با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انسان در جستجوی معنا

دانلود و خرید کتاب انسان در جستجوی معنا

۴٫۰ از ۲۳ نظر
۴٫۰ از ۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انسان در جستجوی معنا  نوشته  ویکتور فرانکل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انسان در جستجوی معنا

کتابچه انسان در جستجوی معنا چکیده‌ای از مهم‌ترین مطالب کتاب  انسان در جستجوی معنا اثر تاثیرگذار ویکتور فرانکِل است. این کتاب، اثری است در مورد شکوفا شدن استعداد و بقا در این شرایط.

درباره کتاب انسان در جستجوی معنا

کتاب انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور فرانکِل، یکی از کتاب‌های قابل توجه در دوران معاصر است.

فرانکل در کتاب انسان در جستجوی معنا با قلمی شیوا، زندانیانی را که دست از زندگی کشیده بودند توصیف می‌کند، کسانی که تمام امیدشان نسبت به آینده را از دست داده و کلمات، قادر به توصیف کردنشان نبودند. چیزی که باعث جان دادن این افراد می‌شد؛ در درجه اول، نه فقدان شرایط رفاه مادی، بلکه از دست دادن امید، از دست دادنِ دلیلی برای ادامه زندگی بود.

ماجرای اسارت فرانکل بسیار تکان‌دهنده بوده است، اما همین دوران، باعث شکل‌گیری و استحکامِ یکی از ستون‌های فکری در ذهن او شد: زندگی، اساسا سفری برای پیدا کردن شادی نیست، همینطور هدف از آن، کسب کنترل هم نیست؛ بلکه سفری است در جستجوی معنا

بهترین کار برای هر فرد آن است که در زندگی خودش به جستجوی معنا برای خود بپردازد. از نظر فرانکل، معنا را در سه نقطه می‌توان پیدا کرد: در کار (با دستیابی به موفقیتی بزرگ)، در عشق ورزیدن (فکر کردن به شخصی دیگر) و در شجاعت در دل سختی‌ها. رنج بردن به تنهایی، کاری عبث و بیهوده است؛ ما هستیم که با شیوه واکنش نشان دادنمان به سختی‌هایی که با آن مواجه می‌شویم معنا می‌بخشیم.

نیروهای خارج از توان شما، می‌توانند تمام آن چیزی را که دارید از شما بگیرند، به استثنای یک چیز و آن هم فرصت شما برای انتخاب نحوه واکنش نشان دادنتان به شرایط است. در زندگی روزمره، شما نمی‌توانید نتیجه نهایی را که خواستارش هستید کنترل کنید، تنها چیزی که توان کنترل کردنش را دارید، احساس خودتان و عملکردتان نسبت به نتیجه نهایی است که در برابرتان قرار گرفته است.

آن کسی که دلیلی برای زندگی یافته، می‌تواند تقریبا در برابر هر چیزی تاب بیاورد.

خواندن کتاب انسان در جستجوی معنا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر به خواندن کتاب‌های انگیزشی علاقه‌دارید و وقت کافی برای خواندن کتاب انسان در جستجوی معنا را ندارید، خواندن کتابچه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Fa Farghedani
۱۳۹۹/۰۳/۲۱

من این نسخه که خلاصه هست رو نخوندم نسخه کاملشو خوندم قسمت اول کتاب مثل یه رمانه که داره نحوه اسارت یک پزشک رو بدست نازی ها بیان میکنه و اردوگاه کار اجباری آشویتس در خلال تعریف این روایات نکات روانشناسی

- بیشتر
H.gallaf
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

من این کتاب رو سالها پیش خوندم فوق العاده ست

mojtaba
۱۳۹۹/۰۳/۱۸

من این کتابو قبلا خوندم کتاب جالبیه درمورد یه پزشکه که اسیر بوده و بلاهایی که سرشون میارن میگه ولی من تا اخر نخوندمش یعنی کتابه مال خودم نبود نتونستم تا اخر بخونمش ولی منی که تا وسط خوندمش حتما

- بیشتر
saeedmirzaee
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

کتاب خلاصه ومفید هست

رضا
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

متن روان .مختصر ومفید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۳۹صفحه
نوع فایلEPUB