با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مشق اخلاق؛ دفتر پنجم

دانلود و خرید کتاب مشق اخلاق؛ دفتر پنجم

برگرفته از آثار و گفتارهای اخلاقی حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مشق اخلاق؛ دفتر پنجم  نوشته  آیت‌الله العظمی مظاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مشق اخلاق؛ دفتر پنجم

مشق اخلاق ،(دفتر پنجم) اثر مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری (مدّظلّه‌العالی) است که به همت مؤسسه فرهنگی مطالعاتی الزهرا (سلام‌الله علیها) منتشر شده است.

درباره کتاب مشق اخلاق

نوشتار پیش رو، دفتر پنجم از مجموعهٔ مشق اخلاق است که مشتمل بر توصیه‌های کوتاه معنوی، برگرفته از بیانات، آثار و گفتارهای اخلاقی مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری «مدّظلّه‌العالی» می‌باشد.

هر دفتر از مجموعهٔ مشق اخلاق، حاوی چهل فراز پندآموز و مزین به آیات نورانی قرآن کریم و روایات گهربار اهل بیت (ع) است که به‌صورت مختصر و با بیانی ساده و دل‌نشین، به رشتهٔ تحریر درآمده است.

خواندن مجموعه مشق اخلاق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به مباحث دینی و اخلاق اسلامی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 بخشی از کتاب مشق اخلاق؛ دفتر پنجم

به جوان‌های عزیزم سفارش می‌کنم که در زندگی مثبت‌نگر باشید. منفی‌باف نباشید، بدی‌ها را نبینید و آنچه را که در عالم هستی است، خوب ببینید. آنچه راکه در خانه می‌بینید خوب ببینید، بدی‌های زن یا بدی‌های شوهر را به‌قول قرآن «صفح»‌ کنید، «عفو» هم نه، «صفح» کنید، یعنی نادیده بگیرید. بدی‌های دوستان خود را نادیده بگیرید. بلبل‌منش باشید، بلبل وقتی وارد باغ می‌شود، دنبال درخت پرگلی می‌گردد که روی آن بنشیند؛ امّا مگس اگر وارد گلستان هم بشود، حتّی نزدیک گل نمی‌رود، آن‌قدر این طرف و آن طرف می‌گردد، تا هرطور هست لجنی یا زباله‌ای پیدا کند و روی آن بنشیند. همیشه سعی کنید طبع بلبل داشته باشید و مگس‌منش نباشید. دنبال خوبی‌ها بگردید.

در اجتماع هم، چنین باشید. اگر دو سه روز بیماری برای شما پیدا شد، آن را نبینید، بلکه نعمت‌ها مثل نعمت عقل را که خدا به شما داده است ببینید. نمی‌گویم در فکر درمان بیماری یا علاج نارسایی‌ها نباشید، امّا می‌گویم نعمت‌های خدا را همیشه در نظر داشته باشید.

حالت منفی‌بافی که در بعضی دیده می‌شود، حالت بدی است که معمولاً از ناشکری سرچشمه می‌گیرد. می‌گویند روزی حضرت عیسی (ع) همراه حواریون از جایی عبور می‌کردند که به گوسفند مرده‌ای رسیدند و هرکدام چیزی گفتند. یکی گفت: چقدر بوی بدی می‌دهد. یکی جلوی بینی خود را گرفت، دیگری خیلی تند از آنجا رد شد تا بوی بد ناراحتش نکند. حضرت عیسی (ع) در حالی که با کمال طمأنینه از آن می‌گذشتند، نگاهی به آن کردند و بعد گفتند: به‌به، چه دندان‌های سفیدی دارد.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۵-۴۷-۰
تعداد صفحات۱۰۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۸۵-۴۷-۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن