، اشکال دارد. ببین اگر آن وقتی که داری کتک می‌زنی و کتک می‌خوری، حضرت عباسی به‌خاطر خداست، به‌خاطر امنیت مردم است، به‌خاطر مراقبت از انقلاب است، آن وقت بیا.
آر-طاقچه
اگر کربلا بودیم، دلت نمی‌خواست بروی کمک امام‌حسین (ع)؟ بروی کمک حضرت زینب (س)؟ جهاد من این است که بروم از حرم دفاع کنم. جهاد تو هم این است که صبر کنی تا من توی این مسیر کم نیاورم.
fazeleh
«من خدا را برای کارهایم در نظر می‌گیرم. شما هم اگر این‌طور باشید، خیلی خوب است. با هر چیزی که با نظر خدا مخالف است، ما هم مخالفت کنیم.»
Jaber_313
اگر روزی ده دقیقه با خودتان خلوت کنید، دلتان صاف می‌شود. گفت من از امروز شروع می‌کنم. بقیه‌اش با خودشان است.
s1993

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۷۷۶۴-۰
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۷۷۶۴-۰