با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دنده معکوس در عادت ها

دانلود و خرید کتاب دنده معکوس در عادت ها

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دنده معکوس در عادت ها  نوشته  محسن مقصودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دنده معکوس در عادت ها

کتاب دنده معکوس در عادت‌ها، نوشته محسن مقصودی، کتابی برای ایجاد عادت‌های خوب در زندگی و روش علمی ساخت عادت‌های مادام العمر است. 

درباره‌ی کتاب دنده معکوس در عادت‌ها

محسن مقصودی برای نوشتن کتاب دنده معکوس در عادت‌ها، مسیری طولانی را طی کرده است. مسیری که با خواندن کتابی از آنتون رابینز آغاز شده است و راهی طولانی که نتیجه‌اش کتابی است که می‌تواند به شما کمک کند. او در کتاب دنده معکوس در عادت‌ها، ابتدا با تعریف عادت ذهن ما را به سمت این سوال می‌برد که اصلا عادت چیست و چه قدرتی دارد. سپس به عادت‌های خوب اشاره می‌کند و مخاطب را گام به گام تا ایجاد عادت‌های خوب همراهی می‌کند. عادت‌های مادام‌العمری که کمک می‌کنند در زندگی به نتایجی عالی برسیم. 

کتاب دنده معکوس در عادت‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب دنده معکوس در عادت‌ها برای تمام کسانی است که می‌خواهند عادت‌های بد و منفی خودشان را کنار بگذارند و پای عادت‌های مفید و موثر را به زندگی‌شان باز کنند. 

بخشی از کتاب دنده معکوس در عادت‌ها

تعریف جدید عادت

از نظر من اگر انجام دادن کاری راحت‌تر از انجام ندادن آن باشد، آنگاه می‌توان گفت که شما به آن کار عادت کرده‌اید.

قدرت عادت

مسیری که شما هر روز از محل کار به منزل طی می‌کنید، یک مسیر کامالا مشخص است. ما به طی کردن این مسیر عادت داریم. برای من بارها پیش آمده که می‌بایست کاری را در موقع برگشت به خانه انجام می‌دادم. اما موقع برگشت، مسیر را تا روبه‌روی درب منزل بدون توقف طی کردم. اما به محض چرخاندن کلید در درب خانه، تازه یادم می‌آمد که باید کاری را در بین راه انجام می‌دادم. این قدرت عادت‌هاست! 

هدف مغز از ساختن عادت‎ها چیست؟

از شما سوالی دارم، به نظر شما کدام ی از این دو حالت، انرژی بیشتری از شما می‌گیرند؟

کارهای بدنی؟ یا فعالیت‌های فکری؟

به نظرتان کدام یک از حالت‌های زیر، شما را بیشتر خسته می‌کند؟

به‌مدت یک ساعت ورزش مورد علاقه‌تان را انجام دهید.

یا اینکه به‌مدت یک ساعت بر روی موضوعی تمرکز کنید.

خیلی از افراد، کار دوم را بسیار خسته‌کننده‌تر می‌دانند. شاید احساس شما هم همین باشد. به نظر می‌آید که وقتی یک ساعت کار فکری می‌کنیم، خسته‌تر می‌شویم. این موضوع کاملا صحیح است. تمرکز کردن از انسان انرژی می‌گیرد. اگر شما از صبح تا شب دائما تمرکز می‌کردید، احتمالا مغز شما از کار می‌افتاد! مغزتان برای اینکه از این امر جلوگیری کند، دستور می‌دهد که شما به خواب بروید. خواب مکانیزمی است که مغز با آن خودش را بازیابی می‌کند. هدف مغز از ایجاد عادت نیز دقیقا همینطور است. مغز با ایجاد عادت سعی می‌کند که خودش را بازیابی و از اتلاف انرژی بیشتر جلوگیری کند. اما مغز چطور اینکار را انجام می‌دهد؟

فهرست

 • مقدمه
 • عادت چیست؟
 • انواع مغز 
 • دایره طلایی عادت‌ها
 • چرخه عادت‌ها
 • علم سیستم‌سازی
 • محرک، اولین چرخ‌دنده
 •  اشتیاق، دومین چرخ‌دنده
 •  پاسخ، سومین چرخ‌دنده
 • پاداش، چهارمین چرخ‌دنده
 • شش استراتژی قدرتمند برای حفظ و نگهداری از عادت‌ها

کتابی در زمینه 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سعید طاهری
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

باسلام!من نسخه چاپی کتاب رو تهیه کردم،واقعا کتاب کاربردی بامتن روان هست،حتی کیفیت کتاب چاپی اش هم بالاست،باتشکر از نویسنده محترم و دست اندرکاران تهیه وچاپ کتاب،فقط دو مورد: ۱-فیلم های مورداشاره در کتاب هنوز در دسترس نیست و ۲-ای

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۲۳-۱۴۰-۷
تعداد صفحات۲۲۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۲۳-۱۴۰-۷