با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من چه کسی هستم؟

دانلود کتاب من چه کسی هستم؟

راهنمایی برای کشف خودتان و ارزش‌هایتان

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب من چه کسی هستم؟

من چه کسی هستم؟ نوشته کارآفرین زبده آمریکایی، مارک منسن است. این کتاب راهنمایی برای این است که خود و ارزش‌هایتان را کشف کنید.

 درباره کتاب من چه کسی هستم

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که من چه کسی هستم؟ یا برایتان پیش آمده که چند روز با خودتان خلوت کنید و دنبال خودتان بگردید؟ میکروکتاب من چه کسی هستم؟ رک و راست، شما را با خود واقعی‌تان آشنا کند. شاید به خاطر ارزش‌های اشتباهی که برای خودتان تعیین کردید، هنوز به چیزهایی که می‌خواستید نرسیدید. اصلا شاید هنوز یک کودک با ارزش‌های معصومانه‌ای هستید که در دنیای امروز کاربردی ندارد. این میکروکتاب برای شماست تا خودتان را کشف کنید و زندگی را واقعا زندگی کنید.

 خواندن کتاب من چه کسی هستم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه کسانی که دوست دارند خود و استعدادهایشان را بهتر و بیشتر بشناسند.

 درباره مارک منسن

مارک منسون، نویسنده، وبلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی است. او فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی است، اما علاقه زیادی به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته است. او زمانی که کاملا ناشناس بود اولین کتابش را منتشر کرد و با اینکه کسی او را نمی‌شناخت، در کمتر از یکسال توانست ۱۵ هزار نسخه از آن را بفروشد. او همچنان وبلاگش را به روز نگه می‌دارد و یکی از پر مخاطب‌ترین وبلاگ‌های آمریکا را دارد.

بخشی از کتاب من چه کسی هستم

دیویس با استفاده از نیروی شهود و بصیرت خودش چیزی را درک کرد که تقریبا همه ما آن را درک نمی‌کنیم: اینکه ارزش‌ها مبتنی‌بر تجربیات هستند. شما نمی‌توانید با کسی درباره ارزش‌هایش بحث کنید. شما نمی‌توانید کسی را تهدید کنید که عمیق‌ترین و ژرف‌ترین باورهایش را رها کند. این کار فقط او را در لاک دفاعی فرو می‌برد و او را در برابر تغییر خودش مقاوم‌تر می‌کند. درعوض، باید با همدلی و مهربانی به او نزدیک شوید. تنها راه برای تغییر دادن ارزش‌های یک نفر این است که تجربه‌ای متضاد با ارزش‌های او برایش فراهم کنید. آن ۲۰۰ نفر دارای ارزش‌های نژادپرستانه سرسختانه و عمیقی بودند. دیویس به جای آنکه به آن‌ها حمله کند و به عنوان یک دشمن به آن‌ها نزدیک شود -به گونه‌ای که ارزش‌هایشان را به خودشان برگرداند- انتخاب کرد که به روشی کاملا متفاوت و متضاد به آن‌ها نزدیک شود: او به عنوان یک دوست به آن‌ها نزدیک شد. این دوستی و احترام موجب شد که آنها هر آنچه که باور داشتند را زیر سوال ببرند.

برای فراموش کردن یک ارزش باید آن را از طریق تجربه در برابر ارزشی متضاد و مخالف با آن قرار بدهیم. برخی اوقات این تضاد با نتیجه‌گیری و استنباط منطقی از آن ارزش رخ می‌دهد. جشن و مهمانی بیش‌ازحد زندگی را پوچ و بی‌معنی می‌کند. طمع و ثروت‌اندوزی بیش از حد هم در نهایت استرس و انزوای بیش‌تر به همراه می‌آورد. زیاده‌روی در رابطه جنسی هم جسم شما را فرسوده و ناتوان می‌کند.

برخی اوقات هم ارزش توسط دنیای واقعی به چالش کشیده می‌شود. بسیاری 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
r.sharifian
۱۳۹۹/۰۴/۱۷

کتاب خوبیه که از اینجا نباید تهیه بشه چون تهش ناقصه ظاهرا یه تیکش کلا حذف شده و قسمتی از یک کتاب دیگه اش هم توش کپی شده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
شاید به خاطر ارزش‌های اشتباهی که برای خودتان تعیین کردید، هنوز به چیزهایی که می‌خواستید نرسیدید. اصلا شاید هنوز یک کودک با ارزش‌های معصومانه‌ای هستید که در دنیای امروز کاربردی ندارد.
ostadi
به جای اینکه با کسی که واقعا هستیم روبرو شویم، خودمان را در آن کسی که آرزو داریم به او تبدیل شویم گم می‌کنیم. به بیان دیگر، ما به خودمان دروغ می‌گوییم چون بعضی از ارزش‌های خودمان را دوست نداریم و در نتیجه، بخشی از خودمان را دوست نداریم. ما نمی‌خواهیم بپذیریم که ارزش‌های بخصوصی داریم. نمی‌خواهیم بپذیریم که آرزو داریم ای‌کاش ارزش‌های دیگری داشتیم. همین اختلاف میان تصویر ذهنی از خودمان و واقعیت است که معمولا ما را دچار انواع دردسرها و مشکلات گوناگون می‌کند.
ostadi
«هیتلر هر روز راس ساعت ۵ صبح روزش را آغاز می‌کرد. ابتدا چند حرکت یوگا انجام می‌داد و ۵ دقیقه‌ای را صرف نوشتن یادداشت‌هایش می‌کرد و به این ترتیب، می‌توانست ذهنش را روی اهداف جاه‌طلبانه‌اش متمرکز کند.
ostadi
آدولف هیتلر گیاهخواری سرسخت بود و در میان تمامی مشغله‌ها و دغدغه‌هایی که برای کشتار عمومی و سلطه جهانی داشت، به دنبال فرصتی بود تا بخش خلاقانه وجودش را کشف کند. او هر هفته چند ساعتی را به گوش دادن به اپرا و کشیدن مناظر طبیعی موردعلاقه‌اش اختصاص می‌داد.»
ostadi
هیتلر انسانی خستگی‌ناپذیر، زیرک و باهوش بود و شدیدا روی اهدافش تمرکز می‌کرد. او تاریخ جهان را به طرز شگفت‌آوری تحت‌تاثیر قرار داد. اما تمام اقدامات هیتلر در جهت تحقق اهدافی جنون‌آمیز و مخرب بود. هزاران نفر از میلیون‌ها نفری که کشته شدند جان خود را به دلیل ارزش‌های گمراه شده هیتلر، اهدافی که در مسیری غلط هدایت شده بودند، از دست دادند.
ostadi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
نوع فایلePUB
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
نوع فایلePUB