با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فراشناخت تحصیلی

دانلود و خرید کتاب فراشناخت تحصیلی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فراشناخت تحصیلی  نوشته  میثم خالوئی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فراشناخت تحصیلی

فراشناخت تحصیلی کتابی نوشته میثم خالویی و دیگران کتابی در زمینه علوم تربیتی و تحصیلی با موضوع فراشناخت تحصیلی دانش‌آموزان است.

 درباره کتاب فراشناخت تحصیلی

افرادی که توانایی خود نظارتی بالایی دارند در دانستن اینکه در شرایط خاص چه رفتار یا عملکردی مناسب می باشد مهارت دارند به همین دلیل خودنظارتی جز مکمل‌های لازم فرایند یادگیری و یک مکانیسم مهم در تحول و پیشرفت فرد است که به صورت ارادی انجام می‌شود و فرایندی است که در نتیجه آن دانش آموز از رفتار نامنظم و ناقص عملکرد خود آگاه شده و در جهت اصلاح آن اقدام می‌کند. در طی این فرایند به دانش‌آموز آموزش داده می‌شود که وقوع رفتار را ثبت و کنترل کند. این راهبرد در دانش‌آموزانی که افت تحصیلی دارند می‌تواند منجر به کاهش درگیری تحصیلی شود.

درگیری تحصیلی سازه‌ای است که برای اولین بار جهت درک و تبیین افت و شکست تحصیلی مطرح گردید و به عنوان پایه و اساسی برای تلاش‌های اصلاح گرایانه در حوزه تعلیم و تعاریف و مدلهای مختلفی از تربیت مد نظر قرار گرفت.

درگیری تحصیلی به رفتارهای قابل مشاهده تحصیلی نظیر تلاش و پایداری هنگام مواجهه با مشکل در حین انجام تکالیف درسی و تقاضای کمک از معلم یا همسالان به منظور یادگیری و درک مطالب درسی اشاره دارد. بین درگیری تحصیلی واضطراب پیشرفت رابطه ای مثبت وجود دارد. بررسی‌ها نشان داده است که عوارض اضطراب پیشرفت و فشار روحی حاصله از آن می‌تواند گروه معدودی را مبتلا سازد و روند تحصیلی دانش‌آموز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین باید بدنبال ارائه راهبردی جهت افزایش درگیری تحصیلی و کاهش اضطراب پیشرفت جهت ارتقای سطح علمی و سلامت روانی دانش‌آموزان بود و آموزش خودنظارتی راهبردهایی جهت خودکنترلی بر پیشرفت فرد ارائه می‌کند که باید اهداف یادگیری خود را تعیین کنند، از قبل برنامه ریزی کنند، توجه خود را بروی تکلیف کنترل کنند، انگیزه را در خود به صورت مستقل برای رسیدن به هدف ایجاد کند و از راهبردهای مختلف برای تسهیل تکلیف استفاده کند.خودنظارتی یک استراتژی برای ارتقاء و تغییر رفتار است که کتاب فراشناخت تحصیلی به ابعاد مختلف و اثربخشی آن بر عملکردهای مختلف دانش‌آموزان می‌پردازد.

 خواندن کتاب فراشناخت تحصیلی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 مربیان و معلمان و دست‌اندرکاران آموزش و پرورش

فهرست کتاب فراشناخت تحصیلی

  • ۱.خودنظارتی و دانش آموز
  • ۲. مبانی نظری خودنظارتی
  • ۳. شیوه‌ی مطالعات
  • ۴. یافته‌های مولف


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۶-۰۰۳-۱
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۶-۰۰۳-۱