با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کریم‌خان زند

دانلود و خرید کتاب کریم‌خان زند

۲٫۴ از ۵ نظر
۲٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کریم‌خان زند  نوشته  معصومه  پاکروان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کریم‌خان زند

معصومه پاکروان ( -۱۳۶۰)، نویسنده است. این رمان تاریخی درباره کریم‌خان زند (وکیل‌الرعایا) و زندگی و تلاش‌هایش در فرمانروایی دادگسترانه در ایران است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «...کریم‌خان سواد نداشت و با این وصف، به علما و ادبا و دانشمندان احترام می‌گذاشت و مخصوصاً به عرفا و مشایخ آنان سخت اعتقاد داشت و احترام می‌کرد و اهل علم و هنر را می‌نواخت و وجود بعضی وزرا و اطرافیان علم دوست او، مانند میرزاحسین‌فراهانی که ادیب بود و «وفا» تخلص می‌کرد و «میرزامحمدجعفرمنشی» که در کشورداری به خان زند کمک می‌کردند، در رواج بازار علم و ادب و هنر و معارف کلی عصر زندیه تأثیر فراوان داشتند. وکیل‌الرعایا بسیار فروتن و متواضع بود و به این ترتیب تا پایان عمر، نام پادشاه را بر خود نگذاشت و با وجودی‌که همه مردم ایران از جان و دل سلطنت او را طالب بودند هیچ‌گاه خود را گم نکرد و به لقب وکیل قناعت کرد و معتقد بود که تحت این عنوان‌، بهتر می‌تواند با مردم باشد و به آنان خدمت کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
نه شرقی، نه غربی، انسانی
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

چرت ترین کتاب تاریخ پر از دروغ و فاقد منبع درست

H
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

این کتاب ایل زند رو از لرها دونسته واقعا خنده داره که دروغ های کتاب های بی ارزشی مثل رسم التواریخ و ... رو تکرار کرده. اون چیزی که مسلمه ایل زند از لک های ملایر بودن.

یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

برای خوانندگان کتابهای تاریخی خیلی خوبه خلاصه شده هم هست

hasanvand
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

کریم خان زند لر نبوده این فقط یک باور عامیانه اس‌ زند ها از لک های ملایر هستن ۱۳ اردیبهشت ۹۸ هم در ارگ کریم خان در شهر شیراز لک های عزیزمون همایش دارن در مورد تبارشناسی ایل زند امیدوارم این گونه همایش

- بیشتر
ایلیا حسینی
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

اگر برین تو کتاب حسن پیرنیا نگاه کنید نشون میده کریم خان لر بوده . حسن پیرنیا یکی از آدم های معروف دوره معاصره . حسن پیرنیا یکی از درباریان و وزرا و نویسندگان اواخر دوره قاجار بوده

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۹-۲‬‬‬‬
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۹-۲‬‬‬‬